Loading...
4.0 Point
3 Comment

Sarayli Ev Yemekleri

Cemal Paşa Mahallesi, 6. Sok. Pakiz Apartmanı, No:16 D:15, Seyhan, Adana
Categories Restaurants
Cuisines Home-made
Average amount İki kişi için : 0.00 TL
Phone 0322 4571630
Properties
  • Dinner
  • Indoor Seating
  • Table booking recommended
Comments (3)
4
D..... Y..
Saraylı, küçük yaşlarımda zaman zaman gittiğim bir esnaf lokantasıydı. Yıllar sonra tekrar ziyaret ettim ve gördüm ki burada hiçbir şey değişmemiş. Gazipaşa Bulvarı'nın küçük bir aralığından geçerken, köşede kalıveriyor Saraylı. Bilmeyenin keşfetmesi biraz zor. Bileninse unutması. Mekanın küçük ve sıkışık yerleşimi hala biraz sorun olsa da, çalışanları her zamanki gibi ilgili, nazik ve güler yüzlü. Burayı bıraktığım gibi bulmak beni sevindirdi. Önden bir Analı Kızlı, arkadan da pilav ve patlıcan tava söyledim. - Analı kızlının suyu doğal. Pek maharat bir ev hanımının tecrübe yüklü ellerinden çıktığını hissediyorsunuz. Ve içinde, minik bulgur toplarının yanı sıra, tam teşekküllü içli köfteler var. Hem de bunları, öyle bildiğiniz içli köftelerle karıştırmayın. Adana'da Türk ve Arap mutfaklarının kimyasal reaksiyonuyla ortaya çıkmış, solunum yollarınızın her yanını aromasıyla dolduran, renkli ve şenlikli bir içli köfte vardır. Bu çorbaya onlar katılmış. - Pilavda tavuk suyu kullanıldığını hissettim. - Adana lokantalarında etin ve yağın iyisinin, kalitelisinin kullanılmasına alışkınım. Burası ortalamanın da üzerinde bir titizlik göstermiş malzeme konusunda. Etin tadını tarif etmek zor. Ve bazı lokmalarda kuzunun iç yağı, hiç abartmadan, belli belirsiz göz kırpıyor. Fiyatları Adana için, hele ki ev yemeği olduğu düşünüldüğünde yüksekçe. Ancak kaliteyle ortantısız olmadığını söylemeliyim. Güney mutfağının kebap dışındaki mücevherlerini keşfetmek isteyenler için burası hala harika bir seçenek.
4
D..... Y..
Saraylı, küçük yaşlarımda zaman zaman gittiğim bir esnaf lokantasıydı. Yıllar sonra tekrar ziyaret ettim ve gördüm ki burada hiçbir şey değişmemiş.

Gazipaşa Bulvarı'nın küçük bir aralığından geçerken, köşede kalıveriyor Saraylı. Bilmeyenin keşfetmesi biraz zor. Bileninse unutması.

Mekanın küçük ve sıkışık yerleşimi hala biraz sorun olsa da, çalışanları her zamanki gibi ilgili, nazik ve güler yüzlü. Burayı bıraktığım gibi bulmak beni sevindirdi.

Önden bir Analı Kızlı, arkadan da pilav ve patlıcan tava söyledim.
- Analı kızlının suyu doğal. Pek maharat bir ev hanımının tecrübe yüklü ellerinden çıktığını hissediyorsunuz. Ve içinde, minik bulgur toplarının yanı sıra, tam teşekküllü içli köfteler var. Hem de bunları, öyle bildiğiniz içli köftelerle karıştırmayın. Adana'da Türk ve Arap mutfaklarının kimyasal reaksiyonuyla ortaya çıkmış, solunum yollarınızın her yanını aromasıyla dolduran, renkli ve şenlikli bir içli köfte vardır. Bu çorbaya onlar katılmış.
- Pilavda tavuk suyu kullanıldığını hissettim.
- Adana lokantalarında etin ve yağın iyisinin, kalitelisinin kullanılmasına alışkınım. Burası ortalamanın da üzerinde bir titizlik göstermiş malzeme konusunda. Etin tadını tarif etmek zor. Ve bazı lokmalarda kuzunun iç yağı, hiç abartmadan, belli belirsiz göz kırpıyor.

Fiyatları Adana için, hele ki ev yemeği olduğu düşünüldüğünde yüksekçe. Ancak kaliteyle ortantısız olmadığını söylemeliyim.

Güney mutfağının kebap dışındaki mücevherlerini keşfetmek isteyenler için burası hala harika bir seçenek.
4
A.... A.....
Zahmetli Adana yemeklerinin yapildigi bu küçük ama sirin mekanda birbirinden leziz yaprak sarmalari, lahana sarmalari, içli köfteler, güveçler daha neler neler tadabilirsiniz. Benim favorim içi bol hazirlanmis, çeperi adeta kagit kadar ince olan ve haslanarak servis edilen içli köfteler...
Would you like to comment on the restaurant?
Point :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım