Yükleniyor...
4.2 Puan
9 Yorum

Temel Çiğbörek Salonu

Arifiye Mahallesi, İki Eylül Caddesi, No 41, Odunpazarı, Eskişehir
Kategoriler Pastaneler
Mutfaklar Börek
Ortalama tutar İki kişi için : 15.00 TL
Telefon 0222 2330143
Neler var?
  • Kahvaltı
  • Klimalı
  • Dış mekan var.
Yorumlar (9)
4
O... D....
"eskişehir'e gelip de çibörek yemeden gitmeden olmaz" mottosuyla temel çibörek'i tercih ettim. ilk defa denediğim bir lezzet oldu. salaş bir mekan. ki ben bu tarz mekanları daha çok seviyorum. lezzetli bulduğumu söyleyebilirim. servis de hızlı. ancak içindeki kıyma miktarı gerçekten çok az. bol kıymalı olanını tercih etmenizi öneririm.
4
E... D.......
Çibörek için harika bir adres fakat bazılarına biraz ağır gelebilir. balık akvaryumunu incelemenizi tavsiye ederim. servis güzel çalışanlar sempatik.
5
B..... G.........
Öğrencilik günlerimin vazgeçilmez çi' börekçisi. Günlük hamur ve malzemesi bittiğinde kapatırdı eskiden, akşam ders çıkışı gittiğinizde kapanmış bulabilirdiniz. Tekrar ziyaret etmediği iple çektiğim bir mekandır kendileri. Yorumlardan kalitelerini bozmadıklarını düşünüyorum.
4
U.... U....
Daha önce papağanda yemiştim, oranın börek bana ıslak gibi gelmişti. Buranın ki öyle değil. temizlik yönünden de iyiler. Ancak, sanırım ben çiğ börek sevmiyorum :), son bir yerde daha deneyip, son kararımı verecegim. Bu arada tanesi 1 tl idi:)
5
E.. C.
Eskişehir'e her geldiğimde tercih ettiğim çiğbörekçi. Kesinlikle bilinen diğer çiğbörekçilerde dakikalarca sıra beklemeye asla değmeyecek bir lezzet. Mekan olarak biraz salaş görünümlü fakat çiğbörekleri oldukça lezzetli. Fiyat olarak ise çok çok uygun. Porsiyonlar 3'lü ve 5'li şeklinde. Yeni şube açmışlar sanırım, en kısa sürede gidip deneyeceğim.
4
A.... Ç......
Köprübaşındaki Papağan'ın ve Kentparktaki Kırım Çiğbörekçisinin ününün yanında şehrin merkezinde (Esnaf Sarayı karşısı) en tercih edilesi çiğbörekçi. Sayıdan bağımsız; kıyma oranı ideal, yağ içinde yüzmeyen, lezzetli çiğbörekler yapıyorlar. Uzun yola götürmek istediğinizde ona uygun kutulatma şansını da sunuyorlar.
5
Ç........ A.
Bence meshur papagan çigbörekten çok çok daha lezzetli ve güzel çigbörek yapan bir yer. Küçük ve fazlasiyla salas görünümlü, sanki günümüzü 35 yil geriden takip ediyormus havasinda bir dükkan ancak içerisi temiz ve çigbörekleri Eskisehir içerisinde ara sokaklarda yedigim çigbörekçiler arasinda bir numara. Duvarda tatarca çigböregi metheden maniler asili :) Hem fiyat olarak meshur papagan çigbörekten daha uygun hemde lezzet olarak papaganin çigböreklerini üçe katlar. Eskisehire yolu düsen herkese kesinlikle tavisye edecegim bir mekan.
4
A.... Y......
Çigböregin hamuru elde ince açilmis, yag çekmeden pisirilmisti. Hazirlanirken dikkat ettigim kadariyla iç malzemesi bizim evde yaptigimizdan daha suluydu. Kiyma, karabiber ve sogan ile hazirlanan harcin lezzeti dengeliydi. Genel olarak hamuru ve iç malzemesi lezzetliydi fakat iç malzemesini biraz az buldum. Çigböregi lezzetli bulsam da hayalimdeki lezzeti henüz bulamadim. Aramaya devam. :) Bir porsiyon çigbörek bir ayran 6 TL hesap ödedim. http://ahmetyemekte.com/2014/09/22/temel-cigborek-salonu-eskisehir/
3
A.... Y......
Çigböregin hamuru elde ince açilmis, yag çekmeden pisirilmisti. Hazirlanirken dikkat ettigim kadariyla iç malzemesi bizim evde yaptigimizdan daha suluydu. Kiyma, karabiber ve sogan ile hazirlanan harcin lezzeti dengeliydi.

Genel olarak hamuru ve iç malzemesi lezzetliydi fakat iç malzemesini biraz az buldum. Çigböregi lezzetli bulsam da hayalimdeki lezzeti henüz bulamadim. Aramaya devam. :) Bir porsiyon çigbörek bir ayran 6 TL hesap ödedim.

http://ahmetyemekte.com/2014/09/22/temel-cigborek-salonu-eskisehir/
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım