Yükleniyor...
4.0 Puan
43 Yorum

Erçelebi Kadayıf

Sarıgüllük Mahallesi, Milli Egemenlik Bulvarı, No 33, Şehitkamil, Gaziantep
Kategoriler Tatlıcılar
Mutfaklar Tatlılar
Ortalama tutar İki kişi için : 25.00 TL
Telefon 0342 3222171
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Paket Servisi
  • Kapalı alan var.
  • Tatlı ve Pasta
Yorumlar (43)
1
E.... Ç..........
Bundan 10 sene evvel muadili pek olmadığı için iyiydi ancak şu an kalite çok düşük. Burmalı kadayıf aldım bundan 4-5 ay evvel o kadar bayattı ki rezil oldum götürdüğüm yerde. O kadar para verip bayat ürün almak hoş olmadı.
5
S..... D..........
Sırada da beklesem sürekli bu lezzet için gittiğim bir mekan.. beklerken ikramları vardır, süt ile birlikte =) müthişler müthiş.. afiyet şeker olsun
5
T..... B..
Sütte ve kömürde kadayıfın muhteşem uyumu. Böyle bir lezzet yok.  Her daim kalabalık bir mekan, servis çok iyi, Gaziantep'e gelenlerin mutlaka gitmesi gereken bir yer.
4
R..... T.....
We ordered knafeh one with cheese inside and one with fostok pistachio both of them are delicious and they served with cold milk and it took time to be cooked on the coal the staff are friendly the chef speak Arabic also their is a park with Cable cars in front of the shop
5
Y.... K...
Kadayıfına denecek tek söz var : Mükemmel! Gerçekten bundan iyisini yemedim. Yediğinizde unutamadığınız lezzetler var. İşte onlardan. Her geldiğimde gitmek ve tatmak isterim.
5
S........ M......
kadayıfları özellikle hasırı çok güzel. fiyatlar gaziantep piyasasına göre normal, ama ortalama bakarsanız yüksek. Nezih bir mekan. tavsiye ederim.
5
E..... G.....
Sütlü kadayıf ve düz kadayıf tükettik. Sütlü kadayıfı özellikle çok beğendim. Sütün, kadayıfın tadını ve kıvamını yumuşatması yerken şekerden bıkmamanızı sağlıyor. Düz kadayıfta fıstık tadı daha baskın. Kadayıfların porsiyonları ölçülü. Tatlı sıcak antep fıstığı ve 300ml süt ile geliyor.
5
E..... G.....
Sütlü kadayıf ve düz kadayıf tükettik.

Sütlü kadayıfı özellikle çok beğendim. Sütün, kadayıfın tadını ve kıvamını yumuşatması yerken şekerden bıkmamanızı sağlıyor.

Düz kadayıfta fıstık tadı daha baskın. Kadayıfların porsiyonları ölçülü.

Tatlı sıcak antep fıstığı ve 300ml süt ile geliyor.
5
S.... Y.....
Abartmıyorum artık nefes bile alamayacakmışım gibi hissediyordum. Akşam yemeğini Bayazhan' da yemiştik. Ve yöresel lezzetlerden az az tadacağız derken yine ölçüyü kaçırmıştık :)) Midemiz burnumuzda yemeğin sonuna gelmiştik. Dediler tatlı olarak ne alırdınız?.   Dedik '' yooooo, tatlıyı burada yemeyeceğiz. Tatlı için Erçelebi' ye gideceğiz biz, kadayıf yemeye '' ...
3
S....... S.......
Sanırım ziyaretçiler çok fazla güzel künefe yemediler ki çok yüksek puanlar vermişler. Eskiden evet güzeldi. Ama artan müşteriyle birlikte künefe kömürde pisirilmiyor. Kömürde kadayıf dedikleri de o. Pişmiş künefe kömüre konulup kıtır hale getiriliyor. Ama bence başarısız. Eskiden tamamen ateşte pişiriliyordu. O zaman iyiydi. Şimdi tup gazla pişen künefe kömürle harmanlaniyor. Boşuna yormayin kendinizi. Antepte baklavanin tadina bakin. İmam Usta'ya, Mahmut Güllü'ye, Çelebiogullari'na, Ayintap Baklavacisi'na Sobiyetci Zeki Inal'a, Koçak'a gidin. Künefe seviyorsaniz Antakya'da Yusuf Usta'ya gidin. Hakiki kozde künefe neymis farkedin dostlar. Çınaraltinda.. Antakya'da en sıradan künefe bile burdan iyidir hatta Urfa merkezdeki Edessa Künefe de burdan çok üstte. Tabii bunlar şahsi tercihlerim. Herkesin damak tadı aynı olsa çoğu restoran iflas ederdi. Herkesin aynı olmasin ki özel kalsın bazı yerler :) afiyet olsun.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım