Yükleniyor...
3.1 Puan
12 Yorum

Can Baba Cağ Kebap

Nişantaş Mahallesi, Sille Yolu Kavşağı, Rauf Denktaş Caddesi, Şirinyuva Sitesi, No 1/C, Selçuklu, Konya
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Kebap, Pide
Ortalama tutar İki kişi için : 50.00 TL
Neler var?
  • Lunch menü var
  • Akşam yemeği uygun.
  • Kapalı alan var.
Yorumlar (12)
1
D....... D.......
Eşim ve Çocuklarla birlikte sürekli önünden geçtiğimiz ama bir türlü fırsat bulup gidemediğimiz, dışarıdan janjanlı parlak ışıklı, derli toplu gibi görünen Canbaba restoranta nihayet gittik. Hatta gitmeden önce buradaki yorumlara da okuyup gittim ağırlıklı olarak eliştireler vardı, abartılığını düşündüm... ancak hesabı ve hizmeti gördükten sonra burada yazılanların az bile olduğunu düşündüm... istemediğin yoğurda ve salataya hatta suya güzel para ödedim... anlayacağınız bir güzel kazıkladılar .. bu duruma itiraz ettiğimde çirkin bir şekilde dışlandım..  kesinlikle gitmemyin.
2
U....... U.......
Tam anlamıyla rezalet ve hayal kırıklığı, Ramazan’ın son gününde dışarda yiyelim ailecek dedik pişman olduk. Öncelikle kaseler, çatalar ve bardaklar kirliydi değiştirmek istedik, Siparişler için gelen giden yok. İftariyelikler az ve lezzetsiz. Yemekler kötü. Garsonlar ukala tavırlar sergiliyor bi halt yiyomuş gibi ve gelelim en en saçmasına fiyatlar 53 liradan başlıyor inanın bana 53 lira ya çok kral çok temiz çok nezih yerlere gidersiniz burası parayı harcanacak en son yer olabilir. Mümkünse önünden daha geçmeyin benim için bitmiştir..
3
H..... H.....
Erzurum'dan seyahat ederken konaklama noktamız Konya oldu.Bayramın 2.günü ve saatin geç olması sebebiyle Cemo açık olmayınca karşısında bulunan Can Baba'ya girdik. Servis hızlı, salata ve mezeler lezzetli. Garsonlar ilgiliydi. Çok lüks bir mekan değil, esnaf usülü temizlik ve masa düzeni var. Etli ekmeği daha önce başka şehirlerde yemiştim. İyisi nasıldır pek bilmem ama hamuru ince ve lezzetliydi. Et oranı bana az geldi, biraz daha konabilir ama orijinali böyle de olabilir, bilmiyorum. Mevlana da aynı şekilde lezzetliydi.Etli ekmekten daha çok hoşuma gitti.
Gelelim asıl iddialı oldukları şeye yani cağ kebaba. Erzurumda yaşayan ve cağ kebabı sık sık yiyen biri olarak değerlendirirsem beklediğimden iyiydi. Genelde Erzurum dışında lezzetsiz yapıldığını düşünüyorum. Cağ kebap güzel kesilmişti, et lezzetli ve yağ oranı iyiydi. Yine de ette koku vardı, normalde çağ kebapta bu kadar koku almam. Etin pişirilme usülü değiştirilebilir ve daha çok pişirilebilir.
4
H..... H.....
Erzurum'dan seyahat ederken konaklama noktamız Konya oldu.Bayramın 2.günü ve saatin geç olması sebebiyle Cemo açık olmayınca karşısında bulunan Can Baba'ya girdik. Servis hızlı, salata ve mezeler lezzetli. Garsonlar ilgiliydi. Çok lüks bir mekan değil, esnaf usülü temizlik ve masa düzeni var. Etli ekmeği daha önce başka şehirlerde yemiştim. İyisi nasıldır pek bilmem ama hamuru ince ve lezzetliydi. Et oranı bana az geldi, biraz daha konabilir ama orijinali böyle de olabilir, bilmiyorum. Mevlana da aynı şekilde lezzetliydi.Etli ekmekten daha çok hoşuma gitti. Gelelim asıl iddialı oldukları şeye yani cağ kebaba. Erzurumda yaşayan ve cağ kebabı sık sık yiyen biri olarak değerlendirirsem beklediğimden iyiydi. Genelde Erzurum dışında lezzetsiz yapıldığını düşünüyorum. Cağ kebap güzel kesilmişti, et lezzetli ve yağ oranı iyiydi. Yine de ette koku vardı, normalde çağ kebapta bu kadar koku almam. Etin pişirilme usülü değiştirilebilir ve daha çok pişirilebilir.
4
M.... B......
Cağ kebabı, kuzu etini fazlaca tüketmenizi sağlayabilecek hazmı kolay bir tad ve lezzete sahiptir. Ancak oltu usulü yapılırsa çok daha güzel olacaktır. Oltu usulünde et, ateşte pişirilmez; 1 gün öncesinde dinlendirilir, özel baharatla terbiye edilir. Maalesef ki, burada usul başka makam başka imiş. Herkes "cağ kebabı"nı önermiş, ben size "altı üstü iyi pişmiş cağ kebabı" yemenizi öneririm. Talep fazla ve mekan kalabalık olunca aklınızda bulunsun tavsiyem ;)
3
M.... B......
Cağ kebabı, kuzu etini fazlaca tüketmenizi sağlayabilecek hazmı kolay bir tad ve lezzete sahiptir. Ancak oltu usulü yapılırsa çok daha güzel olacaktır. Oltu usulünde et, ateşte pişirilmez; 1 gün öncesinde dinlendirilir, özel baharatla terbiye edilir.

Maalesef ki, burada usul başka makam başka imiş. Herkes "cağ kebabı"nı önermiş, ben size "altı üstü iyi pişmiş cağ kebabı" yemenizi öneririm. Talep fazla ve mekan kalabalık olunca aklınızda bulunsun tavsiyem ;)
3
E... Ü..
Konya'da cağ kebap için adını duyduğum yerlerdendi.Lahmacunu ortalamanın üstünde iskenderi ortalama sayılabilir.Lezzetli künefesi vardı.Ama oturduğum masadan gördüğüm pek hijyenik olmayan şartlar beni tereddüte düşürdü.
5
S.... S....
Konyadaki en iyi iskenderi burada yemeniz mümkün. Ardından da bir künefe mmm enfes oluyor :) konyadaysanız uğramadan geçmeyin derim.
1
Y.... A....
Vermedigi hizmet için ücret alan ilk mekan.
21.07.2014 tarihinde Iftar için saatler öncesi yer ayirttik.
Çorba desen içler acisi.
Cag Kesabi siparis verdik, ama ne hikmetse yan masalar iftarini yapti, tatlisini yedi, çayini içti. Kürdani kullandi. Ne hikmetse bizim siparisler gelmedi.

Sonra da marifetmis gibi paket yapin gönderin diyorlar.
Yazik, yakismadi.
Bir daha asla buraya adimimi atmam.

Az daha itiraz etsem dövecekler.
Yakismadi sana Can Baba Cag Kebab Salonu!
1
Y.... A....
Vermedigi hizmet için ücret alan ilk mekan. 21.07.2014 tarihinde Iftar için saatler öncesi yer ayirttik. Çorba desen içler acisi. Cag Kesabi siparis verdik, ama ne hikmetse yan masalar iftarini yapti, tatlisini yedi, çayini içti. Kürdani kullandi. Ne hikmetse bizim siparisler gelmedi. Sonra da marifetmis gibi paket yapin gönderin diyorlar. Yazik, yakismadi. Bir daha asla buraya adimimi atmam. Az daha itiraz etsem dövecekler. Yakismadi sana Can Baba Cag Kebab Salonu!
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım