Yükleniyor...
4.4 Puan
87 Yorum

Ali Muhiddin Hacı Bekir

Hobyar Mahallesi, Hamidiye Caddesi, No 81/83, Fatih, İstanbul
Kategoriler Tatlıcılar
Mutfaklar Tatlılar
Ortalama tutar İki kişi için : 50.00 TL
Telefon 0212 5220666
Yorumlar (87)
5
C.. K.
1777 yılında kurulan, dile kolay neredeyse 250 senedir faaliyet gösteren bir işletme burası. Bu bile büyük saygı göstermeye yetiyor. Lezzet konusunda çizgilerini de hiç bozmuyorlar. Sirkeci ile Eminönü arası bir noktada yan yana iki dükkan şekilde hizmet veren bu şubelerinden zaman zaman alışveriş yapıyorum yolum düştükçe. En çok fıstıklı lokumlarını seviyorum, lokum ağızda dağılıyor. Türk kahvesinin yanında çok güzel gidiyor. Fıstık ezmesi de başarılı seçeneklerden. Ürünleri de her daim tazedir. Fiyatlar biraz yüksek ama karşılığını kesinlikle alıyorsunuz.
5
H..... Y.....
Bu işletmede İstanbulun günümüze nadiren gelebilmiş yüzyılı deviren lezzet duraklarından biri..badem ezmesi, badem şekeri, fındıklı ve susamlı akideleri, lokumu hepside çok çok güzel..pastane ürünlerini çıkarmalarına gerek bile yok bence..
5
N.. S.......
Istanbuldaki en iyi limonatayi yapan yer, fiyati da oldukca makul. Mevsimlik serbetleri de denenmeli. Lokumlariyla bilinir ama acibadem kurabiyesi de cok guzeldir. Benim icin limonata ve acibadem kurabiyesi demek.
3
C.... B........
Tazelik ve saflik sorunlari bu subede cok yasaniyor. Ozellikle hamurisleri genelde bayat.
Lokumlar bazen yapis yapis oluyor, helva da bayat. Balikpazarindaki uc yildizi misli misli tavsiye ederim.
3
C.... B........
Tazelik ve saflik sorunlari bu subede cok yasaniyor. Ozellikle hamurisleri genelde bayat. Lokumlar bazen yapis yapis oluyor, helva da bayat. Balikpazarindaki uc yildizi misli misli tavsiye ederim.
5
P.... P....
İstanbul’un en eski tatlicilarindan biri olan Ali Muhittin Haci Bekir yillardir suregelen kalitesini hic bozmuyor. Demirhindi serbeti denedik ve gayet memnun kaldik.
5
F.............. F..............
Limonatasını ve Demir Hindi şerbetini anmadan olmaz. Demir hindi şerbetini Haci Bekir de içmediyseniz hiç bir yerde denemeyin çünkü ön yargıla yaklaşırsınız. Demir Hindi şerbetini özellikle Ramazan ayında tavsiye ederim çünkü mideyi rahatlatıcı özelliği vardir. Limonata diyince aklıma ilk gelen yer olmuştur. Sebebi Eminönü'de büyümem ve çok şanslıyım ki o bölgede hep çok iyi limonatalar içtim.
3
A.... Y.......
8 küçük parça fıstık ezmesine 35TL verdiğim (çekindiğimden iptal edemediğim) ve yoldayken yemekten vazgeçip derin dondurucuya koyup uzun yıllar bakıp ibret almayı düşündürten, bu planları yaptırtarak bir ilki gerçekleştiren, memleketin gelenek retorikleriyle "sosyeteye" hizmet verebilecek şekercimiz. bu kadar tafsilat yeterli sanırım. zaten yorumların genelinde de eleştiriye maruz kalan yönü fiyatları. yine de nice uzun yıllara..
1
V..... V.....
Ramazan in 12 siydi, tahin helvası meşhurdur ve eski bir tatdır. Çok uzun zamandır girmiyordum öyleki nezaketen yoksun bir çalışanına rastladım bana denk geldi galiba yarim kilo helva rica ettim ücretini kasaya ödedim bekliyorum. Paketi hazırladı soyledigi laf, AL ABİ!.. Neyseki o sırada aklım tabelaya iliştirilmiş olan 1777 tarihe odaklanmıştı.
5
T. G..
Çok eski bir işletme olup günümüze kadar gelip tadını hiç bozmayan lezzetinden ödün vermeyen çalışanların çok saygılı olduğu helva lokum ve şekerleme çeşitlerini gözünüzün kapalı alabilceğiniz bi yer
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım