Loading...
4.3 Point
25 Comment

Mevlevi Sofrası

Aziziye Mahallesi, Amil Çelebi Sokak, No 1, Karatay, Konya
Categories Restaurants
Cuisines Home-made
Average amount İki kişi için : 0.00 TL
Phone 0332 3533341
Properties
  • Credit Card
  • Delivery
  • Dinner
  • Table booking recommended
  • Indoor Seating
Comments (25)
5
K.... Y....
Akşam vakti Restaurantta kimse yokken gittik, geç bir aralık olmasına rağmen karşılama ve ilgi gayet iyiydi. Bamya çorbası, tirit ve sac kavurma tercih ettik, gayet lezzetli idi. Kış olmasa terasında Mevlana'yı seyre dalarak sohbet edebilirdik. Yazın gelirseniz tercih edeceğimiz ilk eyrlerden olacak.
5
N........... N...........
Yediğimiz tüm yemekler çok lezzetliydi.Ayrıca mekan olarak güzel ve ferah.Garsonlar çok kibar ve ilgililer.Hız ve servis de oldukça başarılıydı.
3
V........ B...........
Nice food with a spectacular view of Rumi's mausoleum. The curd rice soup is a Konya specialty - don't miss that here. The Turkish pizza is also delicious and greasy! They don't have a vegetarian main course on the menu- but they do whip up a delicious vegetable casserole on request. The lamb chops in olive oil are also sumptuous.
4
W...... W......
Bir çok lezzeti tek sofrada bulmak istiyorsanız burası uğramanız gereken bir nokta diyebilirim. Merkezde rahatlıkla ulaşılabilecek bir yerde olan restaurantda hizmet ve ihtimam çok başarılı
5
S..... D....
Konya mutfağına ait lezzetleri tek sofrada bulmak istiyorsanızeğer bu restaurantı kesinlikle tavsiye ederim.Yemekleri kaliteli ve lezzetli, Fiyatları da oldukça uygun.
5
M.... T........
Konya mutfağına ait lezzetleri tek sofrada bulmak istiyorsanız burası uğramanız gereken bir nokta diyebilirim. Mevlana türbesi manzarası ile ayrı bir atmosfere sahip güzel bir restaurant.
4
B.... B....
Konya seyahatimde, gerek mevlana türbesinin hemen bitişiğinde bulunması, kalacağımız otel'in karşısında olması nedenleriyle gelmeden önce akşam yemeği için rezervasyon yaparak gittiğim bir mekan. Manzara gerçekten süper. Mevlana Türbesi neredeyse uzansanız dokunabileceğiniz bir yakınlıkta. Gerek bahçenin ihtişamı, gerekse Türbenin o nefis görseli her şeyden önce süper. Mekan bir konak aslında balkonunda yemek yediysek de özel günlerde, gecelerde odalarda da servis edildiği anlaşılıyor. Menü klasik Konya mutfağı.  Tercihlerimiz Bamya çorbası, etli ekmek, fırın kebabı, Ayran, Salata ve höşmerim. Servis oldukça hızlı ve servis görevlileri işinin ehli kişiler. Rahatınız için sürekli hareket halindeler. Yemekler Bamya çorbası dışında çok özellikli gelmedi. Etler biraz yağsızdı ve pideler de tattığımız emsal pidelere yaklaşamadı. Ancak asıl amaç manzaranın muhteşemliği olunca tüm bunlar rahatsız etmedi. Fiyat diğer mekanlara göre pahalı, ancak konumun etkisi vardır diye düşünüyorum. Her şeye rağmen tekrar gelinebilecek bir yer. Mevlevi...
1
T.... Y.....
Servis konusunda, lezzet konusunda zayif. Sacarasi tatlisi beklentimin altindaydi. Hosmerim uzerindeki bal fazlaydi. Tatli icin gelinmemeli.
3
K................ K................
Mevlana türbesinin hemen yakınında bulunan,turistik bir mekan. Turistik mekanlar genelde hep görsel açıdan tatmin edici oluyor ancak yemekleri hep lezzet bakımından zayıf oluyor. Burası da öyleydi doğrusu. İlk gün uçağımız geç indiği için tek açık yer burasıydı, Konya'da genelde mekanlar erken kapanıyor,bu bakımdan burası avantaj sağlıyor. Fiyatlar da Konya standartlarına göre yüksek.
5
H.... Y........
Özellikle tatlisina(saç arası) bayildigim yemekleri şahane olan bi yer herkese tavsiye ederim (tirit yemeğini denemelisiniz) ( burası sözün bitigiyer ) :)
Daha fazla göster
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım