Yükleniyor...
3.5 Puan
17 Yorum

Dubb Ethnic Restaurant

Sultanahmet Mahallesi, Mimar Mehmet Ağa Caddesi, Amiral Taftil Sokak, No 13, Fatih, İstanbul
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Türk, İç Anadolu
Ortalama tutar İki kişi için : 300.00 TL
Telefon 0212 5176828
Yorumlar (17)
4
F........ S.............
This restaurant is located inside what looked like a residential building. They provide both indoor and outdoor seating. The seating was very comfortable. We had a few salads, soups and kebabs. The food was nice, especially the adana kebabs. Service was good. Nice place to visit, only minus point is that the street is narrow and parking a car is difficult.
1
N...... K....
Türkiyede sadece kötü bir deneyim! Seyahat tüm iyi şeyler yaşamaya ve bu restoranın yöneticisi gibi görünen son derece kaba bir adam bizim için gösteri spoyleri oldu. İstanbul'da bir Hint restoranı açma niyetinin öncelikle Hintli turistleri hedef alacağına inanıyorum. Ve yurtdışına seyahat eden Hintli turistler için ve uzun bir süre sonra bir Hint restoranı bulmak gerçekten heyecan verici olabilir ve aynı şey bizim için doğruydu. Biz bu restoran internette bulduk ve bu restoran için aşağı dolu bir restoranın sonuna kadar Türk restoran ve bazı personel tam hizmet iş yapan insanlar için en kibar şekilde gıdalarını denemek için ikna tam hizmet veren bir caddede yürüdü. Ancak bu restoranın tek Hint restoranı bu alanda olabilir ve üst üzerinde onlar kibirli ve kaba olduğunu bildiği gibi hiçbiri yok. Ulaşılması üzerine biz aynı sokakta diğer restoranlar gibi ilk etapta bize yaklaşan gülümseyen bir personel bulamadık. Ama deneyimlemek istediğimiz kadar rahatsız etmedik, zaten bize çok güzel olan istanbul'da bazı iyi Hint yemekleri. Eşim ile birlikte onlar bize restoranın önünde yiyecek almak Garsonlar tarafından sürekli bir rahatsız olacağını resimlerin bazı görebileceğiniz gibi restoranın önünde tutuldu iki için tablo teklif etti. Rahatsız edilmeden oturabileceğimiz bir masa istedik. Ancak şaşırtıcı bir şekilde yönetici, tüm masalar kullanılmadığında bile bizi tercih ettiğimiz yeri reddetti. Ona neden tercih ettiğimiz sandalyeyi seçmemize izin vermediğini sorduğumuzda, o çok kaba bir şekilde 'Deneyim için buradasınız ama biz burada kazanmaya hazırız' cevabını verdi ve bize başka bir masa sunamazdı. Zaman zaman başka müşteriler de geldi ve yönetici bize yemek yedikten sonra oturmak zorunda kalacağız, çünkü orada başka bir koltuk yok. Oldukça geç olduğu ve yoğun geçen gündüz turlarından sıkıldığımızdan dolayı, yemeğe odaklanmaya ve ayrılmaya karar verdiği için davranışlarını görmezden geldik. Neyse ki, yemek ortalama. Shef ve personeli için hiçbir şikayetleri. Zaman zaman iyi misafirperver personeli ile ortalama bir restoran, onlar hizmet ama ortalama gıda için makyaj yapar! Bu restorandan uzak durmanızı ve başlangıçta nane yoğurdu ile Pita ekmeği ve sonunda iyi bir jest olarak tamamlayıcı olan Türk çayı servis eden bazı otantik Türk ve çok davetli restoranları deneyebilirim! Bu restoranın sahibi için değil sadece restoranınızın adını bozmak ve iş etkilemek değil aynı zamanda ülkenizin kötü bir deneyim vermek gibi düşmanca ve kaba personel (özellikle bir yemlik gibi görünen bir adam) tutmak için karar vermek için!
1
N...... K....
Türkiyede sadece kötü bir deneyim!

Seyahat tüm iyi şeyler yaşamaya ve bu restoranın yöneticisi gibi görünen son derece kaba bir adam bizim için gösteri spoyleri oldu.

İstanbul'da bir Hint restoranı açma niyetinin öncelikle Hintli turistleri hedef alacağına inanıyorum. Ve yurtdışına seyahat eden Hintli turistler için ve uzun bir süre sonra bir Hint restoranı bulmak gerçekten heyecan verici olabilir ve aynı şey bizim için doğruydu. Biz bu restoran internette bulduk ve bu restoran için aşağı dolu bir restoranın sonuna kadar Türk restoran ve bazı personel tam hizmet iş yapan insanlar için en kibar şekilde gıdalarını denemek için ikna tam hizmet veren bir caddede yürüdü.

Ancak bu restoranın tek Hint restoranı bu alanda olabilir ve üst üzerinde onlar kibirli ve kaba olduğunu bildiği gibi hiçbiri yok. Ulaşılması üzerine biz aynı sokakta diğer restoranlar gibi ilk etapta bize yaklaşan gülümseyen bir personel bulamadık. Ama deneyimlemek istediğimiz kadar rahatsız etmedik, zaten bize çok güzel olan istanbul'da bazı iyi Hint yemekleri.

Eşim ile birlikte onlar bize restoranın önünde yiyecek almak Garsonlar tarafından sürekli bir rahatsız olacağını resimlerin bazı görebileceğiniz gibi restoranın önünde tutuldu iki için tablo teklif etti. Rahatsız edilmeden oturabileceğimiz bir masa istedik. Ancak şaşırtıcı bir şekilde yönetici, tüm masalar kullanılmadığında bile bizi tercih ettiğimiz yeri reddetti. Ona neden tercih ettiğimiz sandalyeyi seçmemize izin vermediğini sorduğumuzda, o çok kaba bir şekilde 'Deneyim için buradasınız ama biz burada kazanmaya hazırız' cevabını verdi ve bize başka bir masa sunamazdı. Zaman zaman başka müşteriler de geldi ve yönetici bize yemek yedikten sonra oturmak zorunda kalacağız, çünkü orada başka bir koltuk yok. Oldukça geç olduğu ve yoğun geçen gündüz turlarından sıkıldığımızdan dolayı, yemeğe odaklanmaya ve ayrılmaya karar verdiği için davranışlarını görmezden geldik. Neyse ki, yemek ortalama. Shef ve personeli için hiçbir şikayetleri.

Zaman zaman iyi misafirperver personeli ile ortalama bir restoran, onlar hizmet ama ortalama gıda için makyaj yapar! Bu restorandan uzak durmanızı ve başlangıçta nane yoğurdu ile Pita ekmeği ve sonunda iyi bir jest olarak tamamlayıcı olan Türk çayı servis eden bazı otantik Türk ve çok davetli restoranları deneyebilirim!

Bu restoranın sahibi için değil sadece restoranınızın adını bozmak ve iş etkilemek değil aynı zamanda ülkenizin kötü bir deneyim vermek gibi düşmanca ve kaba personel (özellikle bir yemlik gibi görünen bir adam) tutmak için karar vermek için!
4
T.... M.....
It was recommended to us by our hotel receptionist in Istanbul so it is quite known and the first thing you notice is really friendly and enthusiastic staff. They are always goofing around much like most people in Istanbul . We were having Indian food after a long time and it was quite a respite. We had a simple meal of dal , rice ,paneer and chapati and the portions were quite good . This place is recommended for anyone wanting to have Indian food in Istanbul .
5
D....... I....
Lezzetler mükemmel, servis çok hızlı. Butter chicken'ı denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum! Ambiyansı ve bulunduğu sokak insana huzur veriyor
5
E... A.....
This is the most delicious ethnic restaurant in Istanbul so far. The butter chicken and chicken tikka lababdar are my favorites and lassi mango is worth to try if you are looking for something sweet. Lastly, do not forget to order indian tea as a final shot.
5
R... K....
Great food n very friendly hosts...been there for 3 times during my single stay...perfect place for family dinner....highly recommended.....
3
V.... Y....
My Rating of 3.0 is for the ambience and location, which is very close to famous Sultan Ahmet Mosque. In terms of food, it doesn't impress you very much. Since they use the word 'Ethnic' in their name, I was really looking forward to my dinner. After all, I was going to have Indian food after almost a week. I didn't like the Biryani at all. I am very sure that it shouldn't be called Biryani. It lacked the signature fragrance and cooking style. At best it was a 'Masala Rice' (Spicy Rice with some bits of vegetables). The paneer (Indian Cheese) used in main course should have been a lot creamier and softer. Veg. Spring Rolls were fabulous. We chose to sit inside, and we were the only ones sitting there, while all tourists were sitting outside and enjoying the weather. Well that is still no reason for why there was not even a single staff person to attend to us after the first order. My wife had to get up from her chair between our meal and call someone from outside to attend us. For the price that they charges, which is just right, I expect them to deliver at-least 90% of what true Indian food tastes, smells and feels like. And trust me, Istanbul has all the ingredients locally available to do that. I will still visit them next time and see how better they have done.
3
V.... Y....
My Rating of 3.0 is for the ambience and location, which is very close to famous Sultan Ahmet Mosque.

In terms of food, it doesn't impress you very much. Since they use the word 'Ethnic' in their name, I was really looking forward to my dinner. After all, I was going to have Indian food after almost a week.

I didn't like the Biryani at all. I am very sure that it shouldn't be called Biryani. It lacked the signature fragrance and cooking style. At best it was a 'Masala Rice' (Spicy Rice with some bits of vegetables). The paneer (Indian Cheese) used in main course should have been a lot creamier and softer.

Veg. Spring Rolls were fabulous.

We chose to sit inside, and we were the only ones sitting there, while all tourists were sitting outside and enjoying the weather. Well that is still no reason for why there was not even a single staff person to attend to us after the first order. My wife had to get up from her chair between our meal and call someone from outside to attend us.

For the price that they charges, which is just right, I expect them to deliver at-least 90% of what true Indian food tastes, smells and feels like. And trust me, Istanbul has all the ingredients locally available to do that.

I will still visit them next time and see how better they have done.
3
M.... M....
A welcome respite from the many same-same (and fairly lame) tourist-inspired Turkish restaurants serving pretty much the same cuisine to tourists. Dubb is a neat little Asian restaurant serving a variety of classic dishes. It helps that the Executive Chef is Indian. The food served were delicious! Service was fairly attentive, but rough around the edges. Customers are not made to feel very welcome, we waited way too long for our food and it feels like the tourist dollar is more important to get than the quality of service - just the same as the many other Turkish restaurants around. Dubb can do better to really stand out from the crowd. It's not too far off!
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım