Yükleniyor...
3.7 Puan
3 Yorum

Didar Fiççi House

Orta Mahallesi, Demirkapı (Bulvar)Caddesi, Adalet Sokak No 17/19 Bayrampaşa, İstanbul
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Izgara, Asya
Ortalama tutar İki kişi için : 50.00 TL
Çalışma Saatleri
Telefon 0555 753 69 66
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Lunch menü var
  • Nakit Ödeme
  • Banka kartı
  • Akşam yemeği uygun.
  • Kapalı alan var.
  • Klimalı
Yorumlar (3)
3
E... @..................
Bayrampaşa Demirkapı Caddesi'ni kesen bir ara sokakta yer alıyor. Bu bölgede sadece Balkan nüfusunun yoğun olduğunu sanırdım ama söylediklerine göre Özbek vatandaşlar da epey varmış. Özbek,Uygur,Rus mutfağı karışımı gibi bir menüleri var. Fiyatlar çok uygun. Haliyle yemeklerle ilgili yüksek beklentiye girmemek gerekiyor. İstanbul'da bu mutfakla alakalı ne kadar mekana gittiysem et kalitesi çok düşük. Ya kıkırdak dolu, ya aşırı yağlı etler. Tandır samsa ve Özbek pilavı yedim. Doyurucu yemekler ama yazdığım gibi beklentiyi düşük tutmak gerekiyor
4
A.... Ş.....
Mekan Bayrampaşa'da cadde üzerinde değil ara bir sokakta kalıyor. Bayrampaşa Çevik kuvvete yada Sağmalcılar metro istasyonuna 8-10 dk yürüme mesafesinde.Dış alanları yok, içeride 7-8 masaları var. İçerisinde dekor anlamında salaş bir mekan. Çok fazla bir görsellik ve konfor beklemeyin. Girdiğimizde duvarda Türkmenistan, Türkiye ve Özbekistan bayrakları vardı. Yemeklerine gelince lezzetli mi lezzetli. Porsiyonları rahatlıkla iki kişinin doyabileceği boyutlarda. Fiyatları oldukça uygun. Bu gün öğlen mekana gittiğimizde içeride bizden başka kimse yoktu. Sorduğumuzda ilerleyen saatlerde müşterilerin geldiğini yoğunluğun fazla olduğunu söylediler. İçeride bizden başka kimsenin olmaması sakinlik açısından daha iyiydi. :) Yemeklere gelmeden bildiğiniz gibi Orta Asya mutfağında önce masaya çay gelir. Yemekler gelene kadar yeşil çay içersiniz. Bizde siparişleri verip yavaş yavaş yeşil çayı yudumlamaya başladık.Yemek olarak Fırın Samsa + Fiççi + Özbek pilavı +Kavurma Lağman + Buharda Mantı ve son olarak tatlı niyetine Medovik aldık. Hepsinden tek tek bahsetmek istemiyorum, istisnasız hepsi güzeldi hepsi lezzetliydi. Daha önceleri farklı yerlerde Orta Asya mutfağı denemiştim. Didar Fiççi porsiyonların büyüklüğü ile fiyatlarının uygunluğu ile bizi mutlu etti.Masaya gelen ekmeğin kendi yöresel ekmekleri olması güzel. Masa üzerinde içerisinde soğan ve sirke suyuna benzer bir madde olan bir kab vardi ki onun ne olduğunu çözemedik. Sormayı da unuttuk. İçeride çalışan personelde oldukça ilgili alakalı. Bu bölgelere yakınsanız gelip yemeklerini denemenizi tatmanızı şiddetle tavsiye ederim. 3-5 Arkadaş gelip farklı farklı yemekleri söyleyip hepsinin tatlarına bakabilirsiniz.
4
A.... Ş.....
Mekan Bayrampaşa'da cadde üzerinde değil ara bir sokakta kalıyor. Bayrampaşa Çevik kuvvete yada Sağmalcılar metro istasyonuna 8-10 dk yürüme mesafesinde.Dış alanları yok, içeride 7-8 masaları var. İçerisinde dekor anlamında salaş bir mekan. Çok fazla bir görsellik ve konfor beklemeyin. Girdiğimizde duvarda Türkmenistan, Türkiye ve Özbekistan bayrakları vardı.

Yemeklerine gelince lezzetli mi lezzetli. Porsiyonları rahatlıkla iki kişinin doyabileceği boyutlarda. Fiyatları oldukça uygun.

Bu gün öğlen mekana gittiğimizde içeride bizden başka kimse yoktu. Sorduğumuzda ilerleyen saatlerde müşterilerin geldiğini yoğunluğun fazla olduğunu söylediler. İçeride bizden başka kimsenin olmaması sakinlik açısından daha iyiydi. :)

Yemeklere gelmeden bildiğiniz gibi Orta Asya mutfağında önce masaya çay gelir. Yemekler gelene kadar yeşil çay içersiniz. Bizde siparişleri verip yavaş yavaş yeşil çayı yudumlamaya başladık.Yemek olarak Fırın Samsa + Fiççi + Özbek pilavı +Kavurma Lağman + Buharda Mantı ve son olarak tatlı niyetine Medovik aldık.

Hepsinden tek tek bahsetmek istemiyorum, istisnasız hepsi güzeldi hepsi lezzetliydi. Daha önceleri farklı yerlerde Orta Asya mutfağı denemiştim. Didar Fiççi porsiyonların büyüklüğü ile fiyatlarının uygunluğu ile bizi mutlu etti.Masaya gelen ekmeğin kendi yöresel ekmekleri olması güzel.

Masa üzerinde içerisinde soğan ve sirke suyuna benzer bir madde olan bir kab vardi ki onun ne olduğunu çözemedik. Sormayı da unuttuk.

İçeride çalışan personelde oldukça ilgili alakalı. Bu bölgelere yakınsanız gelip yemeklerini denemenizi tatmanızı şiddetle tavsiye ederim. 3-5 Arkadaş gelip farklı farklı yemekleri söyleyip hepsinin tatlarına bakabilirsiniz.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım