Yükleniyor...
3.8 Puan
37 Yorum

Nakliman Köfte

Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi, Doğancılar Caddesi, No 79/A, Üsküdar, İstanbul
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Izgara
Ortalama tutar İki kişi için : 60.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0216 334 10 45
Neler var?
 • Gel-Al
 • Akşam yemeği uygun.
 • Banka kartı
 • Paket Servisi
 • Kredi Kartı
 • Alkol bulunmaz.
 • Lunch menü var
 • Oturma alanı yok.
 • Nakit Ödeme
 • Wi-Fi
 • Klimalı
 • Kapalı alan var.
 • Dış mekan var.
 • Ramazan
3
Y......... Y.........
Üsküdar Doğancılar'ın ara sokaklarında küçük, samimi ve salaş bir köfteci, Nakliman. Eski boksör Cemal Bey, en son Balkan şampiyonu olduktan sonra bakmış bu ülkede şampiyon da olsan ekmek parası kazanman lazım sporu bırakıp gemilerde çalışmaya başlamış. Gemilerde çalıştıktan sonra da yerleşik hayata geçmek için köfte arabası ile macera devam etmiş. En son Doğancılar'da şuan ki bulunduğu yerde ufak bir dükkanı var. Duvarlar ve masalar eski hatıraları içeren fotoğraflarla dolu. Cemal usta, mangalının başında keyifle köftelerini pişiriyor. Eşi kasada, kızı mutfakta yani anlayacağınız burası tam bir aile işletmesi. Mekanına gelenleri müşteri değil de misafiri gibi ağırlıyor. Samimi ve içten.. Kendisi ile biraz iletişim kurduğunuz anda muhabbet aniden koyulaşıyor (Takk!). Köfte tarihinden başlıyor, köftenin nasıl olması gerektiğinden devam ediyor.. Gelelim köftelere; Cemal usta anlattığına göre yaptığı köftenin tarifi ve usulünü, gemilerde yemek yapan Mengenli aşçılardan öğrenmiş. Kısmen ince ev tipi köfte denebilir fakat tam bir kategoriye sokamadım. İki kere çekilmiş dana kıymaya biraz kuzu döş ilave edip ekmek ve çok az baharat ile uzun süre yoğuruyorlar. İçinde baharat olarak köfte baharı, kimyon ve tuz var. İncecik köfteler, odun kömürlü ızgarada küllü köz üzerinde kısa süre pişiriliyor. Köfte masaya, domates, tatlı soğan ve ızgara yeşil biber ile sunuluyor. Ayrıca porsiyon köfte ile birlikte masaya acıka tipi bir eşlikçi ve acı turşu biber de konuluyor. İlave olarak da köftenin olmazsa olmaz eşlikçisi piyaz siparişi veriyoruz.Köfte tam kıvamında pişirilmiş fakat iki kere çekilmiş ve uzun süre yoğrulmuş bu köfte, pek benim tarzım değil. Yerken hoşuma gitmeyen hafif bir tat da aldım, neden kaynaklanıyor tam anlamadım. Eşlikçi gelen acıka lezzetli. İspir fasulyesinden yapılmış piyaz ise harika. Diriliği, lezzeti, içine konulmuş zeytinyağı hepsi on numara..Haftanın her günü 6:00-20:00 saatleri arası açık. Kredi kartı geçerli. İçeride ve dışarıda oturma alanı mevcut. Çay ikramları var. Kendilerine ait bir açık ayranları yok. #yeictatgez Lezzet : Köfte lezzeti maalesef umduğumun çok altındaydı. Piyaz, mutlaka tadılmalı. Pişirim : Usta, ince köfteleri hafif küllü ızgarada tam kıvamında pişiriyor.  Porsiyon Boyutu: Yancı tabaklarla yeterli fakat tek başına köfte doyurucu olmayabilir. 1,5 söylemekte yarar var. Temizlik : Temiz ve salaş bir mekan. Servis Hızı : Köfteler ince olduğu için hızla pişiyor. Mekan çok yoğun değildi, siparişim hızlıca masaya servis edildi
3
Y......... Y.........
Üsküdar Doğancılar'ın ara sokaklarında küçük, samimi ve salaş bir köfteci, Nakliman. Eski boksör Cemal Bey, en son Balkan şampiyonu olduktan sonra bakmış bu ülkede şampiyon da olsan ekmek parası kazanman lazım sporu bırakıp gemilerde çalışmaya başlamış. Gemilerde çalıştıktan sonra da yerleşik hayata geçmek için köfte arabası ile macera devam etmiş. En son Doğancılar'da şuan ki bulunduğu yerde ufak bir dükkanı var. Duvarlar ve masalar eski hatıraları içeren fotoğraflarla dolu. Cemal usta, mangalının başında keyifle köftelerini pişiriyor. Eşi kasada, kızı mutfakta yani anlayacağınız burası tam bir aile işletmesi. Mekanına gelenleri müşteri değil de misafiri gibi ağırlıyor. Samimi ve içten.. Kendisi ile biraz iletişim kurduğunuz anda muhabbet aniden koyulaşıyor (Takk!). Köfte tarihinden başlıyor, köftenin nasıl olması gerektiğinden devam ediyor..
Gelelim köftelere; Cemal usta anlattığına göre yaptığı köftenin tarifi ve usulünü, gemilerde yemek yapan Mengenli aşçılardan öğrenmiş. Kısmen ince ev tipi köfte denebilir fakat tam bir kategoriye sokamadım. İki kere çekilmiş dana kıymaya biraz kuzu döş ilave edip ekmek ve çok az baharat ile uzun süre yoğuruyorlar. İçinde baharat olarak köfte baharı, kimyon ve tuz var. İncecik köfteler, odun kömürlü ızgarada küllü köz üzerinde kısa süre pişiriliyor. Köfte masaya, domates, tatlı soğan ve ızgara yeşil biber ile sunuluyor. Ayrıca porsiyon köfte ile birlikte masaya acıka tipi bir eşlikçi ve acı turşu biber de konuluyor. İlave olarak da köftenin olmazsa olmaz eşlikçisi piyaz siparişi veriyoruz.Köfte tam kıvamında pişirilmiş fakat iki kere çekilmiş ve uzun süre yoğrulmuş bu köfte, pek benim tarzım değil. Yerken hoşuma gitmeyen hafif bir tat da aldım, neden kaynaklanıyor tam anlamadım. Eşlikçi gelen acıka lezzetli. İspir fasulyesinden yapılmış piyaz ise harika. Diriliği, lezzeti, içine konulmuş zeytinyağı hepsi on numara..Haftanın her günü 6:00-20:00 saatleri arası açık. Kredi kartı geçerli. İçeride ve dışarıda oturma alanı mevcut. Çay ikramları var. Kendilerine ait bir açık ayranları yok.
#yeictatgez

Lezzet : Köfte lezzeti maalesef umduğumun çok altındaydı. Piyaz, mutlaka tadılmalı.
Pişirim : Usta, ince köfteleri hafif küllü ızgarada tam kıvamında pişiriyor. 
Porsiyon Boyutu: Yancı tabaklarla yeterli fakat tek başına köfte doyurucu olmayabilir. 1,5 söylemekte yarar var.
Temizlik : Temiz ve salaş bir mekan.
Servis Hızı : Köfteler ince olduğu için hızla pişiyor. Mekan çok yoğun değildi, siparişim hızlıca masaya servis edildi
Tüm yorumları okumak için tıklayınız.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!