Yükleniyor...
3.8 Puan
56 Yorum

Baklavacı Gaziburma Ünal

Doğu Mahallesi, Gazipaşa Caddesi, Ihlamur Sokak, No 25/A, Pendik, İstanbul
Kategoriler Tatlıcılar
Mutfaklar Tatlılar
Ortalama tutar İki kişi için : 40.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0216 511 26 27
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Alkol bulunmaz.
  • Nakit Ödeme
  • Paket Servisi
  • Banka kartı
  • Gel-Al
  • Kapalı alan var.
  • Tatlı ve Pasta
  • Klimalı
Yorumlar (56)
1
R..... R.....
Esas Gaziburma’nın popüleritesinden yararlanmaya çalışan garip bir işletme. “Garip” kelimesini özellikle kullanıyorum ve neden kullandığımı da açayım: Öncelikle lezzetine güvenen işletme, sırtını böyle isim benzerliği gibi küçük şeylere dayayacağına, lezzetine dayayıp farklı isimlerle yoluna devam eder. Böylece lezzetine olan güvenini ortaya koyar. İkincisi, yaptıkları soğuk sütlü baklava her şubelerinde olmamasına rağmen, sosyal medya paylaşımlarında alenen yalan söyleyerek her şubelerinde olduğunu duyurmaları da garip (Instagram’da bir kullanıcının “Pendikte mi var bu” sorusuna verdikleri cevap: “Merhaba, evet tüm şubelerimizde mevcut”). Bu cevaba güvenerek, Kartal şubesine “Soğuk sütlü baklava var mı” diye sordum. Çalışan kişi, soğuk sütlü baklavayı daha önce duymamış, görmemiş gibi tepki verdi. Baklava sektöründe çalışıp, soğuk sütlü baklavayı bile duymamış birini işe almak da ayrı bir gariplik. Üçüncüsü, sosyal medya hesaplarından fotoğrafını paylaştıkları soğuk sütlü baklava ile gerçekte yaptıkları soğuk sütlü baklava arasında dağlar kadar fark var (İlk yüklediğim fotoğraf benim çekmiş olduğum kendi yaptıkları soğuk sütlü baklava, ikinci fotoğraf ise sosyal medya hesaplarından paylaştıkları soğuk sütlü baklava fotoğrafıdır. Üçüncü ile dördüncü fotoğraf, soğuk sütlü baklavanın yanında gelen ikramlardır). İnsanları bu kadar enayi yerine koyup, insanların farkı anlayacaklarından endişe etmemeleri ya da utanç duymamaları da garip. Dördüncüsü, içinde süt barındıran bir ürünün bu kadar kuru kalmış olması da garip. Anadolu Yakası’nda soğuk sütlü baklava yapan yer çok nadir. O yüzden bu işletmede denemek istedim. Yoksa geçmiş tecrübelerimden, işletmenin vasat lezzet sunan bir yer olduğunu zaten bilmekteydim. Soğuk sütlü baklava hatırına bir şans daha vermek istedim. Verdiğim üçüncü şansı da kaybettiler. Daha da şans vereceğimi sanmıyorum. Soğuk sütlü baklavanın lezzeti iki yıldızlık. Bahsettiğim garipliklerden ötürü, bir yıldız eksilterek puanlıyorum. Bir porsiyonun fiyatı 22,5 lira. Çapa’daki tramvay durağından Çevre Tiyatrosu’na giden cadde üzerinde, soğuk sütlü baklavanın değişik çeşitleri var. Oradakilerin en kötüsünün lezzeti dört yıldızlık diye eleştirmiştim. Onlardan özür diliyorum. 
5
S... S...
Diğer Gaziburma'dan lezzet olarak hiçbir farkı yok. Sokak arasında olduğundan günü her saati sıra beklemeden oturup tatlınızı yiyebiliyorsunuz. (Diğer Gaziburma sürekli kalabalık, listeye isminizi yazdırıp sıra bekliyorsunuz.) Ayrıca diğerinden farklı olarak süt ikramı hoş bir detay.
5
S... S...
Diğer Gaziburma'dan lezzet olarak hiçbir farkı yok. Sokak arasında olduğundan günü her saati sıra beklemeden oturup tatlınızı yiyebiliyorsunuz. (Diğer Gaziburma sürekli kalabalık, listeye isminizi yazdırıp sıra bekliyorsunuz.)
Ayrıca diğerinden farklı olarak süt ikramı hoş bir detay.
5
Ö.... Z.....
Pendikte 2 adet Gaziburma var bu yüzden karıştırılabilir. Buranım adı Gaziburma Ünal. Baklavası ve şöbiyeti lezzet olarak diğer Gaziburmadan bir tık altta fakat tatlı olan Katmeri çok daha başarılı. Çok bilinmeyen bir özelliği daha var ki o da kahvaltısının çok güzel olduğudur. Sıcak kavurmalı tuzlu katmer hamurundan börek getiriyorlar yemeğe doyamazsınız. Mutlaka gidilmesi gereken mekanlardan.
5
Ö.... Z.....
Pendikte 2 adet Gaziburma var bu yüzden karıştırılabilir. Buranım adı Gaziburma Ünal.

Baklavası ve şöbiyeti lezzet olarak diğer Gaziburmadan bir tık altta fakat tatlı olan Katmeri çok daha başarılı.

Çok bilinmeyen bir özelliği daha var ki o da kahvaltısının çok güzel olduğudur. Sıcak kavurmalı tuzlu katmer hamurundan börek getiriyorlar yemeğe doyamazsınız. Mutlaka gidilmesi gereken mekanlardan.
1
A.... A....
Hep gittiğim yerdi ama cumartesi pazar güya sıra var diye isim yazıp bizden sonra gelen bir çok kişiyi önümüzden aldılar isim yazan garson terbiyesiz içeride arkadaşımı gördüm yanıba oturdum yanıma gelip kovmaktan beter etti asla gitmem Ünal şubesi berbat diğerüne gidin
1
A.... A....
Hep gittiğim yerdi ama cumartesi pazar güya sıra var diye isim yazıp bizden sonra gelen bir çok kişiyi önümüzden aldılar isim yazan garson terbiyesiz içeride arkadaşımı gördüm yanıba oturdum yanıma gelip kovmaktan beter etti asla gitmem
Ünal şubesi berbat diğerüne gidin
4
S...... S......
Özellikle baklava ve su böreği konusunda diğer yerlere göre açık ara öndeler. Lezzet bakımından ise tartışılmaz. Tulumba tatlıları bile çok iyi. Eğer haftasonu kahvalatı yapmak için gidecekseniz çok kalabalık olcağından erken saatleri tercih etmelisiniz.
3
A.. A...
Lezzet güzel, hizmet yavaş ama bir patronları varki beyefendi hep mutsuz, hep asık suratlı. Dik dik bakıyor müşterilerine :) sahiden öyle. Belki mizacı öyle ama negatif etki oluşturuyor kendisi. Arpacıktı sanırım tatlıları, mutlaka denenmeli!!
3
A.. A...
Lezzet güzel, hizmet yavaş ama bir patronları varki beyefendi hep mutsuz, hep asık suratlı. Dik dik bakıyor müşterilerine :) sahiden öyle. Belki mizacı öyle ama negatif etki oluşturuyor kendisi. Arpacıktı sanırım tatlıları, mutlaka denenmeli!!
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım