Yükleniyor...
4.5 Puan
21 Yorum

Zeynel Ergin Gevrek Fırını

Alsancak Mahallesi, 1466 Sokak, No 2, Alsancak, İzmir
Kategoriler Fırınlar
Mutfaklar Fırın
Ortalama tutar İki kişi için : 20.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0232 421 65 51
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Alkol bulunmaz.
  • Lunch menü var
  • Kahvaltı
  • Oturma alanı yok.
Yorumlar (21)
5
A.... D........
Gevreğine diyecek laf yok müthiş. Günün her saati sıcak olması koşulu ile sınırsız yenebilir. Çıtır çıtır, mis gibi, peynirli ve domatesli kumlu kıtır kıtır harika. Namı İzmir dışına taşmış. İzmire gitmeden gitmeniz gereken yerlerin başına koyuyorsunuz otomatikmen.
5
E.. I....
Ünü Izmir disina tasmis tarihi bir gevrek firini burasi.Alsancak'taki bu gevrek fırını yaklaşık 80 sene bir Rum aile tarafından işletildikten sonra, 1962 yılında Zeynel Ergin tarafından devir alınmış. Tek katlı tarihi bir Rum evinde uretilen Türkiye'nin en lezzetli gevreğini burada tadabilirsiniz. Ama benim gibi Karakoy simidine alisiksaniz kiyaslama yapmayin cunku bu gevrek cok baska..Firin sabah saat 5.00'ten itibaren faaliyette ve onu hep kuyruk.., özellikle hafta sonları dakikalarca bekleyebilirsiniz. Karşı köşesinde ise bu ürünlerin yanında, boyoz çeşitleri, çay ve kahve ile kahvaltı etme imkani var.Fırın artik Zeynel Ustanın oğlu Ömer Ergin idaresinde faaliyet gösteriyor..dis alanda oturma imkanida var. @izmirin_gurmesi 'En iyi boyoz gevrekci' listesinde 1 no burasi. Izmiir'in her semtinden, ilçesinden ozellikle bu ünlü gevregi tatmaya geliyor herkes sizede öneririm
3
S.... K..........
İzmir’e gelmişken gevreği sıcak deneyimlemek için bu fırın önerildi ve arka sokaklar arasında mekanı bulduk. Çok sıcak gevrekleri aldık. İstanbul’da yaşayan birisi olarak ben şöyle sıkı bir taş fırın simidi hayal ediyordum. Ancak ince, seyrek susamlı, o pekmezle gelen tadın olmadığı çok yavan bir ürün yedik. Sıcakken gideri var ama hepsi bu.
5
M.. K.....
Kumru gerçekten çok lezzetli. Erimiş peynir ve çıtır hamur/ekmek sevenler için birebir. Küçük gibi görünse de doyurucu. Sabah vakitlerinde gitmekte fayda var, akşamları sıcak kumru bulunmayabiliyor.
5
E.. A..........
Kumru gerçekten çok lezzetli. Erimiş peynir ve çıtır hamur/ekmek sevenler için birebir. Küçük gibi görünse de doyurucu. Sabah vakitlerinde gitmekte fayda var, akşamları sıcak kumru bulunmayabiliyor.
5
N.... A.
"Alt tarafı hamur, ne farkı olabilir ki?" diye düşünebilirsiniz. Hele İzmir'de gevrek/kumru/boyoz bulabileceğiniz çok fazla mekan varken. Yazılarını güvenerek senelerdir takip ettiğim bir yazarın Izmir'de özellikle burayı vurgulamış olması hiç boşa çıkmadı. * Dolu kumru 5 TL (salam sosis vs değil, domates ve peynir konularak bir kez daha kızartılan) * Gevrek 1.5 TL (alıştıklarımızdan biraz daha ince) Gitmeden butik bir yerden birkaç çeşit baya güzel de peynirler almış olmamız üzerine mis gibi bir İzmir sabahı yaşandı. Zannediyorum ki içeride peynir, boyoz vb de temin ediyorlar.
5
N.... A.
"Alt tarafı hamur, ne farkı olabilir ki?" diye düşünebilirsiniz. Hele İzmir'de gevrek/kumru/boyoz bulabileceğiniz çok fazla mekan varken. Yazılarını güvenerek senelerdir takip ettiğim bir yazarın Izmir'de özellikle burayı vurgulamış olması hiç boşa çıkmadı.

* Dolu kumru 5 TL (salam sosis vs değil, domates ve peynir konularak bir kez daha kızartılan)
* Gevrek 1.5 TL (alıştıklarımızdan biraz daha ince)

Gitmeden butik bir yerden birkaç çeşit baya güzel de peynirler almış olmamız üzerine mis gibi bir İzmir sabahı yaşandı. Zannediyorum ki içeride peynir, boyoz vb de temin ediyorlar.
5
H.... G.....
Eski, otantik bir fırın. Bu tip yerlerde kahvaltı yapmayı, ayak üstü çay, kumru yapmaya bayılırım. Gevrek ve kumruyu sıcak istemeyi unutmayın. Tadi muhteşemdi. Herkese tavsiye ederim.
5
E... Y..
Tarihten günümüze gelen kumruyu sıcak tercih edenlerin uğrak mekanı. Özel peyniri, sokağı saran mis gibi susam kokusu. Fırından taze taze alıp hemen tüketebileceğiniz bir lezzet. Gevrekleri normale göre biraz daha ince ve çıtır. Afiyetle yenebilecek sokak lezzetlerinde ilk sıralarda yer alır ????.
5
E... Y..
Tarihten günümüze gelen kumruyu sıcak tercih edenlerin uğrak mekanı. Özel peyniri, sokağı saran mis gibi susam kokusu. Fırından taze taze alıp hemen tüketebileceğiniz bir lezzet. Gevrekleri normale göre biraz daha ince ve çıtır. Afiyetle yenebilecek sokak lezzetlerinde ilk sıralarda yer alır
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım