Loading...
4.5 Point
128 Comment

Alsancak Dostlar Fırını

Alsancak Mahallesi, Kıbrıs Şehitleri Caddesi, No 120, Konak, İzmir
Categories Bakeries
Cuisines Bakery, Cafe
Average amount İki kişi için : 35.00 TL
Properties
  • Outdoor Seating
Comments (128)
5
E... Y.....
Cidden bu boyozsa öbürleri nedir? Ba-yıl-dım!
4
K....... K.......
"Bollos" (small loaf) is a Spanish word and Jewish immigrants presented this geographical sign food to Izmir. I think you understand what I'm talking about: Boyoz! Boyoz suddenly appear when we’ve a conversations about breakfast in Izmir or with friends from Izmir. Alsancak Dostlar Fırını offers many varieties from plain to eggplant. The waiting line is long, the place is very popular and crowded. We bought egg (2,5₺), cheese (3,5₺), tea with Boyoz (2,5-5,5₺) and it is a nice and different Izmir experience. I just need to mentioned two negative points: First one, tables are very close, the other is the system where you take self-service and eat at the table, then go back to the counter and pay without admission. . İspanyolların “Bollos” sözcüğünden (küçük somun) adını alan, Musevi göçmenlerinin İzmir’e armağan ettiği bu yiyecek Coğrafi işarete sahiptir. Neden bahsettiğimi sanırım anladınız: Boyoz! İzmir’de veya İzmir’li arkadaşlarla kahvaltı sohbetleri açılır açılmaz ansızın ortaya çıkan Boyoz, Alsancak Dostlar Fırını ile özdeşleşmiş. Sadeden, patlıcanlıya kadar bir çok çeşidini sunuyorlar. Sıra uzun, mekan oldukça popüler ve kalabalık. Yumurta (2,5₺), peynir (3,5₺), çay 3’lüsü ve Boyoz (2,5-5,5₺) ile yaptığımız kahvaltı güzel ve değişik bir İzmir deneyimi. Sadece iki noktayı negatif anlamda belirtmem gerekiyor. Bir tanesi masaların çok yakın olması, bir diğeri self-servis alıp masada yedikten sonra tekrar kasaya gidip adisyonsuz ödeme yaptığınız sistem.
4
S.... K..........
Konum mekan oturma düzeni salaş bir yer. Çalışanlar çok ilgili. Fiyatlar uygun. Boyoz lezzetli ve bol çeşitli hakkını veriyor
2
B..... B.....
Kim neyine bu kadar puam vermiş anlamadım. İstanbul’da bile daha iyi boyozlar yedim. Karnımı doyurduğuma pişman oldum diyebilirim.
4
B...... B......
İlk boyoz deneyimim burada oldu. Patlıcanlı, peynirli, kıymalı, ballı, çikolatalı gibi fazla çeşitlere sahip. Patlıcanlı ilginç bir seçim olabiliyor. Genelde kuyruk oluyor. Boyoz fiyatları ortalama 4 tl. Boyozun yanında çok fazla tüketilen fırın yumurtayı da denemelisiniz.
4
B...... B......
İlk boyoz deneyimim burada oldu. Patlıcanlı, peynirli, kıymalı, ballı, çikolatalı gibi fazla çeşitlere sahip. Patlıcanlı ilginç bir seçim olabiliyor.
Genelde kuyruk oluyor. Boyoz fiyatları ortalama 4 tl. Boyozun yanında çok fazla tüketilen fırın yumurtayı da denemelisiniz.
5
K.... Y....
Boyoz denince aklana gelen yer. Boyoz yanında yumurta ve çay ile yemeye doyulmaz bir kahvaltı  menüsü, kağıt üzerinde sunulan boyozlar taze taze 3-5 tane rahat yenilen cinsten. Son zamanlar pek çok çeşiti çıktı ama bence tercih edilmesi gereken yine sade olanı.
5
S....... S.......
Mozzarellalı boyozu en sevdiğim diğerleri pek hoşuma gitmedi bide sütlüsü güzel ama o da sabah yenmez çünkü baya tatlı onun dışında zaten bilen bilir 5/5
5
G....... G.....
Veeee Alsancak Dostlar Fırını :) İzmirin meşhur boyozu.Gitmeden hiç bir yerde yemeyip İzmire gidince boyoz yiyeceğim hayalleri ile gittim vee yaz tatilime güzel bir lezzet daha ekledim. Tazecik çeşitli boyozları, hızlı servisi ile gayet güzeldi. İzmirin simgesi haline gelen boyuzu bir de dostlar fırının da tadına bakın derim. Tabi yanında peyniri yumurtası çayı veya limonatası ile.Afiyet olsun :)
5
G....... G.....
Veeee Alsancak Dostlar Fırını :) İzmirin meşhur boyozu.Gitmeden hiç bir yerde yemeyip İzmire gidince boyoz yiyeceğim hayalleri ile gittim vee yaz tatilime güzel bir lezzet daha ekledim.
Tazecik çeşitli boyozları, hızlı servisi ile gayet güzeldi. İzmirin simgesi haline gelen boyuzu bir de dostlar fırının da tadına bakın derim. Tabi yanında peyniri yumurtası çayı veya limonatası ile.Afiyet olsun :)
Daha fazla göster
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım