Yükleniyor...
4.5 Puan
4 Yorum

Selera Roof

Yalı Mahallesi, 6523. Sokak, Park Yaşam Ofisleri, No 32/A, Kat 6, Karşıyaka, İzmir
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Kafe
Ortalama tutar İki kişi için : 60.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0232 336 77 36
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Akşam yemeği uygun.
  • Lunch menü var
  • Alkol bulunur.
  • Klimalı
  • Dış mekan var.
  • Wi-Fi
Yorumlar (4)
4
O.... P....
Ayak altı olmamasından mıdır, yaz ortası olmasından mıdır, hepi topu üç masaydık. Mekan çatı olduğundan dört tarafı açık ve bol bina az gurup manzarası ile farklı bir ortam sağlıyor. Ancak bu haftanın aşırı sıcak olması ve klima olmaması, klimayı geçtim, esinti yapacak bir fan olmaması yemeği yapış yapış ve ter içinde yememize sebep oldu. Ama kış için soba altyapısı mevcut. Yemeklerde pizza, hamburger tavuk ve dana var seçim olarak. Kuzu olmaması üzdü ama ekim 15 gibi başlayacaklarını belirttiler. Biz porcini mantarlı bonfile, bonfile ve lokum sipariş ettik et olarak. Nasıl alacağımızı sprmadıkşarı için hepsi well done geldi, ki hepimiz medium well arası seven kişileriz. Bu bir eksiydi. Neyseki etler iyi, sunum ve yanında ıspanak kavurma ve fırın patates ile geçer not aldı. Her çeşit bira var ama 33cc. Sadece Efes grubu 50cc. Son derece sinir olduğum bir konu da bu maalesef. Fiyatlar ise mekanın dekor ve lokasyonuna göre makul. Kişi başı 35tl ile bonfile ve bir içki ile kalktık. Kuzuya başladıklarında tekrar geleceğim... Edit 25.Ocak.2016 Kuzusunu da denedim ancak başarısız buldum. Dana pirzola da çok başarısızdı. Et grubunun tamamı sınıfta kaldı. Ama Şitake mantarlı hellimli güveç ve kaz ciğerini beğendim. Et grubunu düzeltmeleri şart.
4
O.... P....
Ayak altı olmamasından mıdır, yaz ortası olmasından mıdır, hepi topu üç masaydık.
Mekan çatı olduğundan dört tarafı açık ve bol bina az gurup manzarası ile farklı bir ortam sağlıyor.
Ancak bu haftanın aşırı sıcak olması ve klima olmaması, klimayı geçtim, esinti yapacak bir fan olmaması yemeği yapış yapış ve ter içinde yememize sebep oldu. Ama kış için soba altyapısı mevcut.
Yemeklerde pizza, hamburger tavuk ve dana var seçim olarak. Kuzu olmaması üzdü ama ekim 15 gibi başlayacaklarını belirttiler.
Biz porcini mantarlı bonfile, bonfile ve lokum sipariş ettik et olarak. Nasıl alacağımızı sprmadıkşarı için hepsi well done geldi, ki hepimiz medium well arası seven kişileriz. Bu bir eksiydi.
Neyseki etler iyi, sunum ve yanında ıspanak kavurma ve fırın patates ile geçer not aldı.
Her çeşit bira var ama 33cc. Sadece Efes grubu 50cc. Son derece sinir olduğum bir konu da bu maalesef.
Fiyatlar ise mekanın dekor ve lokasyonuna göre makul. Kişi başı 35tl ile bonfile ve bir içki ile kalktık.
Kuzuya başladıklarında tekrar geleceğim...
Edit 25.Ocak.2016
Kuzusunu da denedim ancak başarısız buldum. Dana pirzola da çok başarısızdı. Et grubunun tamamı sınıfta kaldı. Ama Şitake mantarlı hellimli güveç ve kaz ciğerini beğendim. Et grubunu düzeltmeleri şart.
5
Y.... G.....
İlk mekanları Homeros vadisinde olan Selera'nın buradaki şubesi daha tarz, dekorasyon çok daha 'cafe' tarzında. Öğlenleri çevrede çalışanlara yönelik seçmeli fiks menü sunuyorlarmış, fiyatlarının da çok uygun olduğunu duydum ama denemedim. Akşamları ise, uzunca bir süre içki ruhsatı ile uğraştıkları için hayli boş kaldılar. Şimdi içki ruhsatını da almışlar, Homeros Selera'dan bildiğim güzel etlerin keyfine şarap eşliğinde, evime yakın da varabileceğim ama henüz yapmadım. Şimdilik sadece kahvaltı ziyaretinde bulundum. Bahçesinde ineklerin, tavukların olduğu Selera ile aynı malzemeleri kullanıyor selera Roof, ancak burada sunuma daha çok önem veriliyor. Birebir aynı şeyler sunulsa da kimilerine Selera, kimilerine Selera Roof daha lezzetli gelecektir, ben daha salaş ortamı daha çok severim ama burası evime daha yakın :) Kahvaltının peynirini, zeytinini değerlendirmenin pek anlamı yok, satın alınıyor sadece, kendi yaptıkları börek ve yumurta. Mekanın sahipleri Evim böreğin de sahibi ve evim böreğin etli su börekleri bence İzmir'in en iyi börekleri, kahvaltı da ikram edildi, saldırdım. Yumurtada ise çok keyifli bir numara yapmışlar, salında bildiğimiz çılbır usulü suda pişirmişler yumurtayı, ekmek üzerine jambon ve sosla yerleştirmişler, şu güne kadar gördüğüm en şık sunumlardan biriydi. Bir de sosis pişirmişler ama ben sosise bulaşılmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Tavsiye ederim. yemekguzel.com
5
Y.... G.....
İlk mekanları Homeros vadisinde olan Selera'nın buradaki şubesi daha tarz, dekorasyon çok daha 'cafe' tarzında. Öğlenleri çevrede çalışanlara yönelik seçmeli fiks menü sunuyorlarmış, fiyatlarının da çok uygun olduğunu duydum ama denemedim. Akşamları ise, uzunca bir süre içki ruhsatı ile uğraştıkları için hayli boş kaldılar. Şimdi içki ruhsatını da almışlar, Homeros Selera'dan bildiğim güzel etlerin keyfine şarap eşliğinde, evime yakın da varabileceğim ama henüz yapmadım.

Şimdilik sadece kahvaltı ziyaretinde bulundum. Bahçesinde ineklerin, tavukların olduğu Selera ile aynı malzemeleri kullanıyor selera Roof, ancak burada sunuma daha çok önem veriliyor. Birebir aynı şeyler sunulsa da kimilerine Selera, kimilerine Selera Roof daha lezzetli gelecektir, ben daha salaş ortamı daha çok severim ama burası evime daha yakın :)

Kahvaltının peynirini, zeytinini değerlendirmenin pek anlamı yok, satın alınıyor sadece, kendi yaptıkları börek ve yumurta. Mekanın sahipleri Evim böreğin de sahibi ve evim böreğin etli su börekleri bence İzmir'in en iyi börekleri, kahvaltı da ikram edildi, saldırdım. Yumurtada ise çok keyifli bir numara yapmışlar, salında bildiğimiz çılbır usulü suda pişirmişler yumurtayı, ekmek üzerine jambon ve sosla yerleştirmişler, şu güne kadar gördüğüm en şık sunumlardan biriydi.
Bir de sosis pişirmişler ama ben sosise bulaşılmaması gerektiğini düşünenlerdenim.
Tavsiye ederim.

yemekguzel.com
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım