Loading...
4.2 Point
6 Comment

Habesha İstanbul

Hüseyinağa Mahallesi, Ekrem Tur Sokak, No:5, Beyoğlu, İstanbul
Categories Restaurants
Cuisines World Cuisine
Average amount İki kişi için : 210.00 TL
Phone 0532 2677066
Comments (6)
5
B.... ö....
Etiyopya kültürünü deneyimlemek isterseniz kesinlikle gitmeniz gereken yerlerin başında geliyor. mekanın etnik yapısı hemen kendine çekiyor insanı. arkadaş grubuyla, sevdiklerinizle beraber hem eğlenebileceğiniz hem de lezzet şöleni yaşayabileceğiniz bir mekan. kesinlikle öneriyorum. bir daha ki gidişim de Etiyopya kahvesini deneyeceğim.
5
D.... A.......
Çok kibar ve oldukça güleryüzlüler. Yemekler başarılı. Kahvesini mutlaka denenmeli.
4
D...... D......
Sundukları lezzetler Türk mutfağına yakın. Yemeklerde yoğun baharat tadını alıyorsunuz. Ama temelde pancar, ıspanak ve patatesi yemeklerde çok görüyorsunuz. Bir de et türevi tabi. Et yemeklerini de hafif buldum bu arada. Bir tek yöresel ekmeklerini pek sevmedim..
5
B....... T.........
Bütün yemekler çok lezzetli, arkadaş canlısı bir yer. İçkisini mutlaka deneyin, üzerine kahvenizi içmeyi sakın unutmayın.
5
A...... K........
Ortam çok hoş ve garsonlar çok samimiydi. Hep aynı yemeği yiyenler ve klasik restoranlarda sıkılanlar için güzel bir alternatif. Akşam gösterisi çok eğlenceliydi. Sizi sahneye çıkarıyorlar. Beraber dans ediyorsunuz. Yemekleri de beğendik. Ekmekleri biraz ekşi ve kendisine has bir tadı var. Yemekler kesinlikle özgün ama damak tadı olarak bizim mutfağımıza yakın ve baharatlı. Kısacası denemelisiniz.
1
E... @..................
Taksim’de Etiyopya yemekleri yapan Habesha’ya gitmiş bulunduk. Semtin problemi arka sokaklarından birinde yer alıyor. İçerisi gece kulübü, bar, diskotek havasında. Canlı müzik yapılan bir sahnesi de var. Akşamları kopuyordur burası. Etiyopyalı garsonun Türkçesi yok denecek kadar az. İngilizcesi de yok. O yüzden yediklerimizin içeriği hakkında detaylı bir bilgi alamadık. Ne yiyeceğine karar veremiyorsan karışık kebap söyle mantığından yola çıkarak içinde her şeyden olan bir ŞEY söyledik. Bir tepsinin altına ekşi bir ekmek sermişler. Yöresel ekmekleriymiş bu. Süngerimsi, skoçbırayta benziyor dokusu. Ortaya da yiyecekleri dizmişler. Beyaz kırıntı gibi görünenler peynir. Ortadaki bulamacın içinde bir parça tavuk but ve içi yemyeşil olmuş haşlanmış yumurta vardı. Sadece patates ve marul normal yiyeceklerdendi. Bu yemeğin yanında çatal bıçak getimiyorlar. Elle yeniyormuş. Biz çatal isteyince nedense kaşık getirdiler sadece. Burası adına olumlu söyleyebileceğim tek kelime yok malesef. Yine de ben bu mutfağı merak ediyorum diyen gidip deneyebilir. Zira bildiğim kadarıyla başka yapan yer yok. Gerek de yok..
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım