Yükleniyor...
5.0 Puan
2 Yorum

Babanın Yeri

Barbaros Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:91/B Demirtaş - Bursa
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Izgara
Ortalama tutar İki kişi için : 15.00 TL
Telefon 0224 2623037
Neler var?
  • Kapalı alan var.
Yorumlar (2)
5
Ü.... Ü....
25 yildir ayni yerde ayni lezzetde köfte. - Tam 25 yildir ayni yerde, ramazan ayi hariç hergün (istisnasiz hergün) içinde hiç bir katki maddesi bulunmayan dogal, yendiginde mide yakmayan ve sisirmeyen muhtesem köftelerin satildigi bir yer burasi. Sanayi içersinde olmasi nedeniyle lezzet konusunda hiç bir sorun yok. Bursa'da o kadar çok köfteci arasinda "Babanin Yeri" çok ayricalikidir. Mekanistlere siddetle tavsiye edilir. -----17 Sep, 2013----- Bazi ustalar vardir, öyle büyük reklamlari olmayan, kendi halinde mütevazi, mütevekkil. Pisirdikleri ile bir o kadar iddiali ve lezzetli. Gazete köselerinde hiç haberleri çikmaz bu ustalarin. Eti öyle yüzlerce hayvanin arasinda nasil itinayla seçtikleri ve neyle kivam verdikleri hiç yazilara konu olmaz mesela. Kendi gibi mütevazi kasaplari vardir hergün alisveris yaptiklari. Saklamaya gerek duyduklari sirlari hiç olmamistir. Aldiklari eti ne kadar dinlendirdikleri ve kullandiklari baharatlari herkese bilir. mekanlarinda herkes birbirini tanir. Disardan gelenleri misafir görürler. Daha çok hürmet ederler. Böylesi bir ustadir Recep usta ve öylesi güzel bir mekandir "Babanin Yeri". Bursanin göbeginde sakli bir lezzet noktasidir yeri ve köfteleri. Dükkana ilk girdiginizde küçük bir izgaranin basinda Babanin "hosgeldin" nidasiyla karsilasirsin sonra oglu, ardindan torunu gülen bir yüzle devam eder karsilamaya seni. Herkesimden köfte tutkularini görmek mümkündür burda. Ya köftesine gelince babanin mütevazi anlatimiyla "hergün ayni kasaptan aliyorum eti, bir iki gün dinlendirdikten sonrada baharatlarla karistirip izgarada pisiriyorum" der ama söylemedikleride vardir Babanin mesela "kullandigi tüm ürünler organiktir, köfteleri asla siskinlik yapmaz ve yakmaz, izgarada hep ayni kivamda piser ve 25 yildir ayni yerde ayni lezzette köfte yaptigi" gibi. Burasi Güney marmaranin en iyi ve en mütevazi köftecisidir.
5
Ü.... Ü....
25 yildir ayni yerde ayni lezzetde köfte. - Tam 25 yildir ayni yerde, ramazan ayi hariç hergün (istisnasiz hergün) içinde hiç bir katki maddesi bulunmayan dogal, yendiginde mide yakmayan ve sisirmeyen muhtesem köftelerin satildigi bir yer burasi. Sanayi içersinde olmasi nedeniyle lezzet konusunda hiç bir sorun yok. Bursa'da o kadar çok köfteci arasinda "Babanin Yeri" çok ayricalikidir. Mekanistlere siddetle tavsiye edilir.


-----17 Sep, 2013-----

Bazi ustalar vardir, öyle büyük reklamlari olmayan, kendi halinde mütevazi, mütevekkil. Pisirdikleri ile bir o kadar iddiali ve lezzetli. Gazete köselerinde hiç haberleri çikmaz bu ustalarin. Eti öyle yüzlerce hayvanin arasinda nasil itinayla seçtikleri ve neyle kivam verdikleri hiç yazilara konu olmaz mesela. Kendi gibi mütevazi kasaplari vardir hergün alisveris yaptiklari. Saklamaya gerek duyduklari sirlari hiç olmamistir. Aldiklari eti ne kadar dinlendirdikleri ve kullandiklari baharatlari herkese bilir. mekanlarinda herkes birbirini tanir. Disardan gelenleri misafir görürler. Daha çok hürmet ederler. Böylesi bir ustadir Recep usta ve öylesi güzel bir mekandir "Babanin Yeri". Bursanin göbeginde sakli bir lezzet noktasidir yeri ve köfteleri. Dükkana ilk girdiginizde küçük bir izgaranin basinda Babanin "hosgeldin" nidasiyla karsilasirsin sonra oglu, ardindan torunu gülen bir yüzle devam eder karsilamaya seni. Herkesimden köfte tutkularini görmek mümkündür burda. Ya köftesine gelince babanin mütevazi anlatimiyla "hergün ayni kasaptan aliyorum eti, bir iki gün dinlendirdikten sonrada baharatlarla karistirip izgarada pisiriyorum" der ama söylemedikleride vardir Babanin mesela "kullandigi tüm ürünler organiktir, köfteleri asla siskinlik yapmaz ve yakmaz, izgarada hep ayni kivamda piser ve 25 yildir ayni yerde ayni lezzette köfte yaptigi" gibi. Burasi Güney marmaranin en iyi ve en mütevazi köftecisidir.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım