Yükleniyor...
3.7 Puan
14 Yorum

Ümit Baba Gerçek Adana Kebap

Yenigün Mahallesi, Gazi Osman Paşa Bulvarı, No 17, Konak, İzmir
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Kebap
Ortalama tutar İki kişi için : 60.00 TL
Çalışma Saatleri
Neler var?
  • Lunch menü var
  • Paket Servisi
  • Akşam yemeği uygun.
  • Kapalı alan var.
Yorumlar (14)
3
R.... R....
Porsiyonları aşırı büyük doymamak çok zor. Mercimek çorbası ve Tavuk dürüm yedim bitiremedim 2sini. Çorbayı baya beğendim 10 tl porsiyonu ancak tavuk dürüm gereksiz derecede fazla lavaş içeriyor ve lavaşı güzel değil kuru.
3
I.... I....
Lezzet 5/4 Hizmet 5/3 Fiyat 5/3 Uzun yıllardır hizmet veren başarılı yemekleri var. Kebapları konusunda yorum yapılmaz yalnız ayranı cok lezzetli. Ortaya getiediği salatalar ve mezeler tuzsuz.
5
B..... B.....
Gerçekten gerçek Adana kebap, şüpheniz olmasın. Mekanın salaş olması endişe vermesin, sahipleri çok düzgün insanlar. Tek başıma olmama rağmen bol bol meze ikramı da yaptılar. Açık ayranı da standardın üstündeydi.
4
M.... Ç.....
Tavsiye üzerine ama beklentisiz bir şekilde gittim. Mekan modern değil ama salaş da değil. Sade diyelim. Yol üzeri, gelen geçen çok oluyor. Içeride yemek daha mantıklı. Adana ve kuzu şiş yedim. Açık ayran sipariş ettim, ezme ve yeşillik servis edildi. İlk dikkatimi çeken şey kebaba tuz ekme isteği doğması. Servis edildiğinde kuru gibi duruyor ama et hem yumuşak ve hem de yağ miktarı çok iyi ayarlanmıştı. Lezzeti yerindeydi. Kısaca tuzu, yağı ve yumuşaklığı çok iyiydi. Mutlaka denemelisiniz. Ayran eh işte, ezme de hafif tuzsuzdu. Emin olun ki pişman olmayacaksınız. Neden mi, genelde kebapçılardan çıktıktan sonraki saatler sürekli su içmek ister insan. Bunda öyle birşey olmuyor. Yağı ve baharatı abartmadan da lezzetli kebap yapılabileceğini gösteriyor Ümit baba ???? Belki bir bardak su içtim o kadar. Yemek kadar yemek sonrası rahatsız olmamakta tercih sebebidir bana sorarsanız.
4
M.... Ç.....
Tavsiye üzerine ama beklentisiz bir şekilde gittim. Mekan modern değil ama salaş da değil. Sade diyelim. Yol üzeri, gelen geçen çok oluyor. Içeride yemek daha mantıklı. Adana ve kuzu şiş yedim. Açık ayran sipariş ettim, ezme ve yeşillik servis edildi. İlk dikkatimi çeken şey kebaba tuz ekme isteği doğması. Servis edildiğinde kuru gibi duruyor ama et hem yumuşak ve hem de yağ miktarı çok iyi ayarlanmıştı. Lezzeti yerindeydi. Kısaca tuzu, yağı ve yumuşaklığı çok iyiydi. Mutlaka denemelisiniz. Ayran eh işte, ezme de hafif tuzsuzdu. Emin olun ki pişman olmayacaksınız. Neden mi, genelde kebapçılardan çıktıktan sonraki saatler sürekli su içmek ister insan. Bunda öyle birşey olmuyor. Yağı ve baharatı abartmadan da lezzetli kebap yapılabileceğini gösteriyor Ümit baba
4
M.... Ç.....
Tavsiye üzerine ama beklentisiz bir şekilde gittim. Mekan modern değil ama salaş da değil. Sade diyelim. Yol üzeri, gelen geçen çok oluyor. Içeride yemek daha mantıklı. Adana ve kuzu şiş yedim. Açık ayran sipariş ettim, ezme ve yeşillik servis edildi.
İlk dikkatimi çeken şey kebaba tuz ekme isteği doğması. Servis edildiğinde kuru gibi duruyor ama et hem yumuşak ve hem de yağ miktarı çok iyi ayarlanmıştı. Lezzeti yerindeydi. Kısaca tuzu, yağı ve yumuşaklığı çok iyiydi. Mutlaka denemelisiniz. Ayran eh işte, ezme de hafif tuzsuzdu.
Emin olun ki pişman olmayacaksınız. Neden mi, genelde kebapçılardan çıktıktan sonraki saatler sürekli su içmek ister insan. Bunda öyle birşey olmuyor. Yağı ve baharatı abartmadan da lezzetli kebap yapılabileceğini gösteriyor Ümit baba
3
L..... B........
Güzel Bir aile işletmesi, bütün aile üyeleri güler yüzlü ve ilgili. Çorbaları güzel. Patlıcan Kebabı mükemmel, diğer kebaplar sıradan. çok güzel bir sunumu var insanın gözü doyuyor. 24 saat açık olması da extra bir güzellik. Tuvaleti iyi değil.
3
L..... A.......
Eskiden Mezarlıkbaşı Katlıotopark'ın arkasında yani Tilkilik girişindeydi. Arada bir uğrar adanasını yerdik. Civardaki diğer mekanlara göre hem fiyat hem de kalite açısından fersah fersah ilerideydi. Üstüne bi de Ümit Baba'nın babacan tavrı vardı.  Kebapçı Celal gibiydi sanki :) Şimdi biraz daha göz önünde bir mekana taşınmış, konsept biraz değişmiş, daha modern ve herkese hitap eden bir çizgiye gelmiş. Geçen gittim eski tadı alamadım. Adana yine güzel, orjinal bıçak kıyması. Ayran her zamanki gibi litrelik cam şişelerde geliyor. Fakat salatalarını pek beğenmedim. Belki akşam saatlerinde gittiğim içindir ama yeşillikleri taze değildi. Servis süresi de biraz uzundu. Yine de Çankaya / Mezarlıkbaşı civarında yemek yenilebilecek en güzel yerlerden biri. Geleneği olan bir yer. Böyle yerlerin değerinin bilinmesi lazım. İzmir bu konuda çok zayıf.
3
L..... A.......
Eskiden Mezarlıkbaşı Katlıotopark'ın arkasında yani Tilkilik girişindeydi. Arada bir uğrar adanasını yerdik. Civardaki diğer mekanlara göre hem fiyat hem de kalite açısından fersah fersah ilerideydi. Üstüne bi de Ümit Baba'nın babacan tavrı vardı.  Kebapçı Celal gibiydi sanki :)

Şimdi biraz daha göz önünde bir mekana taşınmış, konsept biraz değişmiş, daha modern ve herkese hitap eden bir çizgiye gelmiş. Geçen gittim eski tadı alamadım. Adana yine güzel, orjinal bıçak kıyması. Ayran her zamanki gibi litrelik cam şişelerde geliyor. Fakat salatalarını pek beğenmedim. Belki akşam saatlerinde gittiğim içindir ama yeşillikleri taze değildi. Servis süresi de biraz uzundu.

Yine de Çankaya / Mezarlıkbaşı civarında yemek yenilebilecek en güzel yerlerden biri. Geleneği olan bir yer. Böyle yerlerin değerinin bilinmesi lazım. İzmir bu konuda çok zayıf.
3
M... G....
Salaş bir tarzı var bu hoşuma gitti, Adana'sı güzel ama öyle gerçek Adana'lı bir ustadan çıkma gibi gelmedi bana. Ankara'da 50 tane farklı yerde aynısı hatta daha iyisi yenilebilir mesela. İzmir için iyi olabilir sadece. Önden gelen ezme salata güzel ve gerçek sumak kullanmaları çok hoşuma gitmişti. Şalgamları da doğal ve tadını alıyorsunuz güzel. Ancak doyurucu bir yemek olmamıştı benim için. Yine de İzmir'e yolu düşenler için gidilebilir bir mekan.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım