Yükleniyor...
4.0 Puan
20 Yorum

Granyoz Restaurant

Yalı Mahallesi, Beşçeşmeler Sokak, No 16/A, Maltepe, İstanbul
Kategoriler Meyhaneler
Ortalama tutar İki kişi için : 220.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0216 441 02 21
Neler var?
 • Akşam yemeği uygun.
 • Kredi Kartı
 • Nakit Ödeme
 • Banka kartı
 • Gece hayatı
 • Şarap
 • Kapalı alan var.
 • Masa rezervasyonu önerilir
 • Klimalı
 • Sigara içme alanı var.
 • Fullbar
 • Bira
 • Terası var.
 • Rakı
 • Wi-Fi
Yorumlar (20)
4
S.... S....
Çalışan bir garsonun aşırı suratsızlığı ve ukalalığı hariç mezeleri güzel fiyatları normal ortamı güzel bir mekan
5
B... C..........
1
O........... O...........
1
O........... O...........
1
O........... O...........
5
S..... K......
Beşçeşmeler’e girince renkleriyle sizi içine çekiyor! Maviler, beyazlar, klasik Alaçatı konsepti... Mezeleri oldukça lezzetli, hesap olması gerektiği gibi... Meyveleri taze. Bir de dondurmalı irmik ikram edince 5 puan için hiçbir engel kalmadı. Teşekkürler Granyoz!
5
S....... B...
mekana arkadaş tavsiyesi üzerine gittim. oldukça beğendim ve 7 gün sonra bir daha gittim. onda da gayet memnun kaldım. öncelikle servisin son derece hızlı, temiz ve personelin alakalı, işini bilen, güleryüzlü kişilerden kurulu olduğunu söylemek lazım. Mekan size kaliteli yemek yeme imkanı sunarken, huzurlu hissetmenizi sağlıyor. şahsen evimin balkonunda rakı içer gibi keyif aldım. yemeklere gelince. meze dolabı oldukça başarılı ve taze. ahtapot, girit ezmesi, adını unuttuğum ana “nur” ile başlayan yoğurtlu meze ve fava gayet iyiydi. ara sıcaklardan pastırmalı humus, kalamar ve güveçte karides lezzetliydi. Deniz levreği yedik, servisi mükemmel, tadı harikaydı. Tatlı ve meyvenin ikram olması hoşuma gitti. balık mevsiminde bol bol ziyaret edeceğim bir mekan olacak. denemenizi öneririm. eleştirilecek tek konu mekanın haftasonları biraz gürültülü olması ve müzik olmaması. haftaiçi gittiğimizde arka fondan hafif türk sanat müziği duyabilmiştim.
5
S....... B...
mekana arkadaş tavsiyesi üzerine gittim. oldukça beğendim ve 7 gün sonra bir daha gittim. onda da gayet memnun kaldım.

öncelikle servisin son derece hızlı, temiz ve personelin alakalı, işini bilen, güleryüzlü kişilerden kurulu olduğunu söylemek lazım. Mekan size kaliteli yemek yeme imkanı sunarken, huzurlu hissetmenizi sağlıyor. şahsen evimin balkonunda rakı içer gibi keyif aldım.

yemeklere gelince. meze dolabı oldukça başarılı ve taze. ahtapot, girit ezmesi, adını unuttuğum ana “nur” ile başlayan yoğurtlu meze ve fava gayet iyiydi. ara sıcaklardan pastırmalı humus, kalamar ve güveçte karides lezzetliydi. Deniz levreği yedik, servisi mükemmel, tadı harikaydı.

Tatlı ve meyvenin ikram olması hoşuma gitti. balık mevsiminde bol bol ziyaret edeceğim bir mekan olacak. denemenizi öneririm.

eleştirilecek tek konu mekanın haftasonları biraz gürültülü olması ve müzik olmaması. haftaiçi gittiğimizde arka fondan hafif türk sanat müziği duyabilmiştim.
4
E.... E...
Evime 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan Beşçeşmeler'de yer alan bir mekanı daha dilim döndüğünce sizlere aktarmak isterim. Beşçeşmeler'in kendine özgü ortamını yinelemeden, doğrudan mekana dair artı ve eksileri yazmak istiyorum. Herzamanki gibi mekanın artılarından bahsederek söze başlıyorum; + Personelden başlayalım, biz hep alt katı tercih ediyoruz ve alt kat salon şefi olan Savaş Bey'in yanı sıra diğer tüm çalışan arkadaşlar son derece ilgili ve kibarlar. + Ben her daim balıktan yana tercihimi kullanıyorum ve deniz levreği, döneminde palamut, bu aralar çinekop ve sarıkanat tercihlerimde lezzetler oldukça başarılı. + Mekanın meze dolabı gerçekten çok başarılı. Ancak görsel doyurucuğulu harici dolabın içerisinde barındırılan mezeler kesinlikle denenmesi gereken mezeler. Patlıcan Salatası, Atom, Kırmızı Biber Salatası ve benzeri alışılagelmiş mezeleri gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz gibi Girit Ezmesi, Fırında Kaşarlı Mantar, sürekli yenilenen Ege Otları, Balık Pastırma gibi alternatif mezeleri de denemenizi öneririm. Börek alternatiflerinin hepsi başarılı, keza son gidişimizde denediğimiz Rum Böreği'ni de oldukça lezzetli bulduk. Alt zemini oluşturan kızarmış patlıcanın üzerinde erimiş olan lor peyniri ve dereotu ile lezzetine lezzet katılmış güzel bir ara sıcak idi. Sıcak demişken, gecenin sonunda gelen fırında sıcak helvanın üzerine serpiştirilen ufak ceviz tanecikleri, mekanın birçok mekanın aksine basit bir tatlıyı dahi sunarken ufak görsel ayrıntılar + destekleyici minik lezzetlere önem verdiğinin göstergesi idi. + Alt katı tercih ettiğimden, alt katı baz alırsam, müşteri profili son derece sakin, düzgün ve rakı odaklı. :) Rakı demişken, hem yiyecekler hem de rakı fiyatları Maltepe standartlarında. Mekana dair eksi olarak sizlere aktarabileceğim tek olumsuzluk, Beşçeşmeler'deki mekanların genel sorunu olan abartılı insan ve çatal bıçak gürültüsü. Ben hafta içleri kaçıp, fondaki Sanat Müziği ile kafa dinlemeyi tercih ediyorum ancak bazen cuma akşamları mesai çıkışı gittiğim de oluyor ve değil fondaki müziğin sesini duyabilmek, biribirimizi zor duyduğumuz anlar oluyor açıkçası. Gerçi bu durumu mekanın eksisi olarak değerlendirmek ne derece sağlıklı bir tespit o da ayrı bir tartışma konusu. Biz toplum olarak 2 kadehten sonra son ses konuşup, abartılı kahkaha atmayı sevdiğimizden bir nevi bizim kendi eksikliğimiz aslında. Sonuç olarak, bence Maltepe Beşçeşmeler'in meze bazında açık ara en başarılı mekanıdır. Canımızın içi Ege Kültürü'ne dair birbirinden farklı lezzetleri burada gönül rahatlığıyla tadabilirsiniz.
4
E.... E...
Evime 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan Beşçeşmeler'de yer alan bir mekanı daha dilim döndüğünce sizlere aktarmak isterim.
Beşçeşmeler'in kendine özgü ortamını yinelemeden, doğrudan mekana dair artı ve eksileri yazmak istiyorum.

Herzamanki gibi mekanın artılarından bahsederek söze başlıyorum;
+ Personelden başlayalım, biz hep alt katı tercih ediyoruz ve alt kat salon şefi olan Savaş Bey'in yanı sıra diğer tüm çalışan arkadaşlar son derece ilgili ve kibarlar.

+ Ben her daim balıktan yana tercihimi kullanıyorum ve deniz levreği, döneminde palamut, bu aralar çinekop ve sarıkanat tercihlerimde lezzetler oldukça başarılı.

+ Mekanın meze dolabı gerçekten çok başarılı. Ancak görsel doyurucuğulu harici dolabın içerisinde barındırılan mezeler kesinlikle denenmesi gereken mezeler. Patlıcan Salatası, Atom, Kırmızı Biber Salatası ve benzeri alışılagelmiş mezeleri gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz gibi Girit Ezmesi, Fırında Kaşarlı Mantar, sürekli yenilenen Ege Otları, Balık Pastırma gibi alternatif mezeleri de denemenizi öneririm.
Börek alternatiflerinin hepsi başarılı, keza son gidişimizde denediğimiz Rum Böreği'ni de oldukça lezzetli bulduk. Alt zemini oluşturan kızarmış patlıcanın üzerinde erimiş olan lor peyniri ve dereotu ile lezzetine lezzet katılmış güzel bir ara sıcak idi.
Sıcak demişken, gecenin sonunda gelen fırında sıcak helvanın üzerine serpiştirilen ufak ceviz tanecikleri, mekanın birçok mekanın aksine basit bir tatlıyı dahi sunarken ufak görsel ayrıntılar + destekleyici minik lezzetlere önem verdiğinin göstergesi idi.

+ Alt katı tercih ettiğimden, alt katı baz alırsam, müşteri profili son derece sakin, düzgün ve rakı odaklı. :) Rakı demişken, hem yiyecekler hem de rakı fiyatları Maltepe standartlarında.

Mekana dair eksi olarak sizlere aktarabileceğim tek olumsuzluk, Beşçeşmeler'deki mekanların genel sorunu olan abartılı insan ve çatal bıçak gürültüsü. Ben hafta içleri kaçıp, fondaki Sanat Müziği ile kafa dinlemeyi tercih ediyorum ancak bazen cuma akşamları mesai çıkışı gittiğim de oluyor ve değil fondaki müziğin sesini duyabilmek, biribirimizi zor duyduğumuz anlar oluyor açıkçası. Gerçi bu durumu mekanın eksisi olarak değerlendirmek ne derece sağlıklı bir tespit o da ayrı bir tartışma konusu. Biz toplum olarak 2 kadehten sonra son ses konuşup, abartılı kahkaha atmayı sevdiğimizden bir nevi bizim kendi eksikliğimiz aslında.

Sonuç olarak, bence Maltepe Beşçeşmeler'in meze bazında açık ara en başarılı mekanıdır. Canımızın içi Ege Kültürü'ne dair birbirinden farklı lezzetleri burada gönül rahatlığıyla tadabilirsiniz.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım