Yükleniyor...
4.5 Puan
2 Yorum

Kırmızı Fırın

Namazgah Caddesi, Kurtoğlu - Bursa
Kategoriler Fırınlar
Mutfaklar Fast Food
Ortalama tutar İki kişi için : 0.00 TL
Telefon 0224 3291238
Yorumlar (2)
5
B....... Ç......
Namazgah tarafına çıkarken sağda efsane bir lezzet beni bekliyordu. Bursa'da çocukluk ve gençlik yıllarını geçiren eşimin semtinde olunca onun ısrarla istediği yeri bulmam gerekiyordu. Yokuşun ortasında sol tarafta Kırmızı Fırın Bursa'nın efsane tadı Tahanlı Pide yapıyor. Evet orada Tahinli değil Tahanlı pide deniyor. Ufacık fırından gelen kokular zaten sizi kendine doğru çekiyor. 1956 yılından beri hizmet veren Kırmızı Fırın eskiden Kırmızı Gül olarak da biliniyordu. Burası Tophane merkez ile birlikte en eski dükkanları. Şubeleri her yere açılmış olsa da buradaki lezzet daha farklı gibi geliyor insana. Tahanlı Pide alıp İstanbul'a götürmek için paket yaptırdım ve kahvaltı sonrasında karnım acıkmadığı için orada yemedim. Ama sonra yediğimde bile tadının harika olduğunu ve başka yerdekilere benzemediğini gördüm. Tahanlı Pidenin tadı başka bir şeye benzemiyor. Yapımı basit ama özelliği içindeki malzemedeki gizli bir formül. Pidenin yanında poğaça, açma ve simit gibi ürünlerinin de sıcacık ve taze olması da şaşırtıcı değil.   Fiyatlar hesaplı Tahanlı Pide 2,5 TL...Sabah,Öğle,Akşam fark etmez her zaman tahanlı pide yiyebilirsiniz. Bursa'ya giderseniz mutlaka bu turu yapın ve eve tahanlı pide almadan dönmeyin.
4
B....... Ç......
Namazgah tarafına çıkarken sağda efsane bir lezzet beni bekliyordu. Bursa'da çocukluk ve gençlik yıllarını geçiren eşimin semtinde olunca onun ısrarla istediği yeri bulmam gerekiyordu. Yokuşun ortasında sol tarafta Kırmızı Fırın Bursa'nın efsane tadı Tahanlı Pide yapıyor. Evet orada Tahinli değil Tahanlı pide deniyor. Ufacık fırından gelen kokular zaten sizi kendine doğru çekiyor.

1956 yılından beri hizmet veren Kırmızı Fırın eskiden Kırmızı Gül olarak da biliniyordu. Burası Tophane merkez ile birlikte en eski dükkanları. Şubeleri her yere açılmış olsa da buradaki lezzet daha farklı gibi geliyor insana. Tahanlı Pide alıp İstanbul'a götürmek için paket yaptırdım ve kahvaltı sonrasında karnım acıkmadığı için orada yemedim. Ama sonra yediğimde bile tadının harika olduğunu ve başka yerdekilere benzemediğini gördüm. Tahanlı Pidenin tadı başka bir şeye benzemiyor. Yapımı basit ama özelliği içindeki malzemedeki gizli bir formül. Pidenin yanında poğaça, açma ve simit gibi ürünlerinin de sıcacık ve taze olması da şaşırtıcı değil.  

Fiyatlar hesaplı Tahanlı Pide 2,5 TL...Sabah,Öğle,Akşam fark etmez her zaman tahanlı pide yiyebilirsiniz. Bursa'ya giderseniz mutlaka bu turu yapın ve eve tahanlı pide almadan dönmeyin.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım