Yükleniyor...
4.0 Puan
22 Yorum

Cibalikapı Balıkçısı

Varyap Meridian A Blok, Karanfil Sokak, Batı Ataşehir, İstanbul 34746
Kategoriler Meyhaneler
Mutfaklar Meze, Deniz Ürünleri
Ortalama tutar İki kişi için : 390.00 TL
Yorumlar (22)
4
K....... K.......
(ENG) Cibalikapibalikcisi is one of the well-known seafood restaurant of the city. We have visited from time to time in the past. During the pandemic, we use their package service for dinner with their enterprise @mezedorcom , which is one of the first brand for takeaway appetizers. Girit Ezme (40₺), Marine Sea Bass (44₺), Topik (38₺) and Stuffed Sea Bass (8₺/piece). Sea bass was a little more hard/alive than other times, except that there is a standard they catch on all products. They are generous for the portion. Even though the manufacturer states that the prices are at these levels due to the quality of the product used, I personally think they are still a bit high. . (TR) Şehrin bilinen balıkçılarından olan Cibalikapı Balıkçısı geçmişte de ara ara ziyaret ettiğimiz restoranlardan bir tanesi. Son 1 yıllık pandemi süresince paket servis ile sofralarımızda yer veriyoruz. @mezedorcom iştirakleri ile paket meze servisi konusunda sektörün öncülerinden. Girit Ezmesi (40₺), Levrek Marin (44₺), Topik (38₺) ve Levrek Dolması (8₺/adet) tercihlerimizden. Levrek Marin diğer seferlere göre biraz daha diriydi onun dışında tüm ürünlerde yakaladıkları bir standart mevcut. Porsiyon konusunda da elleri bol. Üretici, kullanılan ürün kalitesi nedeniyle fiyatların bu seviyelerde olduğunu belirtse bile ben hala şahsi olarak bir miktar yüksek kaldıklarını düşünüyorum.
5
D... B.....
Mezelerinden girit ezmesi, cibalikapı biberlisi ve hardallı levrek marini denedik. Üçü de beklediğimden başarılıydı. Özellikle girit ezmesine bayıldım. Ayrıca eve söyleyecekseniz mezeler çok güzel minik kavanozlarda geliyor, kavanozları da sonra kullanırsınız.
1
L......... L.........
Garsonun üslübu irite edici. Salamura edilerek gelmesi gereken balık kanlı canlı geldi masaya. Diri soğan istemediğiminizi söylemenize rağmen size acı soğanlı salata getirirler. Değişik bi sistem.
1
E... K..
Cibalikapı da yenilebilecek en özel mezelerden saraylı çok kötü. Sirkeden yenmiyor. Topik tatlı niyetine yenebilir. Söylediğimiz tüm mezeler çok kötü. İsim hakkının alınabilmiş olması enteresan. Tam bir hayal kırıklığı
4
E... O...
Ortam ferah ve rahat, servis hızlı. Mezelerden girit ezme, levrek marin başarılı. Izgara kalamarı lezzetli. Karides orta şeker. Tatlı olarak ise enginar tatlıları cok ılgınc ve gusel. Fiyat performans başarılı, sohbet eşliğinde yemek için ideal.
4
M..... V....
4
M..... V....
4
M..... V....
2
E.. E..
Dün akşam ilk defa gittiğim ve son gidişim olan mekan..mekanın kalabalık olmamasına rağmen tam 32 dk masaya hiç uğramayan garsonlar değiştirilmeyen servis tabakları v.s..bırakın rakı kadehini doldurmalarını masada en az 35 dk dır su yoktu en son kalkıp istedik..şefe bu durumu ilettik sağolsun suyumuzu getirdi :))..devamında hesabımızı istedik ödedik garson zahmet edip kahve içermisiniz dedi içeriz dedik ve gelmeyen kahve..tam kalkıyoruz ki kahve geldi ve elimizi sürmeden kalktık..anlıycağınız tam bir fiyasko..bu arada kamera görüntüleri illaki vardır garsonların adisyon defterinin içine bakıp bakıp bahşiş olmadığını görmesine rağmen defteri sürekli önümüze doğru ittirmeside ayrı bir konu..kamera kayıtlarından izlerseniz zayen açık herşey..
5
D.... Y.
Ofisime yakın bir işletme olduğu için öğlen yemeği menüsünde ara sıra bu mekanı tercih ediyoruz. Öğlen saatlerinde oldukça sakin, yaz aylarında dahi efil efil esen bir salonu var. Garsonları çok ilgili ve cana yakın. Mesafeli bir servistense herkese güler yüzlü ve arkadaşça yaklaşıyorlar. Başlangıç olarak yaz aylarında soğuk ayran aşı önerebilirim, öğlen menüsünde de servis edilmekte.Balık ile aram çok iyi olmasa da asma yaprağında servis edilen birkaç çeşit balıkları var, gerçekten enfes diyebilirim. Balık yanında gelen yeşil salata da güzel, kaliteli.Son olarak servis edilen tatlılara değinmeli, kireçte kabağın yanında menüde bulunmayan şalgam tatlısı da var. Şalgam tatlısını nasıl isimlendiriyorlar bilemiyorum fakat ilk defa burada denemiş bulundum. İnce ince dilimlenmiş şalgamın o topraksı tadının yanında baymayan şeker tadı ilginç ve güzel bir deneyim. Ayrıca mekanın kedilerini de yazmazsak olmaz. Bir tanesi henüz yavru ve çok tatlı. Balıkçının kedilerinden biri zeytin ağacının yanındaki kapıda sizi karşılar, masanıza ve size sırnaşmadan uzaktan sizi uykulu gözlerle izler, izler, izler...
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!

Cibalikapı Balıkçısı Hakkında

Meyhane denilince hemen herkesin hafızasında, buram buram nostalji kokan, rakı, meze, müzik ve muhabbetin buluştuğu masalar canlanır. Sevdikleriyle hoş vakit geçirmek, iki lafın belini kırmak ve eğlenmek isteyenler için meyhaneler vazgeçilmez yerlerdendir.

Ataşehir meyhaneleri arasında Mor Meyhane, Ege Meyhanesi, Aleni Meyhanesi, Alaçatı Sahne ve Muamma Ataşehir memnun kalacağınızı düşündüğümüz meyhanelerden bazılarıdır. İstanbul - Anadolu Yakası meyhaneleri için en gözde lokasyonlardan olan Bostancı Meyhaneleri, Kadıköy Meyhaneleri ve Maltepe Meyhaneleri de kullanıcıların tercihleri arasında. Güzel bir gece eğlencesi için Caddebostan Meyhaneleri de tercih edilebilir.

Bir çok insan gibi siz de meyhanelerin sohbet ve eğlenci dolu ortamlarının tutkunuysanız sitemizden Ataşehir’deki nostaljik ve yeni nesil meyhaneleri inceleyebilirsiniz.

Piasoft® | Web Tasarım