Loading...
3.8 Point
20 Comment

Popmod

Caferağa Mahallesi , Şair Nefi Sokak, No 37/A, Kadıköy, Istanbul
Categories Night Clubs
Cuisines Appetizer
Average amount İki kişi için : 240.00 TL
Phone 0216 4140767
Comments (20)
3
S.... Ç...........
Moda’da yer alan popmod, meyhane konsepti ile canlı müzik performanslarını birleştiren bir mekan.öncelikle buraya gelip güzel yemekler eşliğinde bir şeyler dinlemek başlıca sebeplerden biri. Diğer taraftan yemek menüsüne değinecek olursak, uygulanan fiks menü tabağı var, 6 çeşit arasıcak sunuluyor, bunun haricinde fiks veya alakart menü seçenekleri size kalmış. Mezeler 41 çeşite kadar çıkıyor bizim denediğimiz tabakta 26 çeşit vardı, bunlar küçük tabaklarda servis ediliyor ve boşaldıkça dolduruluyor, ürün tedariğinde mekanın işletmecisi hanımefendi kesinlike zincir marketlerden değil, kendi belirledikleri üreticilerden ürünlerini aldıklarını belirtti, yani malzeme kalitesi sorunu yok. Peki mezelerede özel olan ve hemen hemen her yerde olanlardan farklı olan var mı evet var. Zeytin ezmesi ceviz sweet chili ve jalepeno biberli karapınar mezesi öne çıkıyor onun dışında ben fava ve hardallı patatesi beğendim diğerleri açıkçası standart mezeler. Ara sıcaklarda paçanaga böreği başarılı değildi.pirinçleri pancar soslu , panelenmiş kızartılmış üzeri kaşarlı risotto topları fikir olarak güzel ancak uygulamada çok damağımda iz bırakmadı. Kalamar tava da yine yağda kızartılmış ancak acı bir tat geliyordu, beğenmedim. Ancak ciğer ve özellikle karides tava oldukça başarılı idi hatta karides için bile sırf buraya gelebilirim. :) Tereyağında , domates soslu, iri jumbo karidesler üzeri kaşarlı çok lezzetli idi, piştikçe ufalan ve yok olan karides kullanılmamış , yine domates soslu peynir saganaki de sınıfı geçti, beğendi yatağında et ise açıkçası etleri kuru geldiğinden ortalama buldum daha yağlı bir etle mesela kuzu kullanılırsa daha etkili olabilir. Mekanın ayrıca aşağı katında dj performansları olan after mekanı gibi bir bölümü de mevcut.
4
K... K...
Moda’da bulunan Popmod adlı mekan arkadaşlarınızla kalabalık gruplar halinde gidip keyifli vakit geçirebileceğiniz şirin bir mekan. Canlı müzik ve sınırsız meze konseptiyle memnun kalacağınızı düşünüyorum. Mezelerden hafif acı sevenlere karapınarı tavsiye ederim. Özellikle mezeler bittiğinde beğendiniz mezeyi garsona söylediğinizde hızlı bir şekilde yenileme şansınız var. Karides’i mutlaka denemenizi öneririm, damağınızda güzel bir tat bırakıyor. Ekstra seçenek olarak da içinde risotto ve üstünde kaşar peyniri eritilerek servis edilen arancini toplarını da beğeniceğinizi düşünüyorum.
4
B.... A....
Öncelikle sınırsı meze konseptinden bahsetmek istiyorum. Güzel düşünülmüş bir konsept meze çeşitlilik açısından mutlaka her damak tadına uygun bir lezzet vardır set içinde. Klasik lezzetlerin yanı sıra karapınar gibi ( sweet chilli sos ve jalepeno biber ile tadlandırılmış zeytin ezmesi) değişik lezzetlere rastlamak da mümkün. Mezeler özellikle minik kaplarda servis ediliyor bu şekilde ziyan olmadan sınırsız konseptten faydalanabiliyorsunuz. Bittikçe hemen yenisi işe tazeleniyor mezeler. Ara sıcaklardan karides tam kıvamında sulu bırakılmış ve çok lezzetliydi. Ciğer ise gayet yumuşaktı. Paçanga böreği ağır değildi güzeldi. Genel olarak lezzet açısından tek eleştirebileceğim kalem kalamardı. Biraz ağırdı yağ olarak. Ortam olarak nostaljik tatlı bir mekandı diyebilirim. Canlı müzik ise tam tadında keyfiliydi.
4
E.. H....
Grup olarak gittigimiz Popmod’da, 20 cesit meze, 6 cesit ara sicak ve ana yemek olarak en cok tercih edilen begendili et denedik. 20 cesit meze arasinda klasik her yerde olan mezeler de vardi ancak masada genel olarak herkesin begendigi zeytin ezmeli, sweet chilli soslu ve jalapeno biberli karapinar adli meze oldu. Ara sicak olarak da ciger, karides ve saganaki favorilerimdendi. Begendili et de lezzetliydi. Canli muzik de yemegimize eslik etti.
4
B.... A....
Öncelikle sınırsı meze konseptinden bahsetmek istiyorum. Güzel düşünülmüş bir konsept meze çeşitlilik açısından mutlaka her damak tadına uygun bir lezzet vardır set içinde. Klasik lezzetlerin yanı sıra karapınar gibi ( sweet chilli sos ve jalepeno biber ile tadlandırılmış zeytin ezmesi) değişik lezzetlere rastlamak da mümkün. Mezeler özellikle minik kaplarda servis ediliyor bu şekilde ziyan olmadan sınırsız konseptten faydalanabiliyorsunuz. Bittikçe hemen yenisi işe tazeleniyor mezeler. Ara sıcaklardan karides tam kıvamında sulu bırakılmış ve çok lezzetliydi. Ciğer ise gayet yumuşaktı. Paçanga böreği ağır değildi güzeldi. Genel olarak lezzet açısından tek eleştirebileceğim kalem kalamardı. Biraz ağırdı yağ olarak.
Ortam olarak nostaljik tatlı bir mekandı diyebilirim. Canlı müzik ise tam tadında keyfiliydi.
4
Ö..... C......
Cuma akşamı bir grupla gittiğimiz PopMod'la ilgili değinmek istediğim ilk nokta sınırsız meze konsepti. Rakı masasında kapış kapış giden mezelerin arkasından bakakaldığımız sofralardan farklı olarak burada mezeler küçük porsiyonlar halinde gelip bittikçe ve siz istedikçe yenileniyor. Sayısı dönem dönem değişen mezeler biz gittiğimizde 20adetti. Benim favorim zeytin ezmesi jalapeno ve sweet chili sostan yapılan meze oldu. Mekanın imza ikramlarından biriydi bence. Ara sıcak olarak gelen pancarla renklendirilmiş panelenip kızartılmış ve üzerine kaşar serpilmiş risotto topları da oldukça lezzetliydi. Özel sosuyla gelen sıcacık hellim de ara sıcaklar arasında tercih etmenizi önereceğim bir ürün. Deniz ürünlerinden karides masada herkesin beğenisini kazandı. Benim denediğim hünkar beğendi de güzeldi. Cuma gecesi programına denk geldiğimiz Devrim Bey oldukça geniş bir repertuvardan keyifli şarkılar söyledi. Belli bir saatten sonra alt katında gece kulübüne dönen ayrı bir konsept de mevcut.
5
Y...... Y......
Meze acisindan cok zengin ve lezzetli. Karides oneririm mukemeldi. Mezeler sinirsis ve ziyan olmamasi adina kucuk kaplarda mevcut. Fiyatlar uygun konsept guzel :)
5
P.. M..
20 çeşit meze sınırsız olarak ve sürekli yinelenerek gece boyunca devamlı  gelir. gece boyunca eskimeyen şarkılarla açık mikrofon ve bir şarkı tut programı ve sınırsız meze kişi başı 80 liradır. içki ve arasıcak alakarttır.
5
P.. M..
20 çeşit meze sınırsız olarak ve sürekli yinelenerek gece boyunca devamlı  gelir. gece boyunca
eskimeyen şarkılarla açık mikrofon ve bir şarkı tut programı ve sınırsız meze kişi başı 80 liradır. içki ve arasıcak alakarttır.
1
N........... N...........
Mekana bir grup olarak gitmiştik. Sınırsız meze için 80tl, üzerine içecekler de ayrıca eklenecek olarak anlaşılmıştı. Mezeler porsiyon olarak zaten çok az, 4 kişiye bir meze seti düşüyor(küçücük tabaklarda 16çeşit meze). Yenisini istiyorsunuz, ağırdan alınıyor, kimse mezenin yenisini getirmeye yanaşmıyor. Masaya 1 şişe rakı geldi, 5 kişi paylaşıldı. Şişe fiyatı başta 250tl olarak konuşulan içki için hesapta herkesten kadeh fiyatı alındı. Bu şekilde de şişe 416 tl’ye gelmiş oldu. Ben ise dörtte bir meze, bol ekmek ve 2 kolaya 104 tl hesap ödedim. Yukarda bahsettiğim paralara başka yerlerde çok rahat yemekli menü alabilirsiniz. Birçok yer bu paraya sınırsız içki verirken, siz payınıza düşen birer çay kaşığından ibaret 16 tane vasat mezeye bu parayı veriyorsunuz. Kazıklanmak istemiyorsanız uzak durun derim!!!
Daha fazla göster
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım