Loading...
3.7 Point
20 Comment

Pelit

Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, No 18/1-2, Çankaya, Ankara
Categories Cafés
Cuisines Cafe, Patisserie
Average amount İki kişi için : 80.00 TL
Phone 0312 2858000
Properties
 • Lunch
 • Delivery
 • Credit Card
 • Dinner
 • Takeaway Available
 • Breakfast
 • Outdoor Seating
 • Air Conditioned
 • Desserts and Bakes
 • Sodexo
 • Wifi
Comments (20)
4
S... K.........
Sakin, ilgili, lezzetli... Ortamı İstanbul Şubelerinden daha farklı, daha cafe bistro havası var.. Fırında sütlaç tatlısı mükemmeldi, fotosunu çekmeyi unutmuşum.. :(( Kiremitte krep başarılıydı..
5
E O.
Her hafta bir kere gitmeden rahat etmedigim pastane. Bayiliyorum buranin servisine, calisanlarinin guleryuzlulugune ve tatlilarina. Sutlu cikolatali islak kekini baska hicbir yerde yiyemezsiniz o kadar muazzam bir tatli. Her tanidigimi muhakkak goturur, islak kek yediririm.
2
Ö.... B.......
Her zaman severek gittiğimiz pelit bizi çok büyük hayal kırıklığına uğrattı. Yediğimiz her şey özellikle cheesecakeler o kadar kötüydü ki. 2 çataldan fazla yiyemedik. Çok bayat sanki 1 ay önce yapılmış gibi. Daha önce de pelitte cheesecake tercih ederdim ama gitmeyeli çok bozmuşlar bir daha şans verir miyim bilmiyorum etrafında o kadar kafe varken..
5
B.... B....
"Pelit" Ankara Söğütözü'ne oturduğumuz günlerimizin bize keyif ve mutluluk veren mekanı. Unutamadığımız, özlediğimiz ve hep belleğimizin özel bir köşesinde yer etmiş Ankara mekanı. "Pelit" aslında o özel lezzetli Pastaları, özel çikolataları ile bilinen bir konsept fakat özellikle pazar brunchlarının müdavimi, iftar sofralarının tutkunu bir kişi olarak kahvaltısı ve brunch'ından özellikle ama gerçekten özellikle bahsetmek istiyorum. Ankara'nın her ne kadar son günlerde yaygınlaşmış da olsa en güzel ve kaliteli kahvaltı mekanı. Niçin özel? kahvaltılıkları, büfe malzemelerinin çeşitliliği ve kalitesi, sunumları, her şey ama her şey gerçekten özel. Ankara'da Tattığım en leziz ve en güzel su böreği  adresi. Dönerinin lezzetini buradan yazmak ve tanımlamak gerçekten zor. Buraya bu derece bağlanmanın tek nedeni lezzetler mi? Tabi ki hayır. İşletmenin ve işletme yetkililerin sürekli ve yakın ilgisi, servis görevlilerin candan ve yakın ilgileri ve özellikle yazmadan geçemeyeceğim Arzu Hanım'ın o kibar, o candan ve motive hizmet anlayışı halen ailece belleklerimizdedir. Bir işletme düşünün ki her rezervasyonunuzda sizi oturduğunuz yastıklı köşe masanıza kadar anımsasın ve sizi hep o masaya oturtabilmek için gayret göstersin. Gerçekten özel. Bir mekanı mekan yapan en önemli şeylerin başında da bu tür farklılıklar gelmektedir diye düşünüyorum. Ankara'ya yolunuz düşerse, Çukurambar'a ve özellikle de "Pelit"e uğrayın. Ne demek istediğimi ya da daha neleri ifade edemediğimi çok iyi anlarsınız. Fiyat kalite dengesi kesinlikle kaliteden yana ağır basmaktadır. Konum ve ambians gerçekten en olması gerektiği gibi. Özledik...
5
A... A...
Pelit , her zaman Pelit.... Bence Türkiye'nin her zaman standartını koruyan bir kaç pastahanesinden biri (diğeri Divan bence).  Süpriz yok. Tüm pastahane ürünleri, servisi; kaliteli, güzel. Ve en önemlisi her Pelitte aynı. Tabii fiyatıda çok yüksek. (Pastahane için) Yemekleri için yorum yapamayacağım (Pastahanede yemek yemem şahsen)
1
G.......... G..........
Pelit'in mekanının güzelliğine garsonlarının ilgisine servis hızına vs diyecek tek bir lafım yok. Ama yemekler berbat, ne tat var ne tuz. Mantı bi tek fena değil o da çok daha güzel yapan yerler varken neden burada bu kadar para ödeyim buraya. Etli Wrap çok zor bir yemek olmasa gerek ama kupkuru hiç tadı yok.Hele o Zencefilli Tavuk insanın resmen boğazında kalıyor. Yani hiçbirini beğenmedim Bence çok çok kötüydü.Ve bu lezzetsizliğe aşırı derecede pahalı bi ayran bile 8 tl . Güzel olsa hak ediyor dicem.
3
D.... F.
Pelit elbette güzel ama o kadar pahalı ki adım atılmıyor. Lezzeti üst seviyede fiyatlardan gidemediğimiz için 3 puan verdim:) Tekrar bir deneyeyim...
1
C.... S.....
Altı üstü bir Mekik için 84 TL kilogram fiyatı belirleyebilen şahane işletmedir kendileri. Ayaküstü adam kazıklamakta çığır açmışlar son 2 yıl içinde.
5
B.... B....
Pelit'i Pelit yapan aslında kalitesidir. Tatlı, tuzlu, yemek, içecek, mekan... yani ne yerseniz yiyin ne içerseniz için, ister iş konuşun ister sevdiklerinizle oturun her zaman her şekilde memnun kalırsınız. Personel kibar ve yakın ilgilidir. Pelit klasiği yüksek kalite, iyi hizmet ve hakkını veren fiyatlarıdır.
4
O... A....
Ankara siyasetinde kimler kimlerle kucak kucağa oturuyor görmek için ideal bir yer.Onun dışında temiz servis personeli gerçekten kaliteli ve kibar.Fiyatlara gelince öğrenci adamı biraz aşabilir ama oraya gidenleri hesap edince az bile.Bir daha gidermisin derseniz; hayır gitmem
Daha fazla göster
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım