Loading...
4.0 Point
3 Comment

Meşhur Kemeraltı Turşucusu

Konak Mahallesi, 872. Sokak, No 169/A, Konak, İzmir
Categories Restaurants
Cuisines Turkish
Average amount İki kişi için : 10.00 TL
Working hours
Properties
  • Takeaway Available
Comments (3)
4
Y.... G.....
En baştan açık açık belirteyim, turşuları benim ilgimi pek çekmedi, ben turşu suyu için sürekli müşterisiyim Kemeraltı Turşucusu Tahsin’in. Bazen bardakla alıp hemen içmelik, bazense litrelik alıp eve götürmelik. Başdurak camii şadırvanında 1972’den beri hizmet veren Kemeraltı Turşucusu Tahsin daha çok Meşhur Kemeraltı Turşucusu adıyla biliniyor. 10 metrekarelik dükkan, turşu işinde üçüncü kuşak durumunda olan Ziya ve Kemal kardeşler tarafından işletiliyor, turşu yapmayı dedelerinden, babalarından öğrenmişler.
4
A.... Y......
Üçüncü kuşak Ziya-Kemal Ülgüt kardeşler, dedeleri Yusuf Ziya Bey ve babaları Tahsin Bey’den işi devralarak 1972’den bu yana Kemeraltı’nda turşu ve turşu suyu satıyorlar. Rengârenk turşu kavanozları içerisinde Bursa Orhangazi’de ürettikleri ve sadece kendi satacakları kadar yaptıkları turşuları burada sergiliyorlar. İlk gözüme çarpan kayısı ve armut turşusu oldu. Dikkatli bir şekilde kavanozları incelediğimde, enginar, yeşil incir, bezelye, kiraz, fındık, çağla, muşmula ve börülce turşularının sıra sıra dizildiklerini gördüm. Karışık turşu ile hazırlanmış bir bardak acılı turşu sulu istedim. Bir yudum aldım.  Turşular kütür kütürdü tuz oranı iyiydi, lezzetleri harikaydı. Aç karnına içtiğim turşu suyu iştahımı daha da açmıştı… ahmetyemekte.com/2016/01/26/meshur-kemeralti-tursucusu-izmir/
4
A.... Y......
Üçüncü kuşak Ziya-Kemal Ülgüt kardeşler, dedeleri Yusuf Ziya Bey ve babaları Tahsin Bey’den işi devralarak 1972’den bu yana Kemeraltı’nda turşu ve turşu suyu satıyorlar.

Rengârenk turşu kavanozları içerisinde Bursa Orhangazi’de ürettikleri ve sadece kendi satacakları kadar yaptıkları turşuları burada sergiliyorlar. İlk gözüme çarpan kayısı ve armut turşusu oldu. Dikkatli bir şekilde kavanozları incelediğimde, enginar, yeşil incir, bezelye, kiraz, fındık, çağla, muşmula ve börülce turşularının sıra sıra dizildiklerini gördüm.

Karışık turşu ile hazırlanmış bir bardak acılı turşu sulu istedim. Bir yudum aldım.  Turşular kütür kütürdü tuz oranı iyiydi, lezzetleri harikaydı. Aç karnına içtiğim turşu suyu iştahımı daha da açmıştı…

ahmetyemekte.com/2016/01/26/meshur-kemeralti-tursucusu-izmir/
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım