Yükleniyor...
4.9 Puan
15 Yorum

Elmacıpazarı Güllüoğlu

Kocaoğlan Mahallesi, Elmacı Çk No:4, 01960 Şahinbey
Kategoriler Fine Dining
Mutfaklar Tatlılar, Fast Food
Ortalama tutar İki kişi için : 15.00 TL
Telefon 0342 2309358
Neler var?
  • Paket Servisi
  • Akşam yemeği uygun.
  • Kapalı alan var.
  • Lüks yemek
Yorumlar (15)
5
P.... P....
Bircok Gulluoglu var ama ozellikle buradan yemenizi tavsiye ederiz, kaymakli baklavasinin ününü duyarak gittik ama kalmamisti, biz de kare baklava yedik, bir porsiyonda 6 kare baklava var yani cok ac degilseniz bir kisi icin fazla gelebilir. Bir porsiyon kare baklava 20 tl.
4
R...... R.....
Tarihi bir mekan temiz bir işletme ve güler yüzlü esnaf. Kuru baklava ,havuç dilimi,midye fıstıklı baklava ve burma fıstıklı kadayıfı on numaraydı diğer şubelerine göre çok farklı buldum, çatalı batırdığınızda o çatırtı sesini duymanız için bile gidilir.
4
R...... R.....
Tarihi bir mekan temiz bir işletme ve güler yüzlü esnaf.
Kuru baklava ,havuç dilimi,midye fıstıklı baklava ve burma fıstıklı kadayıfı on numaraydı diğer şubelerine göre çok farklı buldum, çatalı batırdığınızda o çatırtı sesini duymanız için bile gidilir.
5
E..... E.....
Hayatımda yediğim en iyi şöbiyetti. O kadar güzel ve taze ki. Bir porsiyonla yetinmeniz mümkün olmayacak. Gaziantep’e giderseniz mutlaka uğrayın.
5
E.... H..............
Geçen sene dönüş paketlerimi buradan almıştım, fıstıklı baklava kategorisinde yediğim en iyisi bu oldu. Şöbiyette daha iyileri var. Görece küçük bir dükkan ama oturmak çok da şart değil.
5
F... L.....
Baklava denince akla gelen yer.. Ankara'da nasıl onlarca Aspava var ama sayılı olanları iyi, Gaziantep'te de Güllüoğlu öyle.. Güllüoğlu'lar içerisinde Mahmut Usta en iyisi.. Gidin çıtır çıtır klasik ve havuç dilim baklavalarınızı yiyin, damağınızı çatlatın..
5
Y......... Y.........
Gaziantep'in en eski baklavacısı. Koçak'lar ve diğerleri bu eğitim yuvasında öğrenmişler baklava yapımını. İstanbul'da gördüğünüz diğer Güllüoğlu markaları ile burayı karıştırmayın. Buranın akrabalık dışında onlarla alakası yok. Ben de o hataya düştüğüm için diyorum. Lezzetler gayet başarılı, geldiğinizde bir tatlı tabağı yaptırın derim... #KanGurular
5
T..... Ç.........
Şimdi burası için ne yazsam etsem az gelir onu baştan belirteyim! Malum zomato blog değil nispeten daha az ve öz yazmaya çalışıyoruz hepimiz.

2 yıl önce Antep’e ilk gidişimde defalarca önünden geçmiş ve İstanbul’daki Güllüoğlu tecrübelerimden sonra dönüp bakmamıştım bile! Meğer ne büyük hata yapmışım! Bu gidişimde gitmeden önce iyi bir araştırma yaptım, eş dost tavsiyesi aldım ve Elmacı Pazarı Güllüoğlu varislerinden Murat Güllü Beyefendi ile kısa bir mesajlaşmamız oldu ki sağ olsun burayı ve ürünleri tek tek kendisi tanıttı…

Şimdi şunu özellikle belirtelim burası Güllüoğlu değil! Burası Elmacı Pazarı Güllüğolu! Burası baklavanın yapıldığı ilk yer! Güllüoğlu markası bir kişiye değil bir aileye ait ve aile fertleri bu markayı kullanabiliyormuş. O nedenle hem Türkiye’nin hem de Gaziantep’in her yerinde ufak değişikliklerle aynı logoyu görebilirsiniz ama dikkatli bakarsanız logonun yanında farklı isimler görüsünüz! Elmacı Pazarı Güllüoğlu da aslında Mahmut Güllü olarak geçiyor! Murat Güllü ise Mahmut Güllü’nin oğullarından, işin başında duranlardan.

Ben Elmacı Pazarı şubesinin ziyaret ettim zaten toplamda Türkiye’de 5 şubeleri varmış! Murat Bey ile uzun uzun sohbet ettik marka, Güllü ailesi, dükkan ve ürünleri hakkında. Öncelikle samimi sohbeti ve beyefendi tavrı için kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Sohbeti buraya aktaramam ama bloğumda bahsedeceğim.

Neyse gelelim baklavalara! Şubeleşen Güllüoğlu baklavaları aksine burada halen eski gelenek ve kalite devam ediyor. Hele hele şanslıysanız ve ılık bir tepsiden baklava tadabildiyseniz tadına doyamayacaksınız emin olun! Yaş baklava, kare baklava, fıstık ezmesi gibi lezzetler zaten çok çok iyi.
Dükkanda baklavalar bakır sahanlarda servis ediliyor çok sevimli :)

Buraya özgü iki üründen bahsetmek istiyorum. Mihrimah ve Güllüşah! Mihrimah şekliyle zaten dikkatinizi çeken baklava-şöbiyet arası bir tat ve dokuya sahip ama daha çok baklava görünümlü şöbiyet diyebileceğim bir lezzet! Çok popülermiş ve Antep’te kız istemelere çok götürülüyormuş :) Güllüşah ise şekil olarak fıstık dolama şeklinde ve biraz daha yumuşak. Malum şöbiyet kaymaklıdır yola dayanmaz ama Mihrimah ve Güllüşah daha farklı dokudalar ve yola dayanıyorlar :)
Son gidişimde yediğim su böreği ve kaymaklı baklavayı da özellikle tavsiye ederim! Su böreği yediğim en iyi böreklerden bana göre, kaymaklı baklava ise hafifliği ile mest ediyor :) 
Ben bu gidişimde tüm baklavalarımı buradan aldım, isterseniz internet üzerinden de sipariş verebiliyorsunuz. Eğer evde yiyecekseniz normal fırında yaklaşık 2 dakika kadar ısıtıp yiyin tadını daha iyi alıyorsunuz :)
5
T..... Ç.........
Şimdi burası için ne yazsam etsem az gelir onu baştan belirteyim! Malum zomato blog değil nispeten daha az ve öz yazmaya çalışıyoruz hepimiz. 2 yıl önce Antep’e ilk gidişimde defalarca önünden geçmiş ve İstanbul’daki Güllüoğlu tecrübelerimden sonra dönüp bakmamıştım bile! Meğer ne büyük hata yapmışım! Bu gidişimde gitmeden önce iyi bir araştırma yaptım, eş dost tavsiyesi aldım ve Elmacı Pazarı Güllüoğlu varislerinden Murat Güllü Beyefendi ile kısa bir mesajlaşmamız oldu ki sağ olsun burayı ve ürünleri tek tek kendisi tanıttı… Şimdi şunu özellikle belirtelim burası Güllüoğlu değil! Burası Elmacı Pazarı Güllüğolu! Burası baklavanın yapıldığı ilk yer! Güllüoğlu markası bir kişiye değil bir aileye ait ve aile fertleri bu markayı kullanabiliyormuş. O nedenle hem Türkiye’nin hem de Gaziantep’in her yerinde ufak değişikliklerle aynı logoyu görebilirsiniz ama dikkatli bakarsanız logonun yanında farklı isimler görüsünüz! Elmacı Pazarı Güllüoğlu da aslında Mahmut Güllü olarak geçiyor! Murat Güllü ise Mahmut Güllü’nin oğullarından, işin başında duranlardan. Ben Elmacı Pazarı şubesinin ziyaret ettim zaten toplamda Türkiye’de 5 şubeleri varmış! Murat Bey ile uzun uzun sohbet ettik marka, Güllü ailesi, dükkan ve ürünleri hakkında. Öncelikle samimi sohbeti ve beyefendi tavrı için kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Sohbeti buraya aktaramam ama bloğumda bahsedeceğim. Neyse gelelim baklavalara! Şubeleşen Güllüoğlu baklavaları aksine burada halen eski gelenek ve kalite devam ediyor. Hele hele şanslıysanız ve ılık bir tepsiden baklava tadabildiyseniz tadına doyamayacaksınız emin olun! Yaş baklava, kare baklava, fıstık ezmesi gibi lezzetler zaten çok çok iyi. Dükkanda baklavalar bakır sahanlarda servis ediliyor çok sevimli :) Buraya özgü iki üründen bahsetmek istiyorum. Mihrimah ve Güllüşah! Mihrimah şekliyle zaten dikkatinizi çeken baklava-şöbiyet arası bir tat ve dokuya sahip ama daha çok baklava görünümlü şöbiyet diyebileceğim bir lezzet! Çok popülermiş ve Antep’te kız istemelere çok götürülüyormuş :) Güllüşah ise şekil olarak fıstık dolama şeklinde ve biraz daha yumuşak. Malum şöbiyet kaymaklıdır yola dayanmaz ama Mihrimah ve Güllüşah daha farklı dokudalar ve yola dayanıyorlar :) Son gidişimde yediğim su böreği ve kaymaklı baklavayı da özellikle tavsiye ederim! Su böreği yediğim en iyi böreklerden bana göre, kaymaklı baklava ise hafifliği ile mest ediyor :)  Ben bu gidişimde tüm baklavalarımı buradan aldım, isterseniz internet üzerinden de sipariş verebiliyorsunuz. Eğer evde yiyecekseniz normal fırında yaklaşık 2 dakika kadar ısıtıp yiyin tadını daha iyi alıyorsunuz :)
5
F... @...............
1871 yılından beri üretim yapan ve Ülkemizin  en eski baklavacısı ünvanını kazanan Güllüoğlundayız. Birçok ünlü baklavacının çıkış noktası olan bu tarihi mekanda bulunmaktan ayrı bir mutluluk duydum. Murat Güllü den mekanın tarihi , işleyiş yapısı ve diğer Güllüoğlu baklavaları hakkında bilgiler aldıktan sonra lezzetlerini denedik.Bakır kap içinde sunulan baklava çeşitlerinin hepsi birbirinden başarılıydı özellikle kaymaklı olan damağımda yer etti.Mekandan ayrılmadan önce İstanbul'a götürmek üzere fıstık aldım, herşey birinci sınıftı.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım