Loading...
3.5 Point
6 Comment

Karaf Restaurant

Kazım Özalp Mahallesi, Reşit Galip Caddesi, No 84/6, Çankaya, Ankara
Categories Restaurants
Cuisines Izgara, Turkish
Average amount İki kişi için : 140.00 TL
Phone 0312 4466001
Properties
  • Credit Card
  • Lunch
  • Dinner
  • Indoor Seating
  • Wifi
  • Fullbar
  • Outdoor Seating
  • Air Conditioned
Comments (6)
1
M............. M.............
Mezuniyet yemegimiz icin bu mekani ayarladik. Hic ama hic memnun kalmadik. 22 kisiydik ve 8 kisiye 1 karisik izgara tabagi dustu icki icenlerden 120 icmeyenlerden 85 lira aldilar ve hic hak etmiyordu. Herkes ac cikti mekandan. Size tavsiyem tercih edeceginiz son mekan olsun. Ayrica canli muzikteki ablamiz da kulaklarimizi halletti sagolsun
1
M............. M.............
Mezuniyet yemegimiz icin bu mekani ayarladik. Hic ama hic memnun kalmadik. 22 kisiydik ve 8 kisiye 1 karisik izgara tabagi dustu icki icenlerden 120 icmeyenlerden 85 lira aldilar ve hic hak etmiyordu. Herkes ac cikti mekandan. Size tavsiyem tercih edeceginiz son mekan olsun.

Ayrica canli muzikteki ablamiz da kulaklarimizi halletti sagolsun
4
C.. &...
İlk olarak şunu belirtmekte fayda var; fine dining restoran demek için lezzet lazım. Detayını anlatıyorum yazının devamında. Biraz fazla karanlık geldi bana içerisi. Dekorasyon veya konsept göreceli kavramlar olmasına rağmen, Ankara'da konsept ve dekorasyon olarak buradan iyi en az 10 tane mekan sayabiliriz. Abartmamak lazım. Sonuçta gece gezmeden önce yemek yiyip, yemekle beraber rakı içmek için uygun bir yer burası. 00.30 dediğin an bitiyor böyle mekanlar, zeki bar konseptini bırakıp biraz daha aydınlık bir ortam yaratmaları lazım bana göre. Lokum etleri güzel ama tabi ki bir Nusr-Et değil. Gördüğüm en kötü rakı servis etme şekli buradaydı sanırım. Masanızın yanında ki servis sehpası, diğer masaların da şişelerini taşıyor ve siz kendinizi köşeye atılmış da rastgele oturtulmuş hissediyorsunuz. Mezeler de başarısız bence. Atom ve şakşuka hem çok tuzsuz hemde yoğurtları lezzetsizdi. Barbunya pilaki de klasik bence. Ekmekler de bayatımsı kepekli ekmek geldi, bugün 15TL'ye makarna-tavuk satanlar bile sıcacık taş fırın ekmeği servis ederken, bu ekmek sunumundan hoşlanmadım. Şalgamları güzel değil, acılı ve tuzlu su içiyorsunuz gibi. Aslında işletme iyi niyetli, garsonlar iyi ama eksikler biraz fazla. Yine de Ankara'da fazla seçenek yok, gidilebilir bir yer, fiyatlar normal pahalı sayılmaz.
5
E.... K....
Bir cumartesi gecesi ziyaret ettim karafi. Servis hizli ve ozenli. Herkes musteriye misafir gibi davraniyor. Mekanda alele acele ustun körü yapilan bir sey yok. Menude istediginiz her seyi siparis edebilirsiniz. Bana göre meze işi kolay bir iş degil hakkini vermek çok zor ve karafta bu konuda sinifta kalmiş. Bence yogurtlu mezeleri bile becerememisler :) fiyatlar makul. Iki kisilik meze 13 tl. Rakı da neredeyse market fiyatina. Et yemekleri 40-60 tl. Canli muzik var ve guzel soyleyen kadin bir solist sahne adi. :)
5
A...... A.............
Ankara’da “finedine” tarzı restoranlara en güzellerinden bir tane daha eklendi.. Reşit Galip Caddesi üzerinde yer alan bu restoran kentin bence en şık dekorasyonuna ve en lezzetli menüsüne sahip mekanlarından birisi.. Karaf’a gittiğinizde önünüze gelen menüden tereddütsüz her tabağı sipariş edebilirsiniz.. Ama benim tercihimi sorarsanız mezelerden “Karaf Meze”, ara sıcaklardan “Çingene Peyniri”, ana yemek olarak “Şaşlık Kebabı” yemeyi ve yanında da bir kadeh “Casal Mendes” içmeyi unutmayın olur mu ?
5
A...... A.............
Ankara’da “finedine” tarzı restoranlara en güzellerinden bir tane daha eklendi..

Reşit Galip Caddesi üzerinde yer alan bu restoran kentin bence en şık dekorasyonuna ve en lezzetli menüsüne sahip mekanlarından birisi..

Karaf’a gittiğinizde önünüze gelen menüden tereddütsüz her tabağı sipariş edebilirsiniz..

Ama benim tercihimi sorarsanız mezelerden “Karaf Meze”, ara sıcaklardan “Çingene Peyniri”, ana yemek olarak “Şaşlık Kebabı” yemeyi ve yanında da bir kadeh “Casal Mendes” içmeyi unutmayın olur mu ?
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım