Yükleniyor
Yükleniyor...
5.0 Puan
3 Yorum

Değirmenci Dede

Halkalı Merkez Mahallesi, 1. Emek Sokak, No:21/A, Halkalı, İstanbul
Kategoriler Fırınlar
Mutfaklar Fırın
Ortalama tutar İki kişi için : 150 TL
Telefon 05538306636

Değirmenci Dede Neler Sunuyor ?

  • Nakit Ödeme
  • Banka kartı
  • Oturma alanı yok.
  • Kredi Kartı
  • Tatlı ve Pasta

Değirmenci Dede Çalışma Saatleri

Gün Açılış Kapanış
Pazartesi 09:00 20:00
Salı 09:00 20:00
Çarşamba 09:00 20:00
Perşembe 09:00 20:00
Cuma 09:00 20:00
Cumartesi 09:00 20:00
Pazar 09:00 20:00

Değirmenci Dede Yorumları (3)

5

I..... I.....

Değirmencidede'yi çıkardıkları işten dolayı tebrik ediyorum, marketlerde sağlıklı diye satılan ekmeklerin içinde neredeyse yok yok, gerçekten katkısız ve ev yapımı ekmek yemek istiyorsanız değirmencidedenin doğal ekşimayalı ekmeklerini tavsiye ederim. Özellikle Akdeniz tam buğday ve Siyez unlu ekmeklerini denemelisiniz!!
5

M.... A....

Başka birçok yerden ekşi mayalı diye satılan ekmek denedim. Kesinlikle farklı. Hem ekmeğin içindeki şekerin az olduğunu hem de buğdaydaki glutenin gerçek mayalanma sonucu azaldığını tükettikçe anlıyorsunuz. Başka ekmek veya simit yediğimde midede oluşan yapışma, hamurun oturması hissiyle anlıyorum. Borodinsky, tam buğday ekmeklerini ve simitlerini kesinlikle denemelisiniz. Bir sefer deneyin farkı anlayacaksınız.
5

A.... K.........

Değirmenci Dede ekmeklerinin en büyük farkı tamamı ekşi mayalı ve katkısız olması. Endüstriyel maya kullanmadan 24 saat soğuk fermantasyon tekniği ile hazırladıkları ekmeklerde hem mükemmel bir lezzet yakalamışlar hem de çok sağlıklı. Ekmeklerin glisemik indeksi düşük, dolayısıyla şeker hastaları bile gönül rahatlığı ile tüketebiliyor. İzmir'deki anneme buradan aldığım siyez ekmeklerinden gönderiyorum, Tip1 Diyabet olan annem bu ekmekler sayesinde günde 2 defa aldığı hap sayısını 1'e düşürdü. Ata tohumlarından siyez, kavılca, karakılçık gibi ekmekleri genetiği değiştirilmemiş ve organik olarak sunuluyor.  Uluslararası yarışmada ödül almış olan Akdeniz ekmeğinin lezzeti ise efsane. Şefleri, Barış Dırbalı aynı zamanda milli şeflerimizden. Mutlaka ekşi mayalı lezzetlerini denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca glutensiz ekmekleri de mevcut. Glutensiz ve şekersiz olarak hazırladıkları badem unu ve karabuğday ile hazırlanan kurabiyeleri ise hem sağlıklı hem de çok lezzetli.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım