Loading...
3.0 Point
9 Comment

Kız Denizi Cafe

Cami Şerif Mahallesi, İskele Caddesi, Yalı Sokak, No 20, Mudanya, Bursa MUDANYA/BURSA, Mudanya Yolu, Bursa
Categories Cafés
Cuisines Cafe
Average amount İki kişi için : 40.00 TL
Phone 0224 5632223
Properties
  • Credit Card
  • No Alcohol Available
  • Breakfast
  • Outdoor Seating
  • Private Parking
  • Air Conditioned
Comments (9)
5
Ö.... Y........
trilye de bu manzra ve bu hizmeti alabileceğiniz tek adres. olumsuz yorumları okudum ve çok üzüldüm açıkçası ben yaklaşık 3 yıldır ayda iki kez veya daha fazla giderim ve mekanın önünde sokakta kocaman fiyat listesi var aynı zamanda meze dolabında ve balık dolabında da porsiyon fiyatları mevcut.  servis ve müşteriye hizmette hiçbir sıkıntı yok. istanbul dan gelip iki porsiyon barbun iki içecek ve salatanın 140 tl için fazla olduğunu söyleyenler olmuş çok komik:) barbunu hamsi ile kıyaslıyorlar sanırım barbun türkyenin neresine giderseniz gidin bu formattaki bir balık lokantasında 60 ila 70 tl nin altında bulmak imkansız. kesinlikle mekanın mezeleri balık ve salatsı hep taze ve harika hatta incir talısını en iyi yapan mekan bence herkese tavsiye ederim.
4
E.... Ö.....
Eski Tirilye’ye özlem... Seneler öncesinin şirin, minicik sahil kasabası, rezil kıyı dolguları ile sonsuzluğa gömülmüş. O zamanki otantik Liman Balık Lokantası yıkılıp ufakça bir yere taşınmış. Denize en yakın mekan Kız Denizi Balık Lokantası (ismin cafe demesine bakmayın, burası içkili bir balık lokantası). Bu sebeple olsa gerek, fiyat seviyesi civardakilerin neredeyse %40 üzerinde. Ama lezzet ve sunuma diyecek yok. Kalamar, salata ve tabii ki balık muhteşem.
5
E.... E....
Bu haftasonu 5 arkadaş günü birlik düzenlediğimiz Trilye gezimizin sonunda Rakı & Balık yapmak için uğradığımız bir mekandır burası. Herkes gibi bilmediğimiz bir yere gitmeden önce internet aracılığıyla gerekli araştırmalar yapar öyle gideriz. Trilye geneli için en korkutucu yorumlardan biri de menülerinin olmaması ve fiyatları müşteriye göre belirliyor olmasıydı.  Biz de bunu göze alarak ve dikkatli olmamız gerektiğini bilerek gittik bu güzel köye. Kız Denizi restoranı tesadüf eseri önünden geçerken bulduk. Bizim dikkatimizi çeken kapıda bekleyen kişinin güleryüzü ve kapının önünde yer alan menüde fiyatların yazıyor olmasıydı. Mekan ve manzara da harika olunca tereddüt etmeden mekana oturduk. Mezelerimizi gidip dolaptan seçtik. Hepsinin fiyatı dolapta yazıyordu. Sonrasında balık dolabından yiyeceğimiz balığı seçtik. Her balığın üzerinde porsiyon fiyatı da yazıyordu. Rakımızı da söyledikten sonra başladık yemeye içmeye. Servis hızı muhteşem, ne istediysek anında geldi masamıza. Yemek ve rakı arasında bir kaç defa çay istedik ve hiç düşünmeden çaylarımız masamıza geldi. Menülerinde olmayan salatayı istedik onu bile hazırlayıp masamıza getirdiler. Rakı olarak da 50'lik Yeni Rakı açtık Lezzetlere gelecek olursak. Mezeler gayet lezzetliydi. İstanbul'da en kaliteli mezeyi yapan bir mekan kalitesinden aşşağı kalır yanı yoktu. Kalamar tavanın porsiyonu az ama kıvamı yerindeydi. Ortaya söylediğimiz karides cızlamanın ise tadına doyamayıp ikincisini de söyledik masaya. Balık tercihi olarak ortaya Barbun ve Palamut sipariş ettik. İkisi de gayet güzel pişmişti. Özellikle palamutun lezzetine bayıldık. Barbun da gerçekten lezzetliydi. Balık sonrası yenen tatlılar da güzeldi. Dondurmalı irmik helvası, kabak tatlısı ve incir tatlısı gayet başarılı yapılmıştı. Sürekli masaya servis edilen çay ve gecenin sonunda söylediğimiz Türk kahvesi ikram edildi.  Sıra geldi hesap ödemeye. Ne yediysek onu ödedik. Ne eksik ne fazla. Toplam 553 TL hesap ödedik. Söylenenden fazla yazılan bir şey de yoktu kesinlikle. Örnek teşkil etmesi açısından fotoğrafını da paylaşıyorum. Güler yüzünüz, ikramlarınız, hoş sohbetiniz ve lezzetiniz için teşekkür ederiz.  Yine geleceğiz... En kısa zamanda.
5
E.... E....
Bu haftasonu 5 arkadaş günü birlik düzenlediğimiz Trilye gezimizin sonunda Rakı & Balık yapmak için uğradığımız bir mekandır burası. Herkes gibi bilmediğimiz bir yere gitmeden önce internet aracılığıyla gerekli araştırmalar yapar öyle gideriz. Trilye geneli için en korkutucu yorumlardan biri de menülerinin olmaması ve fiyatları müşteriye göre belirliyor olmasıydı.  Biz de bunu göze alarak ve dikkatli olmamız gerektiğini bilerek gittik bu güzel köye.

Kız Denizi restoranı tesadüf eseri önünden geçerken bulduk. Bizim dikkatimizi çeken kapıda bekleyen kişinin güleryüzü ve kapının önünde yer alan menüde fiyatların yazıyor olmasıydı. Mekan ve manzara da harika olunca tereddüt etmeden mekana oturduk. Mezelerimizi gidip dolaptan seçtik. Hepsinin fiyatı dolapta yazıyordu. Sonrasında balık dolabından yiyeceğimiz balığı seçtik. Her balığın üzerinde porsiyon fiyatı da yazıyordu. Rakımızı da söyledikten sonra başladık yemeye içmeye.

Servis hızı muhteşem, ne istediysek anında geldi masamıza. Yemek ve rakı arasında bir kaç defa çay istedik ve hiç düşünmeden çaylarımız masamıza geldi. Menülerinde olmayan salatayı istedik onu bile hazırlayıp masamıza getirdiler. Rakı olarak da 50'lik Yeni Rakı açtık

Lezzetlere gelecek olursak. Mezeler gayet lezzetliydi. İstanbul'da en kaliteli mezeyi yapan bir mekan kalitesinden aşşağı kalır yanı yoktu. Kalamar tavanın porsiyonu az ama kıvamı yerindeydi. Ortaya söylediğimiz karides cızlamanın ise tadına doyamayıp ikincisini de söyledik masaya. Balık tercihi olarak ortaya Barbun ve Palamut sipariş ettik. İkisi de gayet güzel pişmişti. Özellikle palamutun lezzetine bayıldık. Barbun da gerçekten lezzetliydi. Balık sonrası yenen tatlılar da güzeldi. Dondurmalı irmik helvası, kabak tatlısı ve incir tatlısı gayet başarılı yapılmıştı. Sürekli masaya servis edilen çay ve gecenin sonunda söylediğimiz Türk kahvesi ikram edildi. 

Sıra geldi hesap ödemeye. Ne yediysek onu ödedik. Ne eksik ne fazla. Toplam 553 TL hesap ödedik. Söylenenden fazla yazılan bir şey de yoktu kesinlikle. Örnek teşkil etmesi açısından fotoğrafını da paylaşıyorum.

Güler yüzünüz, ikramlarınız, hoş sohbetiniz ve lezzetiniz için teşekkür ederiz. 
Yine geleceğiz...
En kısa zamanda.
1
U...... G.....
haftasonu tatilinde uğradığımız tirilyenin barbun balığının meshur olduğunu öğrendiğimizde oturduğumuz bu mekanda ne yazıkki fiyat kalite birbirini karşılayamadı. 2 porsiyon barbun ve salata 140 lira verip kalktık. işin kötü yanı hiçbir yerde barbun fiyatının yazılmadığı gibi adisyonu elleriyle duzeltmeleri oldu. sordugumuzda makinenin arızalı oldugunu söylediler. tavsiye etmiyorum!
1
U... S......
Terbiyesiz mekan müşterinin yiyeceğine göre değer veriyor az yemek isterseniz sizi dışarı çıkartıyorlar inşallah 1 liraya muhtaç olurlar
1
Ö........ Ö........
Müşteriye göre fiyat çekilen biryer 35 diyip hesaba 45 yazıyorlar.Ayrıca ne balığı ne de eti bişeye benziyor.Sadece manzara var diyebiliriz.Kesinlikle uzak durun.
0
S... M.....
Tirilye'de denizkenarinda balikci ve cafe'si birarada, huzuru da yaninda. Tirilyali Butik Otel'in kendi bünyesinde, turk kahvesi icin ideal ortam
5
D.... D....
Çok ferah bir mekan - Düsünün bir turdasiniz ve tüm gün yoruluyorsunuz. Ardindan Trilye'ye geliyorsunuz ve sahilde bu cafe tüm sicakligi ile sizi karsiliyor. Küçücük, dogal yapisini kaybetmemis bir balikçi kasabasi ve evinizdeymis gibi hissettiren bir mekan. Dekoru çiçeklerle zenginlestirilmis ama göz yormuyor. Tüm yorgunlugunuzu aliyor ve enerjinizi tazeliyor. Trilye'ye yolunuz düstügünde mutlaka ugrayip bu keyfi yasamalisiniz.
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım