Yükleniyor...
3.4 Puan
25 Yorum

Dost Pide

Celal Bayar Mahallesi, 5152 Sokak, No 27, Çeşme, İzmir, Ilıca, Çeşme
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Pide, Kebap, Döner, Türk
Ortalama tutar İki kişi için : 90.00 TL
Telefon 0232 7232059
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Lunch menü var
  • Akşam yemeği uygun.
  • Paket Servisi
  • Kahvaltı
  • Alkol bulunmaz.
  • Wi-Fi
  • Dış mekan var.
Yorumlar (25)
5
Z..... U...
Kıymalı kaşarlı ve pastırmalı pidesini denedik. Hamuru ince çıtır malzemeleri çok lezzetli. Pideden ziyade etli ekmek tadında. Dönüş yolunda da iskenderini denedik oda baya lezzetliydi. Fiyatlandırmalar normaldi hatta alaçatıya oranla ucuz kalıyor.
1
C.. Ö.......
Pidesi sıradan, tatlıları tahanlı ve künefe tabaklarımızda kaldı çok kötüydü. En kötüsü, valeleri trafiği durduruyor otoparktan araçları çıkabilsin diye.
1
O.... Ç.....
Daha önceki gelişimizde memnun kaldığımız için yine geldik ancak bu sefer büyük hayal kırıklığı oldu.
Önce kirli masaya oturtulduk, temizlenmesini beklerken garsonlar başka masaları temizleyip o masalara başkalarını oturttular. Uyarımız üzerine bizim masayı da temizlerken diğer masalardan sipariş alınmıştı bile.
Sipariş alınırken çok yoğun oldukları ve kebap siparişinin daha hızlı geleceği söylendi. Masaya koydukları menüde de aynı uyarı vardı. Bunu üzerine pide yeme niyetiyle çıkmış olmamıza rağmen kebap da sipariş ettik.
Sonra uzun bir bekleme süresinden sonra biz kebapları beklerken masaya pide servisi yapıldı.
Durumu söyleyip aslında pide niyetiyle gelip uyarı üzerine kebaba döndüğümüzü pidenin aynı sürede geleceğini bilsek pide söyleyeceğimizi ifade ettiğimizde ise menüde kebap zaman kazandırır yazıyor olmasına rağmen "yoğun zamanlarda bell olmuyor" gibi kendileri ile çelişen
bir yanıt aldık.
Kebabı iptal etmek istediğimizde de önce iptal olmuyor gibi bir yanıt vermelerine karşılık sonradan iptal ettiler.
Bu arada içecek siparişleri de gelmedi. Gelen yemeklerin lezzeti de orta karardı.
Özetle eğer çok mecbur kalmazsanız özellikle yoğun zamanlarda gitmemenizi tavsiye ederim.
1
O.... Ç.....
Daha önceki gelişimizde memnun kaldığımız için yine geldik ancak bu sefer büyük hayal kırıklığı oldu. Önce kirli masaya oturtulduk, temizlenmesini beklerken garsonlar başka masaları temizleyip o masalara başkalarını oturttular. Uyarımız üzerine bizim masayı da temizlerken diğer masalardan sipariş alınmıştı bile. Sipariş alınırken çok yoğun oldukları ve kebap siparişinin daha hızlı geleceği söylendi. Masaya koydukları menüde de aynı uyarı vardı. Bunu üzerine pide yeme niyetiyle çıkmış olmamıza rağmen kebap da sipariş ettik. Sonra uzun bir bekleme süresinden sonra biz kebapları beklerken masaya pide servisi yapıldı. Durumu söyleyip aslında pide niyetiyle gelip uyarı üzerine kebaba döndüğümüzü pidenin aynı sürede geleceğini bilsek pide söyleyeceğimizi ifade ettiğimizde ise menüde kebap zaman kazandırır yazıyor olmasına rağmen "yoğun zamanlarda bell olmuyor" gibi kendileri ile çelişen bir yanıt aldık. Kebabı iptal etmek istediğimizde de önce iptal olmuyor gibi bir yanıt vermelerine karşılık sonradan iptal ettiler. Bu arada içecek siparişleri de gelmedi. Gelen yemeklerin lezzeti de orta karardı. Özetle eğer çok mecbur kalmazsanız özellikle yoğun zamanlarda gitmemenizi tavsiye ederim.
3
B.... Ç.........
Lezzet konusunda ne kadar başarılılarsa hizmet kalitesi ve güleryüz konusunda o kadar eksikler. Özellikle pide ürünleri olmak üzere her şey gayet lezzetli ama çalışanlar sanırım mutsuz ve bu da hizmet kalitesine yansıyor.
1
F.... F....
Değerli kullanıcılar lütfen sizi “yürüyen para” olarak gören bu tarz işletmelere para kazandırmayın. 2 hafta önce ziyaret ettiğimiz bu işletmede 5 kişi yediğimiz yemek sonrası 1 kişi ilave bir pide istedi ve işletmecisi hanımefendi “ilave bir pide için masa tutuyorsunuz” diye utanmadan bizlerin yüzüne baka baka yorum yaptı. Gösterdiğimiz tepki sonrası defalarca özür dilese de bu açgözlü ve kaba işletmeye bundan sonra asla adım atmamaya yemin ettik. Yemek sonrası çay içmemeniz için duvarında “yemek sonrası çay içmenin zararlarını anlatan makale” asmışlar, yani sizin sağlığınızı düşünüyorlar, yersen... Tavsiyeisteyen hemen karşısındaki Doruk Döner’e veya Kumrucu Erol’a gidebilir. Overpriced and rude staff ! Their only motivation is to get your money in the shortest possible time ! Never visit there !
1
F.... F....
Değerli kullanıcılar lütfen sizi “yürüyen para” olarak gören bu tarz işletmelere para kazandırmayın. 2 hafta önce ziyaret ettiğimiz bu işletmede 5 kişi yediğimiz yemek sonrası 1 kişi ilave bir pide istedi ve işletmecisi hanımefendi “ilave bir pide için masa tutuyorsunuz” diye utanmadan bizlerin yüzüne baka baka yorum yaptı. Gösterdiğimiz tepki sonrası defalarca özür dilese de bu açgözlü ve kaba işletmeye bundan sonra asla adım atmamaya yemin ettik. Yemek sonrası çay içmemeniz için duvarında “yemek sonrası çay içmenin zararlarını anlatan makale” asmışlar, yani sizin sağlığınızı düşünüyorlar, yersen... Tavsiyeisteyen hemen karşısındaki Doruk Döner’e veya Kumrucu Erol’a gidebilir.

Overpriced and rude staff ! Their only motivation is to get your money in the shortest possible time ! Never visit there !
2
B..... E.
Yemeklerine sözüm yok. Ancak 2 kisi gittigimizde yer bulamayip 3 ve üzeri gelenlere fazla para kazanicam diye yer ayarlanabiliyorsa diyecek birsey bulamiyorum.
3
E... P.....
40 yıllık dostunuz sloganlı t-shirt giyen garsonlarının olduğu ve evet, kendimi bildim bileli Çeşme'nin ilk akla gelen 5 yeme içme yerinden biridir. Pide çeşitleri lahmacun ve döneri ile meşhurdur. Bir lahmacunu 14₺ ve kıymalı pidesi ise 18₺ olup insanı düşündürür. Ama gayet de doludur. Çay makinası veya her nesiyse hep arızalıdır. O nedenle yemekten sonra zaten 1-2 çay içimlik süre boyunca tüketimsiz otururum. Bilmeliler ki Ferdi Baba'da bile yemekten sonra çay servisi vardır ve esnaflığı bilenin yapacağı iştir. Ucuz hesaplarla sirkülasyon hızını artırmak amaçlı bu yaklaşımları müşterilere anlatmakta zorlanırsınız. Onu da geçtim buralara düşersiniz adınız çıkar. Pidesi lahmacunu standarttır. Domates soslu döner beytisi güzeldir. Yemekten sonra tatlı alacaksanız sakızlı muhallebi almayın, standart seviyeye zorla geliyor. Zaten çay da yok. Tatlıya da gerek yok.
5
D.... Ç.
Yolun Çeşme'den geçiyorsa Dost Pide'ye uğramak adettendir. Mekan incecik hamura hazırlanmış çıtır çıtır pideleri ile senelerdir çizgisini bozmadan aynı kalitede yoluna devam ediyor. Hızlı servisi sayesinde de çabucak yemeğinizi yiyip , kendinizi bir an önce Çeşme'nin diğer güzelliklerine atabiliyorsunuz
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım