Yükleniyor...
2.8 Puan
6 Yorum

Ulus Pastanesi

Şehreküstü Mahallesi, Atatürk Caddesi, No 92, Osmangazi, Bursa
Kategoriler Pastaneler
Mutfaklar Pastaneler, Tatlılar
Ortalama tutar İki kişi için : 20.00 TL
Telefon 0224 2211437
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Gel-Al
  • Alkol bulunmaz.
  • Klimalı
  • Tatlı ve Pasta
  • Kapalı alan var.
Yorumlar (6)
1
B..... K............
Ayırttığımız ramazan tatlısını alabilmek için taa Mudanya'dan Fomara'ya geldik ve başkasına satmışlar. Çok büyük terbiyesizlik!!                 .
5
M.... O.....
Ulus Pastanesi ya da tatlıcısı ne denirse densin 100 yıla yaklaşan tarihiyle önemli bir mekân. Çok acelem vardı ve ayak üstü bir bardak çay ve yanında çikolata kaplı 2 adet kestane şekeri denedim; dükkândan çıkarken de bir adet badem ezmesini damağımla buluşturdum. Puanım sadece denediklerim içindir ki, her ikisi de çok ama çok iyiydi. Bu tattığım kestane şekeri ise diğer yediklerim neydi sorusunu sordurdu bana, o derece...Badem ezmesine diyecek söz bulamıyorum, hafif dişe gelen badem kırıntıları ve insanı baymayan şeker oranıyla, şimdiye dek yediklerimden açık ara öndeydi... Sayın yetkililer ömrünüze bereket olsun, kısmetse nisan ayı gibi tekrar Bursa'dayım, o zaman daha çok deneme imkânım olacak... #SofradaHayatVar
4
M.... O.....
Ulus Pastanesi ya da tatlıcısı ne denirse densin 100 yıla yaklaşan tarihiyle önemli bir mekân. Çok acelem vardı ve ayak üstü bir bardak çay ve yanında çikolata kaplı 2 adet kestane şekeri denedim; dükkândan çıkarken de bir adet badem ezmesini damağımla buluşturdum. Puanım sadece denediklerim içindir ki, her ikisi de çok ama çok iyiydi. Bu tattığım kestane şekeri ise diğer yediklerim neydi sorusunu sordurdu bana, o derece...Badem ezmesine diyecek söz bulamıyorum, hafif dişe gelen badem kırıntıları ve insanı baymayan şeker oranıyla, şimdiye dek yediklerimden açık ara öndeydi... Sayın yetkililer ömrünüze bereket olsun, kısmetse nisan ayı gibi tekrar Bursa'dayım, o zaman daha çok deneme imkânım olacak...

#SofradaHayatVar
1
L... G...
Rezalet.Muzlu pasta yedik muzlar kararmış kreması ekşi keki kurumuştu. Ve daha y tane daha vardı o kötü pastadan..... Bir daha kesilikle gitmem..
1
L... G...
Rezalet.Muzlu pasta yedik muzlar kararmış kreması ekşi keki kurumuştu.
Ve daha y tane daha vardı o kötü pastadan.....
Bir daha kesilikle gitmem..
5
Y.... T...
Bursa, benim için şimdiye kadar tarih ve kendine özgü kebabı demekti ama son ziyaretimde Ulus Pastanesi aslında "Ulus Tatlıcısı" ile tanıştım hem de ne tanışma ve Bursa'nın anlamı bir anda değişti. 1928'den bu yana aynı yerde hizmet veren ve Fransa'nın yüz yıllık pastalarına kafa tutacak lezzetlerle dolu bu küçük ama gastronomi devi mekan aşık olunacak türden. İçeride muhteşem bir misafirperverlikle, tarih yolculuğuna çıkaran bir beyefendi karşılıyor sizi ve anlattıkça anlatıyor. Ne varsa denemek çatlayana kadar yemek istiyor insan. Hafizam beni yanıltmıyorsa kestane şekerinin de mucidi Ulus Pastanesi'ne gidin ve orada tatlı yemeden ölmeyin. O lezzetlerin midemize gitmesine vesile olan her bir ustanın ellerinden öpüyorum.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım