Yükleniyor...
3.5 Puan
4 Yorum

Savarona Balik

Çamli Serif mah. Iskele Cad. No : 1 Zeytinbagi - Mudanya - Bursa
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Deniz Ürünleri
Ortalama tutar İki kişi için : 45.00 TL
Telefon 0224 5632333
Neler var?
  • Alkol bulunur.
Yorumlar (4)
4
B..... D..........
Trilye' ye gelmişken balık yemeden olmaz düşüncesi ile bu balıkçı dükkanında karar kıldık. Yanındaki diğer restoranlar gibi şirin bir havası var ve sahilin çok yakınında. Yemek öncesi aldığımı salatalar yeşillik ve ot hakimiyeti vardı oldukça güzeldi. Aldığımız kalamarlar çok lezzeetli ve tazeydi. Balık olarak minekop ve deniz çuprası aldık. Balıklar kömür ateşinde ızgarada pişirilmişti ve ızgara bu balıkara yakışmıştı. Ben çuprayı daha çok beğenirken masadakiler minekopun daha iyi olduğunu düşündü,lezzet olarak. Minekop bana hafif bir balık gibi geldi, ilk defa yedim tekrar tercih edeceğim bir balık olmaz sanırım.. Yedi kişiydik ve iki balık bize yetti. Minekop için 130 ve çupra için 60 TL ödedik. İki tabak salata ve iki tabak kalamarla birlikte toplam 250 küsur ödedik. Minekop için biraz fazla geldi. Ancak tabii bu balığın piyasa fiyatını bilmiyorum. Resimleri daha sonra incelediğimde Çupra olarak yediğimiz balığın Çupra balığına benzemediğini fark ettik:) Balık enlemesine kesilerek pişirilmişti ancak çupranın daha geniş bir balık olması gerektiğini düşünüyorum. Her neyse ne yediysek ikisde güzeldi. Tavsiye ederim, yalnız mutlaka balıkları pişirilirken görün ve başta fiyat pazarlığı yapın.
3
B..... D..........
Trilye' ye gelmişken balık yemeden olmaz düşüncesi ile bu balıkçı dükkanında karar kıldık. Yanındaki diğer restoranlar gibi şirin bir havası var ve sahilin çok yakınında. Yemek öncesi aldığımı salatalar yeşillik ve ot hakimiyeti vardı oldukça güzeldi. Aldığımız kalamarlar çok lezzeetli ve tazeydi. Balık olarak minekop ve deniz çuprası aldık. Balıklar kömür ateşinde ızgarada pişirilmişti ve ızgara bu balıkara yakışmıştı. Ben çuprayı daha çok beğenirken masadakiler minekopun daha iyi olduğunu düşündü,lezzet olarak. Minekop bana hafif bir balık gibi geldi, ilk defa yedim tekrar tercih edeceğim bir balık olmaz sanırım..
Yedi kişiydik ve iki balık bize yetti. Minekop için 130 ve çupra için 60 TL ödedik. İki tabak salata ve iki tabak kalamarla birlikte toplam 250 küsur ödedik. Minekop için biraz fazla geldi. Ancak tabii bu balığın piyasa fiyatını bilmiyorum. Resimleri daha sonra incelediğimde Çupra olarak yediğimiz balığın Çupra balığına benzemediğini fark ettik:) Balık enlemesine kesilerek pişirilmişti ancak çupranın daha geniş bir balık olması gerektiğini düşünüyorum. Her neyse ne yediysek ikisde güzeldi. Tavsiye ederim, yalnız mutlaka balıkları pişirilirken görün ve başta fiyat pazarlığı yapın.
4
P.... Y...
Yolunuz Zeytinbagi (Eski ismiyle Trilye) na düserse, gidebileceginiz 3-4 balikçidan biri Savarona. Belki de en iyisi! Bahçesinde denizi izleyerek baliginizi yiyebilirsiniz.
3
S... P....
Bayram tatilinde Tirilye'ye günübirlik gittik. Aksam yemegini sahildeki balikçilardan ilki olan Savarona Balik'ta yedik. Inanilmaz yogunluk vardi, dogal olarak servis çok yavasti. Mezeleri idare eder, ama seçtigimiz minekop baligi çok lezzetliydi. 2 kiloluk denizden yeni çikmis minekop agir kömür atesinde dilim dilim izgara edildi. Bize de yemek düstü:)
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım