Yükleniyor...
3.9 Puan
12 Yorum

Üsküp Simit Poğaça

Yenidoğan Mahallesi, Atışalanı Caddesi, No 6, Bayrampaşa, İstanbul
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Börek
Ortalama tutar İki kişi için : 15.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0212 576 06 01
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Kahvaltı
  • Nakit Ödeme
  • Lunch menü var
  • Banka kartı
  • Gel-Al
  • Kapalı alan var.
  • Klimalı
  • Dış mekan var.
Yorumlar (12)
4
E... @..................
Bayrampaşa Yenidoğan'da kahvaltı noktası. Daha önce hiç yemediğim bir ürünü buldum. Simit poğaça dedikleri kabaca ekmek arası börek aslında. Üsküp'ün yöresel hamurişi yiyeceği. Sandviç ekmeği arasında tereyağlı sade börek. Kolesterol yükseltmede ve yan yağları arttırmada birebir. Zararlı olduğu için lezzetli, öneririm
4
A.... Ş.....
Bir gün bir arkadaşımız sabah kahvaltısına Simit  Poğaça getirdi. Çok garibimize gitmişti sandviç ekmeği arasında börek. Enteresan bir tat enteresan bir lezzet. Soğuk soğuk yediğim için tam olarak değerlendirememiştim.  Bu nedenle müsait bir gün Üsküp Simit Poğaçaya uğradım. Ufak bir mekan, galiba aile işletmesi yada bana öyle geldi. İçeridekiler kendi aralarında Arnavutça konuşuyor. TV de Arnavutça müzikler çalınıyor. Ufak şirin bir mekan.  Sıcak sıcak Simit poğaçamızı söyledik. Sandviç ekmeğinin kuruluğuna ters orantılı, arasına konan börek alabildiğince yağlıydı. Beğenmek ile beğenmeme arasında kaldım. 1 Porsiyonu bitirmek mesele, İnsan evladına 1 porsiyon yeter. Yöresel bir tat  yöresel bir lezzet. Bu tadı lezzeti de böyle kabul etmek lazım. Belki bir kaç kez yedikten sonra müptelası olunabilir.  Simit Poğaça dışında Triliçe tatlılarının çok iyi olduğunu duyduk ama deneme fırsatımız olmadı.  Neticeye gelince Fiyat olarak hesaplı, porsiyon olarak doyurucu, tat lezzet kişiye kalmış beğenen olur beğenmeyen olur. Benim şahsi görüşüm en azından bir kez deneyin derim. Yöresel lezzetleri desteklemek adına 4 puan veriyorum. Tavsiye olunur.
4
A.... Ş.....
Bir gün bir arkadaşımız sabah kahvaltısına Simit  Poğaça getirdi. Çok garibimize gitmişti sandviç ekmeği arasında börek. Enteresan bir tat enteresan bir lezzet. Soğuk soğuk yediğim için tam olarak değerlendirememiştim. 

Bu nedenle müsait bir gün Üsküp Simit Poğaçaya uğradım. Ufak bir mekan, galiba aile işletmesi yada bana öyle geldi. İçeridekiler kendi aralarında Arnavutça konuşuyor. TV de Arnavutça müzikler çalınıyor. Ufak şirin bir mekan. 

Sıcak sıcak Simit poğaçamızı söyledik. Sandviç ekmeğinin kuruluğuna ters orantılı, arasına konan börek alabildiğince yağlıydı. Beğenmek ile beğenmeme arasında kaldım. 1 Porsiyonu bitirmek mesele, İnsan evladına 1 porsiyon yeter. Yöresel bir tat  yöresel bir lezzet. Bu tadı lezzeti de böyle kabul etmek lazım. Belki bir kaç kez yedikten sonra müptelası olunabilir. 

Simit Poğaça dışında Triliçe tatlılarının çok iyi olduğunu duyduk ama deneme fırsatımız olmadı. 

Neticeye gelince Fiyat olarak hesaplı, porsiyon olarak doyurucu, tat lezzet kişiye kalmış beğenen olur beğenmeyen olur. Benim şahsi görüşüm en azından bir kez deneyin derim. Yöresel lezzetleri desteklemek adına 4 puan veriyorum. Tavsiye olunur.
5
F.... D...........
Çok başka bir şey simit poğça ne zaman gitsem dükkana ne zaman simit poğaça alsam aklıma hep bayram sabahları gelir unutulmaması gereken bir lezzet sahip çıkmak lazım???? elinize sağlık
5
F.... D...........
Çok başka bir şey simit poğça ne zaman gitsem dükkana ne zaman simit poğaça alsam aklıma hep bayram sabahları gelir unutulmaması gereken bir lezzet sahip çıkmak lazım
4
D....... D.......
Lezzetli hamurişlerine sahip, işletme sahiplerinin güleryüzlü olduğu şirin poğaçacı. Öğrencilik yıllarımızın vazgeçilmeziydi. Favorimiz simit poğaça adını verdikleri ilginç yiyecek ( pogacanin arasına börek koyup servis ediyorlar )
5
O... D.....
Düşük puan veremeyeceğim yerlerden. Sonuçta kültürel bir lezzet. Simit poğaça ağır bir tat olabilir ama yinede bir sürü insanın damak tadına hitap edebiliyor. Şimdiden herkese afiyet olsun.
4
C.... B........
Hamurislerinden ziyade gercekten uc farkli sutle yaptiklari trileceler efsane. Cesitleri de var meyvelilerden. Denk gelirseniz nohut mayali pide yiyiniz.
1
F......... F.........
Hamur full hamur ağır beğenmedim ben sahsen içinde bi kasar veya peynir olsa bi nebze sevemedim ne yazıkki.....................................
3
G..... G.....
İlk defa söylediklerinde simit ve poğacayı ayrı düşünmüştüm.Ama burada kasıt sandviç içine börek konulması.Hamur içinde hamur nasıl olur derken deneyince olabilirliğini görüyorsunuz.Balkan usulü lezzet.Mekan tasarımına biraz daha özen gösterilebilir.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım