Yükleniyor...
4.4 Puan
9 Yorum

Zaitoune Oğlu

Molla Gürani Mahallesi, Turgut Özal Millet Caddesi, Karagül İş Merkezi, No 202, Fatih, İstanbul
Kategoriler Tatlıcılar
Mutfaklar Tatlılar
Ortalama tutar İki kişi için : 50.00 TL
Yorumlar (9)
5
M... E..
Sirkeci şubesinin oturması daha keyifli sanki ama burada daha çok mal oluyor. Şerbetini çekmiş boğaz yakan Türk tatlılarından sonra ilaç gibi. Kaymaklı mamulleri mükkemmel, tam kaymak gibi kayıyor gidiyor tereyağlı kurabiyesiyle. Ballı kajulu baklavaları favorim. Tabi baklava diyince aklınıza Türk baklavası gelmemeli, şerbetsiz az şekerli, neredeyse tatlı-tuzlu bir ürün. Ve binbir baharatlı hurmalı tatlıları taşınabilir haz, yiyip gözünüzü kapatınca birbir gece fantazilerinde buluyorsunuz.
4
E... @..................
Ne yalan söyleyeyim bu arap tatlılarını seviyorum. Kıtır kıtır , şerbeti az. Porsiyonlar küçük, tek lokmalık. Bu dükkanın da konumu çok iyi , işlek bir köşede. Yolum düştükçe giderim yine
3
A.... Ö........
Suriye tatlıları yapan bir yere denk gelince denemek istedim, pisman da olmadim, tatlilari fazla serbetli degil, hafif ve guzel, istanbulda birkac subeleri daha var
4
E.... A....
Yiyecek puanı 4,5 , servis kalitesi 3,5.
Tatlılar alışageldik türk hamurlu tatlılarına nazaran şerbet yoğunluğu 1/3 diyebilirim. Çok hafif. Aynı oranda başka bir XOğlu baklavası yerseniz alacağınız bel ölçüsü en az x2 olacaktır. Tabi bu herkesin hoşuna gidecek diye bir kaide yok , biraz kurabiyemsi hava ve çıtırlıl katıyor tatlılara.
Floryadaki şube daha ilgiliydi ama şehreminideki arkadaşlar başkarını telefondan kaldıramadıkları için herşeye o yok bu yok şeklinde cevap verip geçiştiriyorlar. 3. şubede de kaymaklı baklava yoktu. Kalite olasak aynı konsepteki Salluraoğlundan 2 tık önde.Tatlıcılar için kesinlikle gidilmesi gereken bir mekan.
4
E.... A....
Yiyecek puanı 4,5 , servis kalitesi 3,5. Tatlılar alışageldik türk hamurlu tatlılarına nazaran şerbet yoğunluğu 1/3 diyebilirim. Çok hafif. Aynı oranda başka bir XOğlu baklavası yerseniz alacağınız bel ölçüsü en az x2 olacaktır. Tabi bu herkesin hoşuna gidecek diye bir kaide yok , biraz kurabiyemsi hava ve çıtırlıl katıyor tatlılara. Floryadaki şube daha ilgiliydi ama şehreminideki arkadaşlar başkarını telefondan kaldıramadıkları için herşeye o yok bu yok şeklinde cevap verip geçiştiriyorlar. 3. şubede de kaymaklı baklava yoktu. Kalite olasak aynı konsepteki Salluraoğlundan 2 tık önde.Tatlıcılar için kesinlikle gidilmesi gereken bir mekan.
5
Z..... A....
Tatlilar o kadr hafif ve bol malzemeli ki bnce burda baklava yiyen bidha antep.tekiler haric baklava yiyemez. Sdce baklava degl cok degsk hurmali bol fistikli kurabiyeleri var. Kilosu 60 -65tl. temz ve bu kadr malzeme icn uygun gayet
5
Z..... A....
Tatlilar o kadr hafif ve bol malzemeli ki bnce burda baklava yiyen bidha antep.tekiler haric baklava yiyemez. Sdce baklava degl cok degsk hurmali bol fistikli kurabiyeleri var. Kilosu 60 -65tl. temz ve bu kadr malzeme icn uygun gayet
5
C.... B........
Derdim ortadoguda sicakta nasil serbetli hamur tatli yerler bayilmazlar mi diye. Tam tersi o kadar hafif, hamur orani dusuk ve assiri bonkor yemislerden yapiliyor ki tatlilar. Hatta bir kilo civari kadar yedim hic susatmadi. Kunefesi kadayiftan ziyade revani gibi irmik katmanindan yapiliyor. Peyniri bol. Ama asil o belluriyeleri, kajulu fistikli tane tane bol bol kitir citir tatlilari varken kunefeyi bosverin. Calisanlar da cok namuslu taze olmadikca vermiyor. Butun subelerinde yardimsever guleryuzluler. Butun sam tatlicilarindaki ayni sikayet "siz cok seker cok kotu":) hatta bir tanesi bizim paket bir kilo ama siz serbet koyup uc kilo yapiyorsunuz dediler cok guldum. Hurmali tatlilari, balli kajulu baklavalari ve peynir rulo tatlilari muhakkak denenmelii Umarim musterilerimiz caliyorlar diye dovmeyiz.
5
C.... B........
Derdim ortadoguda sicakta nasil serbetli hamur tatli yerler bayilmazlar mi diye. Tam tersi o kadar hafif, hamur orani dusuk ve assiri bonkor yemislerden yapiliyor ki tatlilar. Hatta bir kilo civari kadar yedim hic susatmadi. Kunefesi kadayiftan ziyade revani gibi irmik katmanindan yapiliyor. Peyniri bol. Ama asil o belluriyeleri, kajulu fistikli tane tane bol bol kitir citir tatlilari varken kunefeyi bosverin. Calisanlar da cok namuslu taze olmadikca vermiyor. Butun subelerinde yardimsever guleryuzluler.
Butun sam tatlicilarindaki ayni sikayet "siz cok seker cok kotu":) hatta bir tanesi bizim paket bir kilo ama siz serbet koyup uc kilo yapiyorsunuz dediler cok guldum.
Hurmali tatlilari, balli kajulu baklavalari ve peynir rulo tatlilari muhakkak denenmelii
Umarim musterilerimiz caliyorlar diye dovmeyiz.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım