Yükleniyor...
4.1 Puan
27 Yorum

Fahrettin Usta Ütülü Balaban Kebap

Kurtuluş Mahallesi, Ziyapaşa Caddesi, Yolveren Sokak, No 46/B, Odunpazarı, Eskişehir, Eskisehir Merkez, Eskisehir
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Ocakbaşı
Ortalama tutar İki kişi için : 0.00 TL
Telefon 0222 2202799
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Alkol bulunmaz.
  • Akşam yemeği uygun.
  • Masa rezervasyonu önerilir
  • Kapalı alan var.
  • Lunch Menu
Yorumlar (27)
4
E.... B........
TRT sokak lezzetleri program sunucusu rahmetli Seval Akbaba sayesinde öğrendim Fahrettin ustayı
4
S.... S......
odunpazarına gelmişken balaban kebap yememek olmazdı. porsuk yakınlarına kadar yürüyüp bir sokağın girişindeki bu esnaf lokantası formatındaki fahrettin ustanın dükkanını seçtik. mekan salaş ama temiz. servis ilgili. biz karışık yani hem köfte hem bofile olan seçeneği aldık. ben beğendim et iyi pişti. fiyat olarakta oldukça maküldu. iki karışık balaban kebap, kola ve şalgama 60 tl verdik.
3
I... I...
Esnaf lokantası olarak adlandırılabilir. Dükkan eski ve bir miktar da bakımsız. Çalışanlar samimi insanlar. Lezzet çok üst düzeyde olmasa da fiyat performans olarak iyi. Üzüm şırası özel değil, Aroma marka. Köfte ete göre daha lezzetli geldi bize. 3 ile 4 arasında bir puan verilebilir.
4
M...... B..........
Eti çok taze diye 4 puan ; mekan ve ilgi kötü ; içeri çekinerek girdik :) et te sıfır acı ve baharat ; kısaca et puan verdi ; karışık yiyin
4
O.......... O..........
Köftesi Harika etleri güzel farklı bir kebap türü denenmeli
2
E..... U....
Balaban kadar overrated bir yemek daha yemedim. BurasıAbdüsselam ile birlikte en meşhur iki balabancıdan biri. Fahrettin Usta ondan da eski hatta. Ama çok kötü ikisi de. Pahalı üstelik. Fahrettin Usta hijyene hiç dikkat etmiyor. Bonfileleri de ütü ile bastırıyor. Et güzel ama hem eti kurutuyor hem de ütünün o demirinin tadı ete işliyor. Aklıma geldikçe kötü oluyorum o tat.
5
M...... A...
Farklı zaman ve farklı mekanlarda “BalabanKebap” yedim ancak bu kadar lezzetlisini ilk kez yiyorum. Mekan bilindik merkezi bir nokta da değil, hatta sanayi içindeki esnaf lokantası havadında. Kriteriniz bunlar olmasın derin, aslolan lezzet :) Bizzat işin sahibi de sıcak kanlı ve bir o kadar samimi. Modern zaman tabiriyle Primetime olmayan zamanlarda bile misafiri bol. Yolunuz bu civara düşerse bir deneyin derim. Fiyat olarak çok da ekonomik sayılmaz ama karşılığını alıyorsunuz.
4
U... K....
Eskişehirde daha iyi balaban köftecisi yok, karışığı tavsiye ederim sosu ve ekmeği ayrıca güzel. Fahrettin usta hala işinin başında. 1 porsiyon yeterli değil 1.5 söylemekte fayda var :)
5
A......... A.........
Efsaneydi.karışık yedik yani hem etli hem köfteli ama bence kesinlikle ütülenen et kesinlikle daha iyi.Porsiyon gayet doyurucu fakat biraz pahalı geldi.Esnaf lokantası tarzında bir yer yeni mekandan pek bişey beklemeyin. Yemekleri Fahrettin ustanın oğlu yapıyor ama Fahrettin usta da oradaydı sohbeti aşırı güzel gençleri çok seviyor. Gidin yiyin ve yanında mutlaka üzüm şırası için.
4
I... Ö.......
Biz balaban karışık söyledik, 1 porsiyon 19 tl. Balaban köfte porsiyon 16 tl. Köftelerini bonfileden daha cok beğendim. Balaban köfteyi tavsiye ederim
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım