Yükleniyor
Yükleniyor...
4.3 Puan
3 Yorum

Diyarbakır Lezzetleri Remzi Usta

İsmet Kaptan Mahallesi, Fevzi Paşa Bulvarı, 1361.Sokak, No 115, Konak, Izmir İzmir
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Güneydoğu, Sakatat
Ortalama tutar İki kişi için : 225 TL

Diyarbakır Lezzetleri Remzi Usta Neler Sunuyor ?

  • Kredi Kartı
  • Alkol bulunmaz.
  • Akşam yemeği uygun.
  • Lunch menü var
  • Klimalı
  • Kapalı alan var.

Diyarbakır Lezzetleri Remzi Usta Çalışma Saatleri

Gün Açılış Kapanış
Pazartesi 10:30 23:00
Salı 10:30 23:00
Çarşamba 10:30 23:00
Perşembe 10:30 23:00
Cuma 10:30 23:00
Cumartesi 10:30 23:00
Pazar 10:30 23:00

Diyarbakır Lezzetleri Remzi Usta Yorumları (3)

5

S.... D.....

İzmir'in tarifsiz en güzel Doğu yemeklerini yapan yerdir,Bumbar,Kaburga Dolması,Fırın Güveç,Haşlama,Kavurma ve Kuru Fasulye ile İzmir'de nam yapmış mekan gidin gerçek yemek yiyin toksanız gidin çay ikramlarını tadın ayrıca suyu bile şifadır.
4

Y.... G.....

Diyarbakır lezzetlerini İzmir'e getiren lezzet ustasının dükkanı bit pazarı içinde bir pasajın ortasında kalıyor, sokaklarda gezenler görürlerse tabelasını görürler. Tabureye çöktüğünüz salaş mekan ilk gidişte hesabıyla da şaşırtıyor, pahalı. Ancak neye kıyasla dediğimiz durum oluyor, kaburga dolmayı daha ucuza sunan mı var gibi. Mekanda sabahları (öğlenleri de) paça çorbası bulmak mümkün ancak izmir genelinde servis edildiği şekliyle değil. Çevrede bildiğim tüm çorbacılar unlu, krema gibi sulu sakatat çorbası sunar, buranın paçası ise berrak sulu, tıpkı Adana'da Kuruköprü Paça Salonunda içtiğim gibi. Çorbanın 9 liralık fiyatı diğer çorbacılara göre çok az yüksek ama diğerlerinden farklı (ve bence nefis). Mekanda cuma günleri bumbar dolması da oluyor, İzmir'de kıyaslayabileceğimiz başka bumbarcı bilen var mı?
4

Y.... G.....

Diyarbakır lezzetlerini İzmir'e getiren lezzet ustasının dükkanı bit pazarı içinde bir pasajın ortasında kalıyor, sokaklarda gezenler görürlerse tabelasını görürler. Tabureye çöktüğünüz salaş mekan ilk gidişte hesabıyla da şaşırtıyor, pahalı. Ancak neye kıyasla dediğimiz durum oluyor, kaburga dolmayı daha ucuza sunan mı var gibi.

Mekanda sabahları (öğlenleri de) paça çorbası bulmak mümkün ancak izmir genelinde servis edildiği şekliyle değil. Çevrede bildiğim tüm çorbacılar unlu, krema gibi sulu sakatat çorbası sunar, buranın paçası ise berrak sulu, tıpkı Adana'da Kuruköprü Paça Salonunda içtiğim gibi. Çorbanın 9 liralık fiyatı diğer çorbacılara göre çok az yüksek ama diğerlerinden farklı (ve bence nefis). Mekanda cuma günleri bumbar dolması da oluyor, İzmir'de kıyaslayabileceğimiz başka bumbarcı bilen var mı?
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım