Loading...
4.3 Point
84 Comment

Mithat Tirit Salonu

Kasap Sinan Mah. Istanbul Cad. Yusufaga Sok. No:21 Mevlana, Karatay, Konya
Categories Restaurants
Cuisines Turkish
Average amount İki kişi için : 0.00 TL
Phone 0332 3507298
Comments (84)
4
K.... Y....
Küçük ve çokça tercih edilen bir mekan, Biz gittiğimizde tirit kalmamıştı zerde tatlısını denedik, tatlı için çok öne çıkan bir lezzet diyemeyeceğim. Bir daha ki sefere tiritini denediğimde yeniden yorumlayacağım.
1
Y..... Y......
Konya’da en çok övülen mekanların başında gelen bu restorantta ilk olarak servis kalitesi çok yetersizdi ve çalışanlar asık suratlıydı. Bazı çok lezzetli ürünler satan yerlerde olduğu gibi devamında gelebilecek güzel bir lezzetle bu dengelenir diye düşündük ama kesinlikle öyle olmadı. Mide yoracak kadar aşırı yağlı ve köfteden farkı olmayan ama et olduğu söylenen kısmıyla yediğim tiriti hiç beğenmedim. Ayrıca porsiyonunun 39 tl olması da cabası. Konya’da yeni lezzet arayacaklara kesinlikle tiriti değil “yağ somunu”nu öneririm.
5
E... K.......
Gerçekten tek kelime ile MÜKEMMEL ! Zomato üzerinde bu kadar yüksek puana sahip çok az yer var ve burası kesinlikle hak ediyor. Konya’da etli ekmek mi tirit mi derseniz kesinlikle tirit der ve buraya gelirim. İskendere göre biraz daha kalın kesilmiş eti , yoğurdu , tereyağı , lezzeti her şeyi harikaydı. Üzerine yöresel olan zerde tatlısından da sipariş ettik . Onun tadı da aşureye benzer ama içinde yalnızca pirinç var , denemenizi tavsiye ederim. 1 porsiyon tirit 38₺, 1 porsiyon zerde 10₺. Benim fotoğrafta eklediğim 1.5 porsiyon. Bu arada masadaki suları içmeyi unutmayın , içseniz de içmeseniz de ödüyorsunuz :)
5
A... A...
Tirit ve zerdede gerçekten kaliteli iş çıkarıyorlar. Eti çok güzel pişirmişler ve bol tereyağıyla harika bir iş çıkarmışlar. Hatta çömleğin dibindeki bir parmaklık tereyağından alabilmeniz için kaşık da getiriyorlar. Kesinlikle gitmeye değer.
5
O.... T....
Gayet lezzetliydi denemenizi tavsiye ederim. Hızlılar ve ilgililer arada bir uğrak noktası olması gereken bir yer.
5
U... G.....
Kuzu ön kol ve kaburga etini kömür ateşinde pişirerek hazırladıkları harika tiriti en iyi yapan yer. Porsiyon ziyadesiyle büyük. Çok aç değilseniz 1,5 söylemeyin. Zor bitirirsiniz.
5
T.... A.....
Hayatımda yediğim en güzel et idi. Bir Samsunlu olarak Samsun'da hiç tirit yememiştim ve Konya'da buranın çok meşhur olduğunu duyunca gidip deneyimlemek istedim ve görsellere de bakmadığım için ne yiyeceğimden en ufak bir haberim yoktu. Samsun'da tirit lavaşlı ve değişik yapılır, ancak yemediğim için buradaki tirit ile karşılaştıramayacağım. Gelelim buranın tiridine; gerçekten günümüzde Instagram üzerinde ünlü olan et restoran işletmelerine taş çıkartacak bir lezzete sahip ve bunu diğer kullanıcı yorumlarına bakarak da onaylayabilirsiniz. Bir etin lezzetini tanımlarken gerçekten bu kadar zorlanacağımı düşünmezdim. Ette yağ yok, sinir yok, yeme deneyiminizi olumsuz etkileyecek herhangi bir etmen yok kısaca. İşletmedeki personellerin tadımcılarla olan iletişimi de oldukça iyi. Yalnızca gittiğinizde sıra bekleme ihtimalinizin olduğunu da göz önünde bulundurarak gitmenizde fayda var çünkü kimi zaman orta uzunlukta bir sıra olabiliyor. Mekanın belki de tek eksisi servis ürünlerinin yıpranmış olması. Ancak mekanın salaş olması nedeniyle bunu da görmezden gelebilirsiniz. Fiyatları da bu lezzete göre oldukça uygun.
5
Ö.... K....
Çok lezzetli bunu yemeğe istanbuldan geliyorum kesinlikle gelin bir kere tadona bakın. Çalışanlarıda aile gibi sıcak kanlılar tam bir esnaf.
5
H.. H..
Konya'da yediğim en lezzetli etlerin başında geliyor. İnanılmaz lezzetli yumuşacık bir et, altında yoğutlu sosla ıslanmış lavaş, üstüne bolca dökülen terayağı. Tek porsiyon çok çok doyurrucu, sonlara dogru oluşan o aşırı doygunluk hissi yemeğin keyfini kaçırıyor. Bir buçuk porsiyon söyleyip iki kişi bölüşmenizi öneririm
5
E.... E....
Konya deyince herkesin aklına etliekmek geliyor ancak aslında bir o kadar ünlü olması gereken tirit tanınmıyor. Parmaklarınızı yiyeceğiniz bir öğün için tirit yemelisiniz, tirit için de Mithat’ı tercih etmelisiniz. Fiyat lezzet oranı gayet uygun
Daha fazla göster
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım