Yükleniyor
Yükleniyor...
5.0 Puan
11 Yorum

TURK

Cumhuriyet Mahallesi, Hacıahmet Silahşör Caddesi, Yeniyol Sokak, No:2, Bomonti, İstanbul
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Türk
Ortalama tutar İki kişi için : 2800 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 02127095679

TURK Neler Sunuyor ?

 • Banka kartı
 • Nakit Ödeme
 • Kredi Kartı
 • Fullbar
 • Masa rezervasyonu gereklidir.
 • Lüks yemek
 • Kapalı alan var.

Çalışma Saatleri

 • 18:00 - 22:00
 • 18:00 - 22:00
 • 18:00 - 22:00
 • 18:00 - 22:00
 • 18:00 - 22:00
 • 18:00 - 22:00
 • 02:00 - 02:00

TURK Yorumları (11)

5

S... E...........

Michelin yıldızı almaya en büyük aday restaurantımız herhalde. Deneyimlediğimiz her bir tabakta kendimizi özel hissettik. Fatih Tutak şefimiz ve değerli ekip arkadaşlarının eline ve emeğine sağlık. Çok başarılı bir işletme.
5

F.......... F..........

Enfes lezzetler, harika bir sunum, menü dışında sürpriz tatlar, ilgi ve alaka üst düzey. Fiyat performans olarak da asla pişman kalmayacağınız bir deneyim. Neredeyse her hafta, mevsime göre, menüde meydana gelen ufak değişiklikler sorumlu tüketim açısından da aydınlatıcı. Tatlı daha iyi olabilirdi ama ona gelene kadar zaten kusursuz.
5

G... M....

Doğum günüm için eşimle gittik. Terasta harika bir masa ayırmışlardı. Tadım menüsü seçtiğimizde yemekler aşamalı olarak geliyor, her biri sezonsal olarak değişiyor. Her bir yemeğin hikayesi tek tek anlatılıyor. Seçeceğiniz yemeğe göre size seçtirilen bıçak dahil:) Yediğimiz herşeyden çok çok memnun kaldık, ancak bizi en çok şaşırtan kokteylleri oldu, Ege ve Akdeniz aldık ve inanılmaz güzellerdi. Özel günler için tercih edilebilecek harika bir mekan. Bir yemek deneyimi yaratmış Fatih Tutak, kendimizi çok çok mutlu hissettik, bir sonraki gelişimizde neler görürüz, bekliyoruz :)
5

P..... P.....

Pandemiden önce gitmiştim, nedense yazmamışım ama herkese devamlı anlattığım yerlerin başında. Öncelikle burası normal bir restoran değil tamamen bir sanatın içine giriş yapıyorsunuz ve böyle bir yere gelirlen fiyatı düşünmeden, ciddi anlamda gösterilen ilgi ve emek değerlendirilmeli. Tadım sürekli yapılabilecek bir şey değil ekonomik olarak düşününce. Kendinize ve sevdiklerinize güzel bir gece hediye etmenin kesinlikle çok güzel yollarından biri. Gelelim yemeklere tadım menüsü seçerek başlıyorsunuz, değişmediyse 4 ve 8 aşamalı olarak menü seçimi var. Ürünler dönemlik değişiyor hatta haftalık( bazı ürünler sabit kalsa da) o nedenle bu görseller güncel olmayacaktır ama fikir sahibi olunabilir.Garsonları daha doğrusu 'anlatıcı'ları oldukça ilgili ve her gelen tadımın hikayesini size anlatmakla yükümlü, sadece getir götür yapan kişiler değil yani. Süreki sizinle ilgilenen, her sorunuza cevap vermek için hazır olan kişiler. Yemeğe dair sorularınızı sorabilirsiniz, öğrenmek için harika bir yol. Tadımlara diyebileceğim bir şey yok tam anlamıyla muhteşemdi. Anadaolu kültürü ve şef ve ekibinin yeteneği, vizyonuyla oluşturulmuş bir şölendi. Başta ilik ve tereyağı bal üçlüsü geliyor. (Her tadımda gelen bir klasik) o anda tereyağın ve balın kalitesinden anlıyorsunuz zaten olayı. Sonrasında aklımda kalan en iyi ikili midye dolmasıydı. Midye dolmanın özelliği midyenin kabuğu bildiğimiz kabuk değil tamamen yenilebilir bir ürün. İkincisi ise yumurta ıspanak kreması ve üzerine gelen çemen yağı. Çok başarılı bir tat. Aklımda kalan bir üçüncü yemekse etin olduğu tadımdı. Farklı tarzlarda pişirilmiş üç et ve yanında antep fıstıklı kaymak vardı. Değişik bir deneyim son zamanlarda gittiğim gastronomi temelli restoranlarda, bu alışık olmadığımız et ve tatlı ikilisi mevcut( en azından fazla fine dining restoranlarda, benim gibi fazlaca bulunmayanlar için ilginç bir deneyim) Kısacası harika bir serüven, alıştığınız Anadolu lezzetlerinin ve bir vizyonun birleşmesi gibi. Sonunda şef masanıza gelip halinizi hatrınızu soruyor. O da güzel bir deneyim, merak ettiklerinizi bizzat ona da sorma imkanınız var. TÜRK'e bir yemek yerinden fazlası olarak bakmak gerek, sanat olarak algılamak bence daha doğru. Büyük emek var, alıştığınız kültüre başka bir yerden bakmak gibi. O nedenle parasını düşünmeden kendinize güzellik yapmak için gitmelisiniz bir kere olsa da. Bu arada doymam diye korkmayın 8 aşamalı da biz son iki tane kala daha ne kadar yiyebiliriz ki diyorduk,rezervasyon yaptırmak gerek aklınızda bulunsun.
5

A.............. A..............

5

E.......... E..........

5

E.......... E..........

5

E.......... E..........

5

S... E...........

Michelin yıldızı almaya en büyük aday restaurantımız herhalde. Deneyimlediğimiz her bir tabakta kendimizi özel hissettik. Fatih Tutak şefimiz ve değerli ekip arkadaşlarının eline ve emeğine sağlık. Çok başarılı bir işletme.
5

P..... P.....

Pandemiden önce gitmiştim, nedense yazmamışım ama herkese devamlı anlattığım yerlerin başında. Öncelikle burası normal bir restoran değil tamamen bir sanatın içine giriş yapıyorsunuz ve böyle bir yere gelirlen fiyatı düşünmeden, ciddi anlamda gösterilen ilgi ve emek değerlendirilmeli. Tadım sürekli yapılabilecek bir şey değil ekonomik olarak düşününce. Kendinize ve sevdiklerinize güzel bir gece hediye etmenin kesinlikle çok güzel yollarından biri.
Gelelim yemeklere tadım menüsü seçerek başlıyorsunuz, değişmediyse 4 ve 8 aşamalı olarak menü seçimi var. Ürünler dönemlik değişiyor hatta haftalık( bazı ürünler sabit kalsa da) o nedenle bu görseller güncel olmayacaktır ama fikir sahibi olunabilir.Garsonları daha doğrusu 'anlatıcı'ları oldukça ilgili ve her gelen tadımın hikayesini size anlatmakla yükümlü, sadece getir götür yapan kişiler değil yani. Süreki sizinle ilgilenen, her sorunuza cevap vermek için hazır olan kişiler. Yemeğe dair sorularınızı sorabilirsiniz, öğrenmek için harika bir yol.
Tadımlara diyebileceğim bir şey yok tam anlamıyla muhteşemdi. Anadaolu kültürü ve şef ve ekibinin yeteneği, vizyonuyla oluşturulmuş bir şölendi. Başta ilik ve tereyağı bal üçlüsü geliyor. (Her tadımda gelen bir klasik) o anda tereyağın ve balın kalitesinden anlıyorsunuz zaten olayı. Sonrasında aklımda kalan en iyi ikili midye dolmasıydı. Midye dolmanın özelliği midyenin kabuğu bildiğimiz kabuk değil tamamen yenilebilir bir ürün. İkincisi ise yumurta ıspanak kreması ve üzerine gelen çemen yağı. Çok başarılı bir tat. Aklımda kalan bir üçüncü yemekse etin olduğu tadımdı. Farklı tarzlarda pişirilmiş üç et ve yanında antep fıstıklı kaymak vardı. Değişik bir deneyim son zamanlarda gittiğim gastronomi temelli restoranlarda, bu alışık olmadığımız et ve tatlı ikilisi mevcut( en azından fazla fine dining restoranlarda, benim gibi fazlaca bulunmayanlar için ilginç bir deneyim) Kısacası harika bir serüven, alıştığınız Anadolu lezzetlerinin ve bir vizyonun birleşmesi gibi.

Sonunda şef masanıza gelip halinizi hatrınızu soruyor. O da güzel bir deneyim, merak ettiklerinizi bizzat ona da sorma imkanınız var.

TÜRK'e bir yemek yerinden fazlası olarak bakmak gerek, sanat olarak algılamak bence daha doğru. Büyük emek var, alıştığınız kültüre başka bir yerden bakmak gibi. O nedenle parasını düşünmeden kendinize güzellik yapmak için gitmelisiniz bir kere olsa da. Bu arada doymam diye korkmayın 8 aşamalı da biz son iki tane kala daha ne kadar yiyebiliriz ki diyorduk,rezervasyon yaptırmak gerek aklınızda bulunsun.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım