Loading...
4.5 Point
10 Comment

Has Kırım Çiğ Börekçisi

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi, Hasan Polatkan Caddesi, No 20, Tepebaşı, Eskişehir
Categories Patisseries
Cuisines Börek
Average amount İki kişi için : 20.00 TL
Properties
  • Credit Card
  • Breakfast
  • Air Conditioned
  • Outdoor Seating
  • Wifi
Comments (10)
5
O... Y......
Eskişehirin çibörek konusunda açık ara birincisi bence. Şehir merkezindeki mekanların aksine mütevazligini ve kalitesini hiç bozmadı. Fiyatlar inaniĺmaz uygun. Şehir merkezinde degil ama üsenmeyin mutlaka şans verin derim.
5
S..... S.....
Çiğ börek konusunda Eskişehir'in en iyisi bence. Merkezi konumu yüzünden daha çok tercih edilen Papağan'a giderseniz pişman olursunuz. Servis daha hızlı, lezzet çok çok daha iyi ve çalışanlar güler yüzlü.
4
G.......... G..........
Eskişehir'deki şubeleri arasında tercih ettiğim şube. Tek dezavantajı otopark sorunu. Lezzet harika, ezme nefis. Kımız isteyenler, Alaş çiftliği üretimini buradan temin edebilirler.
4
B.... B....
Eskişehir'e ilk gidişimi takip eden gidişlerimde, alternatif "Çiğ Börek" mekanı ararken önerilen ve gittiğim bir  mekan. Dışarıdan her hangi bir özelliği dikkat çekmiyor.  Esnaf lokantası. Küçük bir mekan fakat çiğ börek, fazla yağ emmemiş, içi yeterli dolulukta ve lezzeti de keyif veriyordu. BU kez çok sıcakken yemedim. Aldığım keyif daha fazlaydı. "Çiğ Börek" özleminizi/merakınızı doğru bir şekilde giderecek bir mekan. Fiyatlar tabi ki çok uygun...
5
E... E....
Eskişehir'deki en güzel çibörekçi diyebilirim. Bir porsiyonda 5 adet geliyor ve yanında ayranla nasıl güzel gidiyor :) yağı midenizi asla rahatsız etmiyor, ne kadar yerseniz yiyin hiçbir şekilde rahatsız etmiyor. Mekan çok salaş ve otantik. Eskişehir'e yolunuz düşerse mutlaka burada çibörek yemelisiniz.
4
T.... S......
En son geldigimde beğendiğim, yağ çekmemiş, hafif kıtır ve süper lezzetli çi böreği bulamadım. Bizden onceki kalabalık grubun mu etkisi yoksa usta mı değişti bilmiyorum. Yeni bir çi borekçi bakmaya başlamam lazım.
5
M..... M.....
Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim: kesinlikle çok lezzetli bir çiböreği var mekanın. Porsiyonda 5 adet var ve bir kişiyi gayet rahat doyurur. Yine de bu güzel lezzetli bulmuşken 1,5 porsiyon yiyin derim:) ben öyle yaptım ve hiç rahatsız etmedi. Hamuru hiç yağ çekmemişti ve çok hafifti. İçinin malzemesi de yeteri kadar ve lezzetli. Yerken dibinde biriken et suyu ise finalde tek lokmada ağzınıza attığınızda tam bir lezzet şöleni:)
4
B.... S....
Eskisehir'in unlu cig borekcisi Papagan ise, gizli hazinesi Has Kirim Ciborek'tir! Zaten anliyoruz ki Sn. Yilmaz Buyukersen de bu fikre katiliyor ve Eskisehir'e gelen unlu konuklari Has Kirim'a goturuyor. Mekanda sadece ciborek yiyebiliyorsunuz, zaten baska bir seye ihtiyac duymuyorsunuz. Denemek isterseniz geleneksel Turk ickisi Kimiz da menude yer alan icecekler arasinda. Kefir seviyorsaniz Kimizi deneyebilirsiniz ancak farkli bir lezzet oldugunu itiraf etmek gerek. Mekan oldukca salas, ambiyans bekleyenler icin degil bu acidan. Ancak Eskisehir'e yolu dusenler en azindan bir kere gitmeli.
4
O.... Y.....
Deger, - Turistik gözükmüyor ancak içeride duvarlarda epey ünlü simalarin resimleri duvarlari süslüyor. Son derece iddiasiz sade mekanin temizligi iyi. Yarim ay 5 adet çibörek ve içecek kisi basi 6 lira. Tadi da nefis..
5
D.... C......
Has çigbörek herkes tatsin - Kendi halinde ve has tatar çigböregini yiyebileceginiz, Eskisehir'deki tek mekan:) Bence Eskisehir'e gelenler burayi tercih etmeli :)
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım