Yükleniyor...
4.0 Puan
309 Yorum

Ozzie's 1968 Kokoreç

Asmalı Mescit Mahallesi, Tünel Geçidi, General Yazgan Sokak, No: 3/B, Beyoğlu, İstanbul 34430
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Sakatat
Ortalama tutar İki kişi için : 120.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0212 361 91 23
Neler var?
  • Nakit Ödeme
  • Alkol bulunmaz.
  • Gel-Al
  • Banka kartı
  • Lunch menü var
  • Kredi Kartı
  • Akşam yemeği uygun.
  • Masa rezervasyonu gereklidir.
  • Kapalı alan var.
  • Klimalı
Yorumlar (309)
1
G...... Ö.....
hayatımda yediğim en kötü kokoreçti, bir de meşhur diye gittik... yediğim et değil yüzde 90'ı bembeyaz yağlardan oluşuyordu. lütfen servis ettiğiniz yiyeceklere dikkat edin.
5
E........ E........
2 arkadaş gittik. İkimiz de yarım kokoreç ve sosis yedik. Kötü yorum yazanları anlayamadım. Uzun zamandır yediğim en iyi kokoreçti. Pandemi dönemi rüzgarda,ayak üstü yediğimiz halde tadını çok net hissettirdi. Bence asıl denenmesi gereken sosis. Kokoreçten daha başarılı, daha lezzetliydi. Hatta ayrılırken söyledim; sosisiniz kokoreçten daha başarılıydı dedim. Sonuç olarak az ama kaliteli üretim yapan çok başarılı restaurant.
4
K....... K.......
(ENG) I’m very sensitive about Kokoreç because it is one of my 3 favorite foods. Especially in recent years, when we talk about Kokoreç, the name of @ozzies1968 has appeared frequently. Finally we visited Ozzie in Asmalımescit. We ordered 1.5 portions of kokoreç (70₺) and 1 portion of Uykuluk (Sweetbread-70₺). When you enter to the restaurant, you feel that they do their job with passion. The cooking quality was excellent, and the product flavor was close to a few places we liked. I can definitely write in the top 5 in Istanbul. On the other hand, the Sweetbread was a product that we were more surprised and liked its taste more than Kokoreç. Even if you don't like Kokoreç, I recommend you to try Sweetbread. . (TR) En sevdiğim 3 yemekten birisi olan kokoreç konusunda oldukça hassasım. Özellikle son yıllarda kokoreç denildiğinde sık sık karşımıza @ozzies1968 ismi çıkıyordu. Sonunda Asmalımescit’teki Ozzie’yi ziyaret ettik. 1,5 porsiyon kokoreç (70₺) ve 1 porsiyon uykuluk (70₺) sipariş ettik. İşini severek yaptığı her halinden belli olan işletmeleri girer girmez anlayabiliyorsunuz. İşte burası da onlardan. Pişirilme kalitesi harikulade, ürün lezzeti ise sevdiğimiz birkaç mekana yakın seviyedeydi. İstanbul özelinde ilk 5’e kesinlikle yazabilirim. Uykuluk ise kokoreçe göre daha çok şaşırdığımız ve lezzetini beğendiğimiz bir ürün oldu. Kokoreç sevmiyorsanız bile uykuluğu denemenizi tavsiye ederim.
5
E... E...
Cok lezzetli. Giderken rezervasyon yaptirmayi unutmayin.
5
F.... S....
Ailemizin kokoreççisi, Kokoreç yiyeceğimiz zaman tercih ettiğimiz tek yer. Hem işletmecileri hem mekanı hem lezzeti bir harika. Sadece kokoreçi de değil sosisi, sucuğu, turşusu, ayranı hepsi bir bütünün parçası. Seviliyorsunuz :)
5
C.. K.
Ben çok fazla kokoreç tercih eden biri değilimdir normalde. Kokoreçi çok iyi yapan yer bulmak da pek kolay değil zaten. Lakin burası öyle bir kokoreç yapıyor ki bana bile kokoreçi sevdirdi desem abartmış olmam. Tünel çıkışından 1-2 dakikalık yürüme mesafesinde kalıyor. Çok fazla masaları yok. Ben şansıma her gidişimde tenha zamanına denk geldiğim için rahat rahat dışarıdaki masalarında oturma şansı yakaladım. İçine uykuluk da koyarak servis ettikleri kokoreçin lezzeti gerçekten muazzam. Ekmeğin iç hamurunu alıyorlar ve kızartıyorlar, bu da lezzetini daha iyi almanızı sağlıyor. İlk gittiğimde denemiş olduğum sucuk ekmeği de lezzetli bulmuştum ama kokoreçi bambaşka bir lezzet. Olumsuz tek nokta hemen hemen herkesin dile getirdiği gibi fiyatların yüksekliği. Ama hayatımda yediğim en iyi kokoreçlerden birine, belki de en iyisine, tam puan vermeden de geçemeyeceğim. Bilmeyenler için Pazartesi günleri kapalı olduğunu da belirteyim.
3
O... S.....
Dolapderedeki yerinden bu yana gidiyorum diyebilirim sanırım. Ama son geldiği noktada 2 porsiyon kokoreç ve 1 sosise 160 küsür lira ödemek lezzetleri de bu seviyedeyken çok anlamsız. Maalesef çoğu ilgi odağı mekan gibi burasının da lezzet olarak bozulduğunu düşünüyorum. Masadaki en güzel şey biber turşusuydu sanırım. Oraya kadar gitmişken artık tercihim kesinlikle karşısındaki Helvetia olur.
3
E... S.....
Biz içerideyken rezervasyonsuz gelen misafirleri kovmaktan beter ettiler. Sosis, porsiyon olarak tadımlıktı. Yanındaki sosu tabağa değdirmişlerdi sanıyorum. Kokoreçin porsiyonu da doyurucu değildi. Fiyatları ve egoları uygun seviyeye çekebilirlerse daha başarılı olabilirler.
4
B..... B.....
Allah’ı var pamuk ve lokum gibi koko ama lezzet olarak daha lezzetlileri mevcut. Örnek vermek gerekirse Asım Usta
1
E... Ş......
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım