Loading...
3.3 Point
49 Comment

Meşhur Selanik Kuru Fasülyecisi

Caferağa Mahallesi, Moda Caddesi, No 87/A, Kadıköy, İstanbul
Categories Eating Houses
Cuisines Home-made
Average amount İki kişi için : 60.00 TL
Phone 0216 3361146
Comments (49)
3
N..... S
Fiyat-fayda dengesi kötü olan bir mekan. Fasülye içinde muhteşem diyemeyeceğim normal bir lezzette. Tek güzel olayı tatlısı olan Hayrabolu tatlısı. Kaymakla beraber yemenizi tavsiye ederim.
1
T. D....
moda gibi bir yerde meşhur yazısını görünce beklentiyi yüksek tutup girdik. ama asla adının hakkını vermeyen bir işletme. fasulyeler çok yağlı ve özleşmemiş. pilâv deseniz mikro dalgada ısıtılmış gibi lapa. ve az pilav üstü kuru ve az kuru yanında çoban salata istedik. bir baktık kuru tam gelmiş garsonun açıklaması ben az dedim ama ustanın eli aza varmadı. ama nedendir ki parayı alırken de bu kadar cömert değilsiniz tam aldınız. açık ayran olmaması da ayrı bir eksi sebebi. ve bu kadarcık şey +1 su dan 42 tl aldılar. çıkınca yolda hesap yaptım ve anladim ne kadar fazla aldiklarini. kurumsallık 0 ve ufak hesapların peşindeler. burayı okuyorsanız aldığınız para haram olsun.
3
E... U....
Servis hızlı ve özenli şekilde geliyor. Çalışanlar oldukça ilgili. Ben büyük bir beklentiyle gittim ancak aradığım lezzeti bulamadım. Pilav üstü kuru tercih ettim ancak pilav oldukça başarısız hafif lapa ve lezzetsizdi. Fasulyeyi daha başarılı buldum. Sadece fasulye denenmeli bana kalırsa, pastırmalı ve sucuklu seçenekler mevcut.
4
E........ E........
Kuru fasülyesi ve pilavı gerçekten meşhur denmesinin sebebini anlayacağınız şekilde lezzetli fakat porsiyonlara göre bakılırsa ücret biraz fazla kalıyor. Belki dükkan o saatlerde boş olduğu için bize denk gelmiştir ama personelin gözü her dakika masada.
1
B....... Ö.....
Kısa ve net uzatmadan söylemek istiyorum. Kötü ???????? -Mekan çok kötü kokuyor -Yedikten sonra midede döneniyor sebebini anlamadım. - Ekşimsi bir tat vardı bozulmuş veya beklemiş bişey gibi kokuyordu. - Pastırmalı veya sucuklu da sipariş verebiliyorsunuz ama kötü malzeme kullanılıyor ve mikrodalgada pişirilip servis ediliyor ???? -Hemen yanlarında kasap var anlaşsalar kasapla kendi kasap sucuklarını yaptırsalar daha sağlıklı ve başarılı olur. -Garsonlar bi değişik masada laf dinler gibi oyalanıyorlar, yemeğinizi yerken gidip gelip masaya düzen vermeye çalışıyorlar, Arkadaşım o düzeni biz gelmeden vermen gerekiyor, ikincisi biz yiyip kalkıcaz bizden sonra istediğin kadar ilgilenebilirsin masayla, çok şaşırdım garsonlara. Özetle Yaptıkları tek şey kurufasulye ama onu da başaramamışlar maalesef.. işletme sahibi dilerse kendisine mekan tavsiyesinde bulunabilirim bi bakıp kıyaslasın gerçekten yaptığı fasulye iyi mi kötü mü.
1
B....... Ö.....
Kısa ve net uzatmadan söylemek istiyorum. Kötü
1
B....... Ö.....
Kısa ve net uzatmadan söylemek istiyorum.
Kötü
3
B...... K....
Moda'nın işlek bir noktasında oluşu, hafif eski, salaş bir lokanta havasının olmasıyla beklentimi biraz yüksek tutmuştum ve çömlekte pişmiş, bol tereyağlı, yoğun kıvamlı ispir kuru fasulyesine yakın bir tarzda fasulye beklemiştim, yanında biber turşusu ve soğanla beraber tamamen beklentimin dışında bir fasulye geldi. Fasulye kesinlikle kötü demiyorum, fakat her yerde yiyebileceğiniz gayet ortalama bir fasulye. Gideceğiniz herhangi bir esnaf lokantasında şu fasulyeyi yersiniz.  Bunlar dışında fiyatlar normal sayılır; sade kuru 15 lira, ayran 4 lira. Açık ayranları olmaması bir eksi bana kalırsa. Çalışanlar düzgün, mekânın konumu da iyi. Beklentiyi yüksek tutmazsanız, fena olmayan bir kuru fasulye yersiniz, çok daha fazlası değil.
3
B...... K....
Moda'nın işlek bir noktasında oluşu, hafif eski, salaş bir lokanta havasının olmasıyla beklentimi biraz yüksek tutmuştum ve çömlekte pişmiş, bol tereyağlı, yoğun kıvamlı ispir kuru fasulyesine yakın bir tarzda fasulye beklemiştim, yanında biber turşusu ve soğanla beraber tamamen beklentimin dışında bir fasulye geldi. Fasulye kesinlikle kötü demiyorum, fakat her yerde yiyebileceğiniz gayet ortalama bir fasulye. Gideceğiniz herhangi bir esnaf lokantasında şu fasulyeyi yersiniz. 

Bunlar dışında fiyatlar normal sayılır; sade kuru 15 lira, ayran 4 lira. Açık ayranları olmaması bir eksi bana kalırsa. Çalışanlar düzgün, mekânın konumu da iyi. Beklentiyi yüksek tutmazsanız, fena olmayan bir kuru fasulye yersiniz, çok daha fazlası değil.
3
B....... B.......
Pastırmalı kuru fasulyesi güzel. Pilav ve tursu ortalama. Ayranın açık ve kendi yapımları olmasını tercih ederdim. Atmosferi esnaf lokantası havasında, konumu merkezi, fiyatları normal bir işletme.
Daha fazla göster
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım