Yükleniyor...
4.3 Puan
6 Yorum

Haktanır Pide

Yenigün Mahallesi, 1313. Sokak, No 6, Konak, Izmir
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Pide
Ortalama tutar İki kişi için : 30.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0232 484 92 87
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Lunch menü var
  • Alkol bulunmaz.
  • Akşam yemeği uygun.
  • Kapalı alan var.
Yorumlar (6)
5
Y..... G.......
Instagram: yerkengezenler Haktanır Pide Fırını, yıllara meydan okuyan havasıyla çok spesifik bir ürüne odaklanan ve bunu çok sınırlı çeşitte sunan bir fırın. Kıymalı, peynirli ve karışık pide haricinde bir çeşit bulunmamakta. Biz bir adet kıymalı ve peynirli söyledik. Kıymalı pidenin harcı muhteşem, lezzeti veren de bu karışımın uyumu. Peynirli pidenin harcı da güzeldi. Masada iki pideden hangisinin daha iyi olduğu konusunda ihtilaf yaşandı. Bunlar sevdiğimiz türden ihtilaflar. Gelelim pidenin hamuruna, çıtır çıtır ve sert dokusu nedeniyle normalde kesilmeden getirilen pideler büyük bıçaklarla servis ediliyor. Hamurun da pidenin kalitesini arttıracak düzeyde olduğunu söyleyelim. Pidenin kağıtta gelmesi ve oldukça fazla miktarda yeşillikle sunulması servisin kalitesini arttıran bir etken. Bir bütün olarak Haktanır Pide Fırını, iz bırakan bir yer oldu. Açık ayranı olsa daha da iyi bir iz bırakabilirdi. Fiyatlar oldukça uygun seviyede, daha uygun olması hemen hemen imkansız. Servis: 7,5 Lezzet: 8,5 Fiyat Kalite: 9,5
5
Y..... G.......
Instagram: yerkengezenlerHaktanır Pide Fırını, yıllara meydan okuyan havasıyla çok spesifik bir ürüne odaklanan ve bunu çok sınırlı çeşitte sunan bir fırın. Kıymalı, peynirli ve karışık pide haricinde bir çeşit bulunmamakta.

Biz bir adet kıymalı ve peynirli söyledik. Kıymalı pidenin harcı muhteşem, lezzeti veren de bu karışımın uyumu. Peynirli pidenin harcı da güzeldi. Masada iki pideden hangisinin daha iyi olduğu konusunda ihtilaf yaşandı. Bunlar sevdiğimiz türden ihtilaflar. Gelelim pidenin hamuruna, çıtır çıtır ve sert dokusu nedeniyle normalde kesilmeden getirilen pideler büyük bıçaklarla servis ediliyor. Hamurun da pidenin kalitesini arttıracak düzeyde olduğunu söyleyelim. Pidenin kağıtta gelmesi ve oldukça fazla miktarda yeşillikle sunulması servisin kalitesini arttıran bir etken. Bir bütün olarak Haktanır Pide Fırını, iz bırakan bir yer oldu. Açık ayranı olsa daha da iyi bir iz bırakabilirdi.

Fiyatlar oldukça uygun seviyede, daha uygun olması hemen hemen imkansız.

Servis: 7,5 Lezzet: 8,5 Fiyat Kalite: 9,5
3
B.... K....
Atmış yıldan beri yanan odun atesinde peynirli ve kıymalı çeşitleriyle bir Kemeraltı klasiği. Mermer masalarda kâğıt üzerinde sunulan pidenin kenarlı olanı benim tercihim. İstenilirse kenarsız olarakta sipariş verebiliyorsunuz. Eğer ilk gidişiniz ise yarı yarıya tercih edebilirsiniz.
5
P..... P.....
Çocukken pide nasıl lezzetli geliyorsa aynı lezzeti alabileceğiniz 30 yıl öncesinin kasaba pidecisi görüntüsünde süper mekandır. Soğanı kıyması üstünde acı sivri biberi ile gerçekten tatmin edicidir ve fiyatlarında gayet uygun
4
Y.... G.....
Yıllardır ara ara gittiğimiz pideci. Öyle bol çeşit sunanlardan değil, sade (kıymalı), yumurtalı ve peynirli pideleri var. Mekanda çatal falan da yok. Masaya metal bir tabakta roka getiriyorlar ortaya, limon sirkesi ve pul kırmızı biber zaten masada var. Pideler uzun saman kağıt üzerinde getiriliyor, kesilmeden. Bir de tahta saplı bıçak veriyorlar, dalıyorsunuz. Ayran cam şişede. Kıymalısı güzel, ancak çok da özel bir durumu yok, peynirli pide ise sizi şaşırtmaya aday. Fiyatlar aklımda yanlış kalmadıysa, sade 6, yumurtalı 7, peynirli 8, ayran 1 lira, nakitle işlem yapmak gerekiyor.

70li-80li yıllardaki Türkiye'de yemek yediğiniz hissinin veriyor mekan, taburede oturuyorsunuz, önünüzde mermer masa, pide kağıtta. Alt katta fırın ve birkaç ufak masa var, asıl salona dar merdivenlerden çıkılıyor. Son ziyaretimizde hizmet kalitesini artırmış olduklarını gördük, ıslak mendil yaptırmışlar. Üzerindeki 180 yıllık lezzet yazısı dikkatimizi çekti. 1834'te açılmış mekan. Garsona özel olarak sorduk, "orijinal yeri de burasımıydı, hiç taşındı mı" diye. Burasıymış ama pideci olarak açılmamış, İzmir'in ilk ekmek fırınıymış. İkinci dünya savaşı sırasında İzmir'de karneyle ekmek satılan yermış meğer.
4
Y.... G.....
Yıllardır ara ara gittiğimiz pideci. Öyle bol çeşit sunanlardan değil, sade (kıymalı), yumurtalı ve peynirli pideleri var. Mekanda çatal falan da yok. Masaya metal bir tabakta roka getiriyorlar ortaya, limon sirkesi ve pul kırmızı biber zaten masada var. Pideler uzun saman kağıt üzerinde getiriliyor, kesilmeden. Bir de tahta saplı bıçak veriyorlar, dalıyorsunuz. Ayran cam şişede. Kıymalısı güzel, ancak çok da özel bir durumu yok, peynirli pide ise sizi şaşırtmaya aday. Fiyatlar aklımda yanlış kalmadıysa, sade 6, yumurtalı 7, peynirli 8, ayran 1 lira, nakitle işlem yapmak gerekiyor. 70li-80li yıllardaki Türkiye'de yemek yediğiniz hissinin veriyor mekan, taburede oturuyorsunuz, önünüzde mermer masa, pide kağıtta. Alt katta fırın ve birkaç ufak masa var, asıl salona dar merdivenlerden çıkılıyor. Son ziyaretimizde hizmet kalitesini artırmış olduklarını gördük, ıslak mendil yaptırmışlar. Üzerindeki 180 yıllık lezzet yazısı dikkatimizi çekti. 1834'te açılmış mekan. Garsona özel olarak sorduk, "orijinal yeri de burasımıydı, hiç taşındı mı" diye. Burasıymış ama pideci olarak açılmamış, İzmir'in ilk ekmek fırınıymış. İkinci dünya savaşı sırasında İzmir'de karneyle ekmek satılan yermış meğer.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım