Yükleniyor...
3.0 Puan
15 Yorum

Kristal Ocakbaşı

Bozkurt Mahallesi, Ergenekon Caddesi, Eşref Efendi Sokak, No 14/A, Şişli, İstanbul
Kategoriler Ocakbaşı
Mutfaklar Ocakbaşı
Ortalama tutar İki kişi için : 330.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0533 348 61 15
Neler var?
 • Kredi Kartı
 • Lunch menü var
 • Nakit Ödeme
 • Paket Servisi
 • Banka kartı
 • Alkol bulunur.
 • Akşam yemeği uygun.
 • Canlı maç yayını
 • Kapalı alan var.
 • Sigara içme alanı var.
 • Rakı
 • Klimalı
 • Fullbar
 • Wi-Fi
Yorumlar (15)
2
K.... B....
SAKIN HAA..fahiş fiyat..kuver..maç parası + %10 garsoniyer ..maçta kazıklanmayın..
3
J....... J.......
I think this place is good. The staff are friendly and helpful. It's on a street with a lot of similar restaurants. It didn't really stand out above the other ocakbasi places that I've been to, but it isn't bad. When you need a change and a decent meal, or your other favorite place is crowded, then this is a good option.
5
A.. S......
Mezeleri çok geniş değil ama gavurdağı salatasını efsane yapıyorlar. Sıcak ve samimi bir ortam arıyorsanız kesinlikle gitmeniz gereken bir yer.
2
A... A.....
aslında 2puan vererek aşırı iyimser mi davrandım bilemiyorum. Basık ve sigara içeni dahi rahatsız edebilecek kadar duman altı bir ortam. havalandırma sistemi tam anlamıyla fiyasko. mezeler vasata yakın etler ise tatmin ediciydi. bir garsona 3 kere söylemeniz gerekiyor ki istediğiniz masaya gelsin. fiyat performans olarak da eh işte diyebilirim.
2
A... A.....
aslında 2puan vererek aşırı iyimser mi davrandım bilemiyorum. Basık ve sigara içeni dahi rahatsız edebilecek kadar duman altı bir ortam. havalandırma sistemi tam anlamıyla fiyasko. mezeler vasata yakın etler ise tatmin ediciydi. bir garsona 3 kere söylemeniz gerekiyor ki istediğiniz masaya gelsin. fiyat performans olarak da eh işte diyebilirim.
3
M..... A.
Genelde Ocakbaşı konseptlerinin bir arada olduğu yerde konuşlanmış , diğer mekanlara göre daha büyük sayılabilecek Esrefefendi Sokağın hemen basında yer alan mekan. Etler lezzetli diyebilirim, mezeler daha iyi olabilirdi, sunum ve servis gayet başarılı, fiyatları, fiyat kalite dengesi ve muhit düşünüldüğünde abartılı bulmadım. Ocakbaşı seviyorsanız uğrayın derim...
4
A..... H.....
I have been here twice and I like it. Lots of locals eat here so it is a good sign, the food was great and very well priced. Unfortunately they allow smoking inside, which ruined it for me.
3
A...... A......
3 arkadaş, içimizden birinin tavsiyesi üzerine ve uygun fiyatlı diye gittik. Ancak son gittiğinden beri içkilere %20 zam gelmiş. 50lik yeni rakı 100 tl, öyle bir yer için bence aşırı fazla. Ana yemek ve mezelerin fiyatları uygun sayılır. Kebap ve çöp şişin tadı gayet güzeldi, mezeler de fena sayılmaz. İçeride sigara içilmesi bence çok hoş değildi ama. Kişi başı 75 küsür hesap ödedik. Arada gidilebilir bir yer bence.
3
V..... ç......
İçkili ocakbaşı olarak ailelerin ve gençlerin hatta ailelerin yanında küçük çocuklarında getirildiği bir mekan, daha önce çocukların girebildiği böyle bir yer görmemiştim. Hatta içeride sigara içmek yasak yazmasına rağmen uygulamada serbestti. Herkes rahat bir şekilde içebiliyor..Sigara kullanmayan birisi olarak rahatsız oldum.. 3 arkadaş hem yemek, hem maç yayını olması nedeniyle tercih ettik. Menü güncellenmiş burada gördüğünüz gibi değil. Arkadaşlar 35lik rakı içti (65 tl) 4 ana yemek (küşleme istedik sadece 1 porsiyon kaldığı söylenince tadımlık olarak ortaya istedik) 4 meze, salata, meyve hepsi 210 tl hesap geldi. Kebapların fiyatları diğer kebapçılardan farklı değil. Lezzet konusunda beğendiğimi söyleyebilirim. Çöp şiş ve küşleme yedim gayet iyiydi. Fındık lahmacunu pek beğenmedim. Lezzet olarak 4 puan verebilirdim ama ortam nedeniyle 3 verdim.
2
M..... U........
Pazar günü Adana Ocakbaşı diye çıktığım yolda, kendimi Kristal Ocakbaşı'nda tesadüf eseri buldum. Adana Ocakbaşı'nın sokağını ararken önce Kristal Ocakbaşı'nın sokağına girdim ardından Adana Ocakbaşı'na doğru yöneldim, bir de ne göreyim Adana Ocakbaşı Pazar günü kapalı??? Anlam veremedim, o çevrede bir ocakbaşına gidecektim ve bir arkadaşımın Kurtuluş civarında "Biz hep Kristal'a gidiyoruz" önerisiyle ben de Kristal Ocakbaşı'na gittim. Bu yazı biraz, Kristal vs Adana şeklinde olacak ona göre siz de okursanız daha faydalı olur diye düşünüyorum. Adana Ocakbaşı 1+0 bir evse, Kristal 3+1 geniş bir ev öncelikle bunu belirtelim. Kristal'in alanı daha geniş ve ferah. Dışarıda da masaları bulunuyor, bu açıdan bence güzel. Yanyana, dipdibe değilsiniz. Kristal'de lig maç yayını var. Bu kimine göre avantaj, kimine göre dezavantaj. Benim gibiler için güzel bir artı ama muhabbetin içine eden bir artı. Ambiyans bilgilerini verdikten sonra gelelim asıl mevzuya, yemeklerin kalitesine. Adana'ya göre mezeleri daha fazla çeşit ama lezzet ve kalite açısından bence Adana önde ki, Adana'nın meze olayı kısıtlı olmasına rağmen bunları söylüyorum. Ana yemek olayına gelirsek; adana, çöp şiş ve  kuzu kaburga alalım dedik. Şunu diyebilirim ki, Adana vasat, çöp şiş vasatın altı ve kuzu kaburga vasatın üstü. Tüm bunların lezzetini kıyasladığımda Adana Ocakbaşı; lezzet konusunda baya bir tık önde. Fiyat/performans olarak söylemek gerekirse bence gayet uygun. Fikir verme açısından söylüyorum; beyaz peynir, patlıcan salatası, iki kavun,4 fındık lahmacun, küçük rakı, 3 porsiyon kuzu kaburga, 1 porsiyon adana ve çöp şiş, meyve vs. totalde verilen rakam 230 TL. Nispeten uygun fiyat aralığı, maç yayını, ferah ortamı ve ortalama üstü kuzu kaburgasıyla Kristal Ocakbaşı, Kurtuluş civarında Adana Ocakbaşı kapalı veya doluysa tercih edebileceğiniz bir alternarif. Yine söylüyorum ama sadece bir alternatif.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım