Yükleniyor...
3.7 Puan
3 Yorum

Kuzucu Ali

Fevziçakmak Mahallesi, 10642. Sokak, No: 21, Karatay, Konya
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Türk, Kebap, Izgara
Ortalama tutar İki kişi için : 0.00 TL
Telefon 0332 3450475
Neler var?
  • Alkol bulunmaz.
  • Akşam yemeği uygun.
  • Banka kartı
  • Lunch menü var
  • Nakit Ödeme
  • Kredi Kartı
  • Dış mekan var.
  • Sigara içme alanı var.
  • Kapalı alan var.
Yorumlar (3)
5
E.. Ç......
Kuzu kaburga ve mercimek çorbası istedik, hepsi çok lezzetliydi. Kaburga gayet güzel pişmiş etine güvenebilirsiniz. Müşterilerle ilgilenen İbrahim amca var, onu ayrı bir sevdik.
3
M.... B......
BÜSAN sanayi sitesinin içinde yer alan bu restoranın (müşteri kitlesini göz önüne alarak) gayet temiz, düzenli, ferah ve şık olduğunu baştan söyleyelim. Sac Kavurmanın kendi web sitelerinde güzel bir tarifi var: "Büyükbaş hayvanların belinin üst kısmında boydan boya sakrum kemiğine kadar uzanan ve omurlara yapışık olan kaslardan elde edilen yağlardan arındırılmış yumuşacık olan ete KONTRFİLE denir. Kuzu eti sevmeyen misafirlerimiz için yapmış olduğumuz sac kavurmayı Dana Kontrfileden yapmaktayız. Eti bize ait sos ile marine edip en az 48 saat beklettikten sonra 0,60mm kalınlığında sac tavada harlı ateş ile pişirerek servis etmekteyiz. Bu sayede etin suyu ve lezzeti içerisinde kalarak yumuşacık oluyor hem de kısa sürede pişiyor." Doğrudur; onaylıyorum. Ancak tek eleştirim; sac kavurmanın porsiyonunun az olduğudur. Çektiğim fotoğraf ile web sitesindekini kıyaslayınca gramajda değişikliğe gidilmiş de olabilir diye düşünüyorum. Gelelim mekanın Kuzucuali Kebap diye isimlendirdiği Furun (Tandır) Kebabı'na. Yine web sitesinden bilgilendiğimiz kadarıyla et, süt kuzusunun boyun (gerdan) bölgesinden hazırlanmış. Kuzunun diğer bölgelerine göre boyun etinin çok daha lezzetli olduğunu Konya Furun Kebapçılarından daha önce defaten tecrübe etmiştik zaten. Burada iki konunun öne çıktığını söyleyebilirim: Koku ve tat. Hafif de olsa bir koyun/kuzu kokusu damağımıza çarptı. Etin de ağzımızda lokum gibi dağılmasını beklerken, lifli yapısının sıvandığını hissettik. Bu da yağda fazla bekletilmesinden değil de, sanırım fırında fazla pişirilmesinden veya pişirim için fırın sıcaklığının yüksek olmasından kaynaklıyor olabilir diye düşünüyorum.
3
M.... B......
BÜSAN sanayi sitesinin içinde yer alan bu restoranın (müşteri kitlesini göz önüne alarak) gayet temiz, düzenli, ferah ve şık olduğunu baştan söyleyelim.

Sac Kavurmanın kendi web sitelerinde güzel bir tarifi var: "Büyükbaş hayvanların belinin üst kısmında boydan boya sakrum kemiğine kadar uzanan ve omurlara yapışık olan kaslardan elde edilen yağlardan arındırılmış yumuşacık olan ete KONTRFİLE denir. Kuzu eti sevmeyen misafirlerimiz için yapmış olduğumuz sac kavurmayı Dana Kontrfileden yapmaktayız. Eti bize ait sos ile marine edip en az 48 saat beklettikten sonra 0,60mm kalınlığında sac tavada harlı ateş ile pişirerek servis etmekteyiz. Bu sayede etin suyu ve lezzeti içerisinde kalarak yumuşacık oluyor hem de kısa sürede pişiyor." Doğrudur; onaylıyorum. Ancak tek eleştirim; sac kavurmanın porsiyonunun az olduğudur. Çektiğim fotoğraf ile web sitesindekini kıyaslayınca gramajda değişikliğe gidilmiş de olabilir diye düşünüyorum.

Gelelim mekanın Kuzucuali Kebap diye isimlendirdiği Furun (Tandır) Kebabı'na. Yine web sitesinden bilgilendiğimiz kadarıyla et, süt kuzusunun boyun (gerdan) bölgesinden hazırlanmış. Kuzunun diğer bölgelerine göre boyun etinin çok daha lezzetli olduğunu Konya Furun Kebapçılarından daha önce defaten tecrübe etmiştik zaten. Burada iki konunun öne çıktığını söyleyebilirim: Koku ve tat.

Hafif de olsa bir koyun/kuzu kokusu damağımıza çarptı.

Etin de ağzımızda lokum gibi dağılmasını beklerken, lifli yapısının sıvandığını hissettik. Bu da yağda fazla bekletilmesinden değil de, sanırım fırında fazla pişirilmesinden veya pişirim için fırın sıcaklığının yüksek olmasından kaynaklıyor olabilir diye düşünüyorum.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım