Yükleniyor...
4.2 Puan
37 Yorum

Uğur Büryan Kebap Salonu

Zeyrek Mahallesi, İtfaiye Caddesi, Hüsambey Sokak, No 5, Fatih, İstanbul
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Kebap, Güneydoğu
Ortalama tutar İki kişi için : 60.00 TL
Çalışma Saatleri
Neler var?
 • Lunch menü var
 • Kredi Kartı
 • Banka kartı
 • Alkol bulunmaz.
 • Akşam yemeği uygun.
 • Paket Servisi
 • Nakit Ödeme
 • Gel-Al
 • Kahvaltı
 • Kapalı alan var.
 • Masa rezervasyonu önerilir
 • Klimalı
 • Dış mekan var.
 • Ramazan
 • Vale mevcut
Yorumlar (37)
4
B........ B........
Lezzetli büryan. Temiz bir mekan. Fiyat olarak 2 büryan 1 kola 60tl. Korona doneminde bütün herkes maskeli çalışıyor.
1
T.......... T..........
Hic memnun kalmadık. Pahalıydı ve eti gerçekten kötüydü keza et degil yağ yedik. Çalışanlar Suriyeliydi sanırım menü bile getirmediler. Bizle de ilgilenen olmadı. Üst kata bi yere oturduk klima bile açmadılar tavsiye etmem
4
B..... U......
Daha önce büryan yememiştim ancak ilk defa bu mekanda tattım ve beğendim. Orta yağlı sipariş etmenizi tavsiye ederim, ben yağlı et çok sevsem dahi orta yağlı büryan oldukça idealdi. Fiyatlar ise standart. Yanında yeşillik vesaire de getiriyorlar, fena hizmet değil. Servis hızı ortalama. Yani yolunuz Fatih civarından geçiyorsa Uğur Büryan'a bir şans vermek fena bir seçim olmaz.
3
S.... S....
fiyatlar güncel değil. mekanda da menü yok. çok açtım ve 150 gram büryan, perde pilavı, içli köfte ve 2 de ayran aldım. 70 tl tuttu. ucuz denemez. zaten çok aç olunmasa bile 150 gram büryanla tek başına doyulmaz bence. etin kıvamı, dokusu çok güzel fakat tuzu azdı. üzerinde servis edildiği pide ise aşırı gevrek, çok iyi. pilavın dışı da keza çıtır çıtır fakat pirinci bence fazla pişmişti ve o da tuzsuzdu -ki çok tuzlu yiyen biri değilim. içli köftenin ise dışı çok kalındı. marul, kırmızı lahana ve havuçtan müteşekkil basit bir salata harici ikram da yok. genel olarak memnun kalmadım diyemem fakat çok özel bir yanı olduğunu da düşünmüyorum. 2.5 olsa 2.5 verirdim.
5
Ö..... K......
Şeref ten ve sur dan daha iyi burası. 7 kuşaktır yapıyorlarmış. İçli köftesi nefis, mumbar da öyle. Büryan kebabını kemikli be orta yağlı söyleyin.
5
G......... G.........
Tek kelime ile muazzam, yediğim büryanlar arasında en iyisi. İçli köftesi 10üzerinden 9. Mumbar idare eder çok daha lezzetlisini yedim. İlgi alaka samimiyet 5 yıldız. 150gram orta yağlı en ideali.
4
P.... P....
BÜRYAN farklı bir kültür . Kimi sever kimi ağır bulur . Ama şu net ki iç yağ sevmeyenler büryan yemesin, yese bile iyi ya da kötü yorum yapmasın . Bol yağlı bol kemikli buryan aralarına yağsız bir iki parça yeter. Sonra gerisini soğana bıraktım . Gayet başarılı . Pidenin üzerinde servis ediyorlar . Doğu insanının misafirperverliğini anlatmaya lüzum yok. Perde pilavı fena değildi ama içindeki pirinç bence bir parça daha diri olmalı . Ellerine sağlık .
4
F.... F....
Yarımada'nın orta noktasına yakın:) Kadınlar pazarının hemen yanı başında.. Sabah kahvaltıda yenecek büryanın tek adresi diyorum. Kuzu etinin sofraya yansıyan sanatı. Yağsız,az yağlı, orta ve bol yağlı seçeneklerle beraber kemikli veya kemiksiz olarak belirtilebilir. Bıçak kebabı lezzetlidir acılı ezmeside tam ağzınıza layıktır. Servis, ilgi, alaka eski usül yani şimdilerde arayıpta çoğu yerde bulamadığımız kıvamdadır.0.5 puan veremiyorum hakkı bence 4.5 tir. Yarım puan ufak tefek şeylere kırıyorum önemi yok. Araçla gelinebilir önünde iki araçlık park yeri mevcut, olmasada yardımcı olunuyor.
4
Y.... T.....
Karşıdaki pidecinin tavsiyesi üzerine geldim.Vakit akşamüstüydü,sanırım Büryan da (iyi yerleri) bitmiş gibiydi. Az yağlı söyledim ama sonradan yağının çok lezzetli olduğunu tadınca anladım.150 gram Büryan,açık ayran ve salata,çay ikram 35 lira ödedim. Bir dahaki seferine orta yağlı deneyeceğim
4
B...... K....
Kadınlar Pazarı'ndaki en tercih edilebilir büryancı bana kalırsa. Daha önceleri Siirt Şeref Büryan'a gittiğimde büryandan memnun kalmama rağmen, ilgisizlikten rahatsız olmuştum. Çiftlerle, birkaç kişilik gruplarla ilgilenirlerken, tek olduğum için alelade bir masada yer verip hiç ilgilenmemişlerdi, herkese yemekten sonra çay verirken, çay bile ikram etmemişlerdi. Bu yüzden bir iki gidişten sonra, bir daha gitmeme kararı aldım. Uğur Büryan'a gittiğimde, işletmecisi Uğur Bey tek olmama rağmen, uygun bir masaya yerleştirdi, gayet de ilgilendi sağolsun. Diğer tüm masalardaki müşterilerle de özel olarak ilgileniyor.

Biraz geç olmasına rağmen kemikli büryan vardı, kemikli 100 gram ve yanında açık ayran sipariş ettim. Yanında da güzel bir salata ikram ediyorlar. Şeref Büryan'da ikram hiçbir şey gelmiyor mesela. Pidesi sıcacık, çıtır çıtır, yağını çekmişti. Büryan da çok güzel pişmişti, yağı da tam kararındaydı benim için, gayet beğendim. Açık ayranı diğer büryancılardaki gibi tasta, neredeyse tuzsuz şekilde geliyor, çok güzel bir açık ayran. İkram salataları da çobana yakın bir salata, o da lezzetli.

Özetle büryan olsun, ilgi ve alaka olsun gayet memnun kaldım. 100 gram büryan, ayran 25 lira.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım