Yükleniyor...
3.8 Puan
23 Yorum

Pera Cafe & Bar

Kuloğlu Mahallesi, İstiklal Caddesi, Ayhan Işık Sokak, No 24, Beyoğlu, İstanbul
Kategoriler Barlar
Mutfaklar Sadece İçki
Ortalama tutar İki kişi için : 120.00 TL
Telefon 0212 2449691
Yorumlar (23)
5
Y.... Y....
Üniversite döneminde keşfedip hâla fırsat buldukça ziyaret ettiğimiz kendi halinde, fiyatları uygun, sınırsız patlamış mısırıyla mest eden güzel bir bar.
4
Y...... S..................
4
Y...... S..................
4
Y...... S..................
1
İ..... A.....
Bugün 27 Eylül ve benim doğum günüm. Pastamızı yedik ve 2 yıldır düzenli olarak gittiğimiz yere taksimdeki pera kafe pub a gittik. Ben eşcinselim, 24 yaşındayım bugün 25ime girerken tercih ettiğim mekanda sırf sevgilime sevgimi öperek gösterdim diye "gençler öpüşmeyi biraz azaltalım" gibi bir lafa maruz kaldım mekan çalışanları tarafından. Ailemle zaten bu sıkıntıyı yaşadığım için yıllardır bir anksiyete problemi yaşıyorken ve bugün doğum günümde bunu yaşayınca mekanda ağlamama engel olamayıp doğum günümde insanların içinde aslında gayet normal ve bir heteroseksüel çift yapsa normal karşılanacak bir durumdayken yediğimiz uyarı yüzünden ağlama krizine girdim. Mekanın sahibi ya da her kimse bilmiyorum onunla konuşmamızda dahi yanında bize uyarıyı yapan kişi de gayet yüzsüz ve herhangi bir laf yemeyeceğinin bilincinde bir şekilde dikiliyordu. Çünkü kim ne derse desin bu mekan sahibinin bu durumda herhangi birşey yapmayacağını hatta belki de bu kişiye bu uyarıda bulunmasını onun söylediğini düşünüyorum. Yoksa bu rahatlığın başka bir açıklaması olamaz. Ayrıca ben her zaman güçlü kalamayabilirim. Bugün doğum günümdü ve en güzel günüm olması gerekirken bu durumu yaşadım. Ben susmak ya da susturulmak istemiyorum. Sen sakin ol güçlü kal denilmesini istemiyorum artık ve böyle bir mekan açıyorsanız eğer taksim gibi bir yere, insanların eşitliğini önemsemeniz gerektiğini düşünüyorum. Kimse bize ters bakmazken mekanda, gelip bize uyarı yapamazsınız keyfinize göre. Ben bunu kaldırmayabilirim. Sizin "normal" yargılarınız bana uymuyor diye normal (!) olmak zorunda değilim. Neye yaradı normal olmak? PERA YAPTIĞINDAN UTAN! AŞK AŞKTIR! AŞIKLARIN CİNSİYETİNE GÖRE MUAMELE YAPAMAZSIN! TAKSİM GİBİ ONUR YÜRÜYÜŞÜ YAPILAN BİR YERDE MEKAN AÇIYORSAN CİNSİYET VE CİNSEL YÖNELİM EŞİTLİĞİNE SAYGI GÖSTERMEK ZORUNDASIN. KÖTÜ BİR FİRMASIN VE SANA 2 YILDIR VERDİĞİMİZ PARALAR İÇİN BİZE YAZIKLAR OLSUN HİÇ BİRŞEYİ HAKETMİYOR SİZİN MÜŞTERİYE YAPTIĞINIZ MUAMELE.
5
A... A...
Fiyat performans oranı üst düzey mekân. Birasından shotına, patlamış mısırından müziklerine kadar her şeyiyle seviyoruz. Arkadaşlarımıza da sevdiriyoruz.
4
A........ K.....
Müzikler çok güzel, çalışanlar iyi, mekan rahat, severek geliyoruz, ücretsiz ve sınırsız mısır olayına bayılıyoruz, az daha sıcak olsa süper olacak :)
5
S. S.
Dışarıdan biraz kötü görünse de içinde çok samimi bir mekan her yer kalabalıkken burası öyle tıklım tıklım olmuyor sigara içmediğimiz için içeriyi tercih ediyoruz loş ama göz gözü görmez değil mısır bedava olduğu ve gerçekten rahat bir yer olduğu için arkadaşlarla ilk tercihimiz olur. Ayrıca playlistteki müzikler harika. Sizi oradan alıp oraya götüren türkçe şarkılar çalıyor hep bir bakmışsınız kankanızın lisede hoşlandığı çocuğa açılmadan önce dinlediği müzik çalıyor.
3
Y........ Y........
Güzel sevimli nostajik müzikler ile kabarık hesaplar olmadan eğlenebileceğiniz Taksim sokaklarına yakışan bir mekan. Gittiğimiz gün 6-7 bira içtim masana 15 bira filan içildi , Çerezler filan 200 civarı bişey odedik , Gayet uygundu ve eğlenceliydi de tabi biraz sigara dumanı durumu var tabi ama o olmayan bir mekan ? Bende bilmiyorum çok düşünmeyin
3
Y........ Y........
Güzel sevimli nostajik müzikler ile kabarık hesaplar olmadan eğlenebileceğiniz Taksim sokaklarına yakışan bir mekan. Gittiğimiz gün 6-7 bira içtim masana 15 bira filan içildi , Çerezler filan 200 civarı bişey odedik , Gayet uygundu ve eğlenceliydi de tabi biraz sigara dumanı durumu var tabi ama o olmayan bir mekan ? Bende bilmiyorum çok düşünmeyin ????????
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım