Yükleniyor...
2.1 Puan
11 Yorum

Zanaat Atelye Cafe & Restaurant

Tomtom Mahallesi, Boğazkesen Caddesi, No 67, Beyoğlu, İstanbul
Kategoriler Kafeler
Mutfaklar Restoran ve Kafe
Ortalama tutar İki kişi için : 100.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0212 249 80 75
Neler var?
 • Kredi Kartı
 • Alkol bulunur.
 • Lunch menü var
 • Banka kartı
 • Kahvaltı
 • Akşam yemeği uygun.
 • Nakit Ödeme
 • Dış mekan var.
 • Rakı
 • Kapalı alan var.
 • Sigara içme alanı var.
 • Şarap
 • Bira
Yorumlar (11)
1
N.. A.
Burası tarihi mekanları sevenlere bir yürek acısı gibi oturur. Anladığım kadarıyla işletmenin restorasyondan para elde etme gibi bir derdi yok başka gelir kanallarını tercih ediyorlar. Yani yemeğin, hizmetin işletmenin, kullanılan malzemelerin, dekorasyonun (say say bitiremeyeceğim) kalitesizliğinin tarifi mümkün değil. Çok kötü. Ama yapı insanı resmen kendinden geçiriyor, yok böyle bir güzellik, ihtişam.
1
P... P...
Pazar saat 18:30'da kapanıyormuş. Pazartesi ise komple kapalıymış, bunu da garson arkadaş söylerken yanında gözlüklü süper asabi bir beyin öfkeli bakışları eşliğinde öğrendik. Tarihi mekanı parsellemişsiniz, bir de mekanı görmek isteyen insanlara terbiyesiz bir tavır.. Olayı nedir buranın çözemedim. Bu tarihi alana plastik masa sandalyeyi nasıl koymuşlar, anlaşılır gibi değil. Daha önce yorumlarda bahsedilen yasaklı bina ve mekanın bir kaç fotoğrafını da paylaşayım.
1
E... G....
12.05.19 tarihinde cafeye bir arkadaşımla birlikte gittik.   Hiç memnun kalmadık. Nedenini kısaca söyle anlatabilirim.   Havanın sıcak olması nedeni ile pazar günü güzel bir kahvaltı yapalım istedik. Hemen yan tarafında tarihi simitçi vardı ve sıcak simitlerimizi alarak girdik içeri. Elimde dışardan almış olduğum su şişesi vardı.   Kahvaltı siparişi geçtik ve elinde su şişesi ile masamıza  gelip masadaki su şişesini aldı bunu içemezseniz buradan su almak zorundasın dedi işletme sahibi,   simidi de yiyemezsiniz dedi. Bizde havalar sıcak su ile geldik ancak siparişimizde içecekte söyledik kabalık ediyorsunuz dedik.Kahvaltı söyledik kahvaltıda ekmek var sadece biz simit yemek istedik kötü bir niyet yok.   Kendisi çok öfkeliydi. üslubunu ve düşüncesini ifade etme şekli bir işletme sahibine yakışmıyordu. Sonuçta elimde piknik sepeti ile gelmedim alt taradı su şişesi.   Üstelik bu ilk vukuatları da değil. Bir önceki gidişimizde hesabı yüksek söylediler ve biz yanlışlık olabileceğini kontrol etmelerini rica ettik ve 50 TL '  lik hesap için bizden 98 TL. talep ettiklerini  fark ettiler. Üstelik fiş yada fatura da verilmiyor yapılan ödemeye karşığında . Kısacası mekan iyi işletme kötü. Buraya bir daha asla gitmem.
1
E... G....
12.05.19 tarihinde cafeye bir arkadaşımla birlikte gittik.  
Hiç memnun kalmadık. Nedenini kısaca söyle anlatabilirim.  
Havanın sıcak olması nedeni ile pazar günü güzel bir kahvaltı yapalım istedik. Hemen yan tarafında tarihi simitçi vardı ve sıcak simitlerimizi alarak girdik içeri. Elimde dışardan almış olduğum su şişesi vardı.  
Kahvaltı siparişi geçtik ve elinde su şişesi ile masamıza  gelip masadaki su şişesini aldı bunu içemezseniz buradan su almak zorundasın dedi işletme sahibi,  
simidi de yiyemezsiniz dedi. Bizde havalar sıcak su ile geldik ancak siparişimizde içecekte söyledik kabalık ediyorsunuz dedik.Kahvaltı söyledik kahvaltıda ekmek var sadece biz simit yemek istedik kötü bir niyet yok.  
Kendisi çok öfkeliydi. üslubunu ve düşüncesini ifade etme şekli bir işletme sahibine yakışmıyordu. Sonuçta elimde piknik sepeti ile gelmedim alt taradı su şişesi.  
Üstelik bu ilk vukuatları da değil. Bir önceki gidişimizde hesabı yüksek söylediler ve biz yanlışlık olabileceğini kontrol etmelerini rica ettik ve 50 TL '  lik hesap için bizden 98 TL. talep ettiklerini 
fark ettiler. Üstelik fiş yada fatura da verilmiyor yapılan ödemeye karşığında . Kısacası mekan iyi işletme kötü. Buraya bir daha asla gitmem.
1
B.... K......
Az önce bir mimarlık öğrencisi olarak bu fransız yetimhanesi nasılmış diye merak ederek girdiğim yer. analiz bir kaç foto da çektmem gerekiyordu. Ancak kapıda mangal yapan bir abimiz zaten hiç hoş karşılamadığı gibi sonradan da o tarafa geçmek yasak dedi. Yasak dediği yerin aşağıdaki yeşil alan olduğunu düşünerek kafenin içine doğru ilerleyip arka tarafında bir fotoğrafını çektim. Tam çıkmak üzereyken ben sana orası yasak demedim mi gibi bir çıkışla karşılaştım. Fotoğraf çektiğim için abinin müşterileri kaçarsa kim geri getirecekmiş. Kısa bir tartışmanın ardından abimiz çok önemsediği müşterilerinin karşısında hemen küfretmeye başladı. .Ardından da üzerime yürümesi ve itmesi gecikmedi. Araya birinin girmesi ve benim de uzaklaşmamla konu kapandı.  Fotoğraf çekmenin müşteriyi nasıl kaçıracağını anlamış olmamla beraber zaten çektiğim fotoğrafların kafe değil, yapının kendisi olduğu için bir müşteriye bile kamerayı çevirmediğimi belirtmek isterim. Zaten bu tarz yerlerin müşteri çekme yönteminin de fotoğrafının çekilmesi ve paylaşılması olduğunu sanıyorum. Bir de az önce öğrendiğime göre burası Kemal Cinbiz isimli bir kartonpiyer ustasına aitmiş ve içeride de bir kartonpiyer müzesi varmış. İçeride hiç kimsenin hoşunuza gittiyse bir de içeride müzemiz var diyerek bundan bahsetmiş olmaması ve tarihi bir yeri bu şekilde keşfetmiş olamanın üzüntüsünü yaşıyorum.
1
B.... K......
Az önce bir mimarlık öğrencisi olarak bu fransız yetimhanesi nasılmış diye merak ederek girdiğim yer. analiz bir kaç foto da çektmem gerekiyordu. Ancak kapıda mangal yapan bir abimiz zaten hiç hoş karşılamadığı gibi sonradan da o tarafa geçmek yasak dedi. Yasak dediği yerin aşağıdaki yeşil alan olduğunu düşünerek kafenin içine doğru ilerleyip arka tarafında bir fotoğrafını çektim. Tam çıkmak üzereyken ben sana orası yasak demedim mi gibi bir çıkışla karşılaştım. Fotoğraf çektiğim için abinin müşterileri kaçarsa kim geri getirecekmiş. Kısa bir tartışmanın ardından abimiz çok önemsediği müşterilerinin karşısında hemen küfretmeye başladı. .Ardından da üzerime yürümesi ve itmesi gecikmedi. Araya birinin girmesi ve benim de uzaklaşmamla konu kapandı. 


Fotoğraf çekmenin müşteriyi nasıl kaçıracağını anlamış olmamla beraber zaten çektiğim fotoğrafların kafe değil, yapının kendisi olduğu için bir müşteriye bile kamerayı çevirmediğimi belirtmek isterim. Zaten bu tarz yerlerin müşteri çekme yönteminin de fotoğrafının çekilmesi ve paylaşılması olduğunu sanıyorum. Bir de az önce öğrendiğime göre burası Kemal Cinbiz isimli bir kartonpiyer ustasına aitmiş ve içeride de bir kartonpiyer müzesi varmış. İçeride hiç kimsenin hoşunuza gittiyse bir de içeride müzemiz var diyerek bundan bahsetmiş olmaması ve tarihi bir yeri bu şekilde keşfetmiş olamanın üzüntüsünü yaşıyorum.
4
B..... B.....
Mekan aşırı güzel ve keyifli yemekler de fena değil. Tomtom mahallesinde böyle gizli bahçe bulunduran güzel bir yere sık sık rastlanmıyor. Aşırı keyifli.
2
M...... M......
Aşağıdaki çimenli alan çok güzel, sakin ve yeşillik içinde. Ama akvaryumla masalar ? Yazık ya balıklara, süs vazo mu onlar ? Bence onları derhal değiştirin. Ayrıca biraz tadilata gerek varmış gibi, giriş kataki alan baya eskimiş gibi. Bir kaç hafta sonra tekrar gelirim, balıkları görmezsem masalarda değerlendirmemi değiştirebilirim ! Saygılar
5
M.... P....
mukemmel bir yer sehrin ortasinda unutulmus bir bahce ozellikle akvaryumlu masasinda tiramisuyu yerken yaninda ictiginiz Turk kahvesinin tadi enfes siddetle tavsiye ediyorum
3
S.... A........
Eski bir han kapısından geçerek içeriyi merak edip tesadüfen keşfettiğim yeşillikler içinde gizli bir geçit gibi . Atmosfer mekan güzel . Serpme kahvaltı 2 kişi 50 tl . Lezzetler çok iyi değil ama makul . Denemekte fayda var .
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım