Yükleniyor...
3.6 Puan
91 Yorum

Abdüsselam Balaban Kebap Salonu

Büyüksehir Belediye arkasinda
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Kebap
Ortalama tutar İki kişi için : 15.00 TL
Telefon 0222 2311444
Yorumlar (91)
4
E.... B........
Eskişehir halkının gittiği ve ailecek
3
G.... G...
Ağır bir yemek sanırım o yüzden pek sevemedim . Köfteler tamamen etten oluşuyor içerisinde hafifletici baharat ya da ekmek vs yok. 6 adet köfte var üzerinde ve 30₺. Yani oldukça pahalı. Bir daha yer miyim yemem.
5
B..... G.......
Güler yüzleriyle, Eskişehir'de lezzetiyle efsaneleşen köftesi ile bir kere gelince tekrar gelinesi gelen güzel mekan.
1
A.... D........
Yılbaşında da Eskişehir gezimizde meşhur ve gidilmesi mekanlar arasında görünce dönüş günü son yemeğimiz için gittik fakat asla anlatmadım neden meşhur. Garsonlar inanılmaz kaba, mekan pis ve köftenin hiçbir espirisi yok. Nasıl bir torpille Eskişehir de yapılacaklar listesine girmişler gerçekten hayret
4
K.... B.....
1938 den beri var olan 3. Kuşak tarafından işletilen bir restoran. Geleneksel lokantacılığın başarılı bir temsilcisi. Balaban kebap lezzetli. Biz birer porsiyon karışık aldık. Köftenin alışıldık köfteler dışında karakteristik bir lezzeti var. Kuzu şiş gayet başarılı. Porsiyon büyüklüğü çok acıkmış bir erkek için yetersiz. 1,5 porsiyon söylemek gerekir. Fiyat politikası müşteriyi üzmez. Tabakta sadece 10 liralık tereyağı var :) Bir işhanının içinde yer alan tam bir esnaf lokantası. Yemekten genel itibariyle memnun kaldım ama bir daha Eskişehir’e geldiğimde Esparktan yürüyüp Balaban yemeye gitmem. Bana çok hitap etmedi. Çünkü İskender’den de fazla hoşlanmıyorum. Bu tarz kebapları sevenlere tavsiye ederim. 2 kebap 2 şişe kola için 80 TL ödedik.
5
S.... Ö........
Karısik yemenizi tavsiye ederim ozellikle bir defa yiyecekseniz et de kofte de guzel ikisini de tatmis olursunuz
5
A.... A....
Köftesi çok lezzetliydi. Tadı damağımızda kaldı. Kesinlikle tavsiye edilir.
5
E.. B....
5
E.. B....
4
B..... U......
3.nesil tarafından işletilen ve 90 yıllık bir mekan olan Eskişehir'in en meşhur Balaban kebapçılarından. Esnaf lokantası tadında, bir pasajın içinde olan mekan daha girişte müşteri kuyruğu ile karşılıyor. İçerisinin daima müşteri yoğunluğuna sahip ancak buna rağmen servis çok da yavaş değil. Balaban kebap için pek çok farklı seçeneğe sahip olan mekanda gerçek Balaban kebap olan Sorpalı'yı deneme fırsatım oldu. Lezzetli sos, başarılı etler ve görece ağır olmayan bir yağ ile gayet başarılı bir yemek olduğunu söylemek mümkün. Eskişehir'e yolu düşenlerin denemesi gereken bir mekan.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım