Loading...
2.6 Point
102 Comment

Melengeç Restaurant

Karakaya Mahallesi, 1120. Sokak, Yalı Mevkii, Bodrum, Muğla
Categories Restaurants
Average amount İki kişi için : 400.00 TL
Properties
  • Dinner
  • Debit Card
  • Lunch
  • Serves Alcohol
  • Cash
  • Credit Card
  • Outdoor Seating
  • Table booking recommended
  • Smoking Area
  • Fullbar
Comments (102)
1
K...... A....
Elbette dışarıdan satın alınan şişe fiyatları ile kiyaslamiyorum ama 67 tl'ye alabileceğiniz bir şarabın şişesine 400 tl yazmak hangi akla sığıyor acaba? Fazla yoruma gerek yok fotoğraf ekte ki gibi
4
D.... F.....
Ortam cok iyi atmosfer harika fakat gun batimi icin en az 1 hafta onceden rezervasyon yapmaniz gerekiyor,yemek servisi zorunlu yoksa saat problemj olabilir. Fiyatlara gelecek olursak biz 2 kisiydik cokk ac degildik 5 adet barbun 1 adet kalamar tava,1 adet domates salatasi ve 1 adet kola soylemistik atistirmalik gibi,315₺fiyat ve bence gayet iyi bir fiyat.
1
Д......... Х.................
Hayatımda gördüğüm en kötü fiyat ve kalite dengesine sahip mekandı. İçerisi tadilat yapılıyor. Calısanların tek hedefi para bahsis vermezseniz ilgi beklemeyin ki hesaba otomatik garsoniye hizmeti eklenmişken. Hiç gitmenize değmez rakibi yüzlerce mekan var çevrede onlrı tercih edin.
1
S...... K.......
Almadiklari hizmeti hesaba yansitmaya calisan bir isletme. 40 liralik küvere 1 sise su tuz ve pecete dediler. Inanilir gibi degil. Tek bir barbuna 50 lira verdik. Bir daha gelmeyiz
2
A....... A.
Açıkcası restauranta 2 puan vermemin tek nedeni optimistik yaklaşımım ve karides mantinin lezzeti. İki faktör olmasaydı kesinkes 2nin altında bir skor alırlardı. Konum olarak okay, Bodrum deyince akla gelen Gümüşlükte yer almalarından dolayı bu kadar popüler olmalarının sebebi. Ama bu popülerliği de sindirip, abartmamak gerek. Misal fiyat açısından. Vazgeçilmez değilsiniz, orda kaç tane tesis var. Herhalde diğer tesislerin daha az masaya sahip olup, daha çok müşteri ağırlamasının bir sebebi var diye düşünür oldum tüm gece boyunca. Servis vasatın da ötesiydi hatta ve hatta bize servis yapan arkadasin gerçekten garson olup olmadığını sorguladık. Kişi sayısına göre ilgi oranı da artıyor olabilir ama, sayı olarak az olan grubu da unutmamak gerekir en nihayetinde. Tüm bunlar bir yanda dursun, hesap geldikten sonra bahşiş bırakmak niyetinde olduğumuz icin paramızı bozdurmak istedik. Parayi oyle bir bozmuşlar ki, hakketmedikleri halde senden istediği tutarı belirtmiş. Acik ara yaptıkları, terbiyesizlik . Hadi dedik, bırakalım ama kesinlikle hakketmedikleri taraftarıydık. Bir daha gelir miyim? Hayır. Gümüşlükteki diğer restaurantları denemekte fayda var. Bence şikayetleri okuyorlarsa kesinlikle fiyat ve performans açısından kendilerini revize etmeleri gerekiyor. Vazgeçilmez değiller, manzara ve konum olmasa hiç birşeyler.
3
M.... M....
Ambiyans şahane söylenecek eleştirilecek bir tarafı yok. Güneşin batışını kaçırmak istemedik erken geldik çokta iyi etmişiz. Fakat mekanda istisnasız herkes fotoğraf çekiliyor ve bu fasıl çok uzun sürüyor. Hatta bu nedenle mekanda kavga bile çıktı. Her neyse mezeler çok güzeldi özellikle atom ve karidesli börek aşırı iyiydi. Salatanın porsiyonu çok büyük üç kişi gittik ve tabagın yarısını anca yiyebildik gerçekten malzemeden çalmamamışlar. 35lik yeni rakı eşliğinde Barbun balığı söyledik keza o da lezzetliydi. Çay ve türk kahvesinden her mekan gibi ücret alınmıyor elbette.Velhasıl hesap tam 1.250 TL geldi şaka gibi. İki adet paçanga böreğine 100 tl yazmışlar. Barbun balığa 250 yazmışlar vs vs inanılmaz uçuk fiyatlar. Güzel konseptin faturasını tabi ki müşterilerden çıkarıcaklardı. Yazık müşterileri yolunacak tavuk gibi görmeleri üzücü cidden.
1
B...... B......
15 gun onceden rezervasyon yaptirmamiza ragmen denize en uzak masayi verdiler. fiyatlarin inanilmaz yuksek olmasina ragmen porsiyon minicik, doymaniz imkansiz. kesinlikle haketmiyor.
1
B.... B....
melengeç gümüşlük yıllardır gitttiğim bir restoran ancak türkbükü şubesine ilk defa gittim. öncelikle melengeçin hikayesini bilen biri olarak (gümüşlükteki mimozanın fiyat/kalite dengesizliğine tepki olarak hemen yanıbaşında oradan ayrılan çalışanların kurduğu bir mekan) büyük hayal kırıklığına uğradım. 2 adet meze bir 20 lik rakı bir kalamar 460 tl hesap geldi. %10 bahşiş otamatik ekleniyor artı 40 tl kuver yazılıyor. yediklerimizin lezzetsizliği ise cabası.  tamam ortam manzara çok güzel ama aynı manzara yanındaki dondurmacı,fırın veya yanyana 20 tane olan çeşitli mekanda da mevcut! kısacası gidişatının ve sonunun iyi olmadığını düşündüğüm mekan.
1
K.... B..
Yazıklar olsun! Ana yemeksiz meze ve ara sıcak (beyaz peynir, kavun, birer kaşık şakşuka, Girit ezmesi, karides mantı, iki adet jumbo karides ve çok kullanılmış yağda kızartılmış acı bir kalamar tava) ile 35lik rakı için 779 tl ödedik. Kazığın nasıl atıldığını da öğrendik. Menüdeki fiyatları görmeden sipariş vermeyin. Bizim düştüğümüz hataya da düşmeyin. Kadir BAL
1
B.... B....
melengeç gümüşlük yıllardır gitttiğim bir restoran ancak türkbükü şubesine ilk defa gittim. öncelikle melengeçin hikayesini bilen biri olarak (gümüşlükteki mimozanın fiyat/kalite dengesizliğine tepki olarak hemen yanıbaşında oradan ayrılan çalışanların kurduğu bir mekan) büyük hayal kırıklığına uğradım. 2 adet meze bir 20 lik rakı bir kalamar 460 tl hesap geldi. %10 bahşiş otamatik ekleniyor artı 40 tl kuver yazılıyor. yediklerimizin lezzetsizliği ise cabası. 

tamam ortam manzara çok güzel ama aynı manzara yanındaki dondurmacı,fırın veya yanyana 20 tane olan çeşitli mekanda da mevcut! kısacası gidişatının ve sonunun iyi olmadığını düşündüğüm mekan.
Daha fazla göster
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım