Yükleniyor...
3.5 Puan
11 Yorum

Köy Yavuz İskenderoğlu Kebapçılık Gıda

Yeni Mudanya Yolu 16. Km, No:144, Bursa
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Kebap
Ortalama tutar İki kişi için : 0.00 TL
Neler var?
  • Kapalı alan var.
  • Masa rezervasyonu önerilir
Yorumlar (11)
5
C...... C......
Ahşap ve Osmanlı konsepti gibi bir mekan. Biraz eski bir mekan ama güzel esen bahçesinde oturuyorsunuz. Gerçekten çok çok lezzetli bir iskenderi var. Personel biraz suratsız ama iyi insanlar. Özellikle yaptıkları bir şey yok. 1 porsiyon iskender ve 1 şişe kola 49 tl ödedim. Porsiyonu 1,2 porsiyon büyüklüğünde, yani normale göre büyük ve doyurucu porsiyondu.
5
C...... C......
Ahşap ve Osmanlı konsepti gibi bir mekan.
Biraz eski bir mekan ama güzel esen bahçesinde oturuyorsunuz. Gerçekten çok çok lezzetli bir iskenderi var. Personel biraz suratsız ama iyi insanlar. Özellikle yaptıkları bir şey yok. 1 porsiyon iskender ve 1 şişe kola 49 tl ödedim. Porsiyonu 1,2 porsiyon büyüklüğünde, yani normale göre büyük ve doyurucu porsiyondu.
1
E... E...
40 dakikadır siparişimizin gelmesini bekliyoruz. Hayatımda bukadar beklemedim. Toplamda 5-6 masa var Söz birdaha gelmeyeceğim. Lezzet olarak fena değil
1
E... E...
40 dakikadır siparişimizin gelmesini bekliyoruz. Hayatımda bukadar beklemedim. Toplamda 5-6 masa var
Söz birdaha gelmeyeceğim. Lezzet olarak fena değil
4
E..... G.....
İskender favori yemeklerimden değil. Buna rağmen burada keyif alarak yedim. Tüm tabağı iskender hazzı ile bitirdim:) Yemeği yağlı sevmediğim için ek tereyağı almadım. Benim için doğru kararmış
4
E..... G.....
İskender favori yemeklerimden değil. Buna rağmen burada keyif alarak yedim. Tüm tabağı iskender hazzı ile bitirdim:)

Yemeği yağlı sevmediğim için ek tereyağı almadım. Benim için doğru kararmış
5
M.... K.....
Bursa'daki en guzel iskender en iyi hizmet. Şırası da kendi yapimlari ve cok lezzetliydi. Fiyatlar diger iskenderlere gore biraz daha pahali ancak hak ediyor. Servis gayet guzel. Mekan temiz.
5
M.... K.....
Bursa'daki en guzel iskender en iyi hizmet. Şırası da kendi yapimlari ve cok lezzetliydi.
Fiyatlar diger iskenderlere gore biraz daha pahali ancak hak ediyor. Servis gayet guzel. Mekan temiz.
2
B..... D..........
İskender Kebabını çok severim. Hatta belki de Bursalı olduğum için en sevdiğim yemeğin İskender olduğunu söyleyebilirim. Tabii çocukluktan kalma bir damak tadım da olduğu için artık az çok İskender hakkında yorum yapabileceğimi düşünüyorum. Bursa da Bademli Çağrışan Köyü yakınlarında Mudanya yolu üzerinde bulunan İskender Köy şubesinden bahsedeceğim. Ben bu şubeye ilk defa gittim. Dükkanın içi nostaljik gözükmekte, duvarlarda bir çok eski resim var. Yine dükkan mavi renkte boyanmış, buda sempatik bir hava katmış ortama.  Ancak dükkan içinde aldığım bu güzel ambiyans İskenderlerimizin gelmesiyle yerini hayal kırıklığına bıraktı maalesef.  Çok sevdiğimiz İskender gitmiş, sıradan bir etli pide yemeği önümüze sunulmuştu sanki.  İskenderin en önemli malzemelerinden olan pideleri taze değildi, bir kısmı kurumuş ve üzerindeki sosla tam olarak temas etmemişti buda kuru pide yememize neden oldu. Aynı şekilde üzerine dökülen domates sosu etin tadını baskılamıştı ve bol domatesli bir yemek yemiş olduk. Diğer olumsuzluk İskenderin etinin lezzetinde idi. Alıştığımız lezzet kesinlikle yoktu. Ayrıca kaliteli bir İskender Kebabında asla olmaması gereken sinir parçaları da sıkça ağzımıza takıldı. Sanki hazır tabaklarda satılan İskender ısıtılıp önümüze koyulmuştu. Dükkandan çıkarken dönen İskender etini görmesem bu fikre daha çok inanacaktım.  Ayrıca İskenderin olmazsa olmazı döner etlerinin üzerine konan leziz bonfile parçalarına bu şubede önümüze gelen yemekte rastlamadık. Birde bu şubede eski köye yeni adet olarak İskender yanında patlıcan közlemesi ile servis edilmişti. Evet patlıcan közlemesi bazı et yemeklerine lezzet verebilir. Ama İskender de olamaz, özünde yok. Böylesine iddialı bir markanın şubesinde klasik lezzeti değiştirmenin bir anlamı yok. Patlıcanı görünce Ankara'da yediğim İskenderlerin yanında sunulan pirinç ve bulgur pilavı aklıma geldi.  Maalesef son olarak İskenderlerin üzerine dökülen tereyağı da çok kaliteli değildi. O mis gibi almamız gereken tereyağ kokusunu alamadık.  Yiyecek olarak tek güzel şey Şıraların sunulduğu cam şişelerdi. Gerçekten iyi düşünülmüş hem nostaljik bir hava katıyor hemde kalite uyandırıyor içecekte.  Sonuç olarak dükkanın ambiyansı güzel, Şırada güzel sunulmuş. Peki bunlarla karnımız doyar mı??? Üstelik böylesine sıradan bir İskendere porsiyon olarak 28 TL ödedik, tabii çok daha kalitelisini çok daha ucuza yediğimiz için sinirlendik.  Şıra ise daha makul olarak 5 TL idi. Bu nedenle genel olarak baktığımda İskenderi çok sevmeme rağmen buraya böylesi bir düşük puan vermek zorundayım.  (aşağıda resimlerden ortadaki verilen broşürlerdeki olması gereken kebap, sağdaki bize sunulan kebap. Siz de aradaki farkı görebilirsiniz)
2
B..... D..........
İskender Kebabını çok severim. Hatta belki de Bursalı olduğum için en sevdiğim yemeğin İskender olduğunu söyleyebilirim. Tabii çocukluktan kalma bir damak tadım da olduğu için artık az çok İskender hakkında yorum yapabileceğimi düşünüyorum. Bursa da Bademli Çağrışan Köyü yakınlarında Mudanya yolu üzerinde bulunan İskender Köy şubesinden bahsedeceğim. Ben bu şubeye ilk defa gittim. Dükkanın içi nostaljik gözükmekte, duvarlarda bir çok eski resim var. Yine dükkan mavi renkte boyanmış, buda sempatik bir hava katmış ortama. 
Ancak dükkan içinde aldığım bu güzel ambiyans İskenderlerimizin gelmesiyle yerini hayal kırıklığına bıraktı maalesef. 
Çok sevdiğimiz İskender gitmiş, sıradan bir etli pide yemeği önümüze sunulmuştu sanki. 
İskenderin en önemli malzemelerinden olan pideleri taze değildi, bir kısmı kurumuş ve üzerindeki sosla tam olarak temas etmemişti buda kuru pide yememize neden oldu. Aynı şekilde üzerine dökülen domates sosu etin tadını baskılamıştı ve bol domatesli bir yemek yemiş olduk. Diğer olumsuzluk İskenderin etinin lezzetinde idi. Alıştığımız lezzet kesinlikle yoktu. Ayrıca kaliteli bir İskender Kebabında asla olmaması gereken sinir parçaları da sıkça ağzımıza takıldı. Sanki hazır tabaklarda satılan İskender ısıtılıp önümüze koyulmuştu. Dükkandan çıkarken dönen İskender etini görmesem bu fikre daha çok inanacaktım. 
Ayrıca İskenderin olmazsa olmazı döner etlerinin üzerine konan leziz bonfile parçalarına bu şubede önümüze gelen yemekte rastlamadık.
Birde bu şubede eski köye yeni adet olarak İskender yanında patlıcan közlemesi ile servis edilmişti. Evet patlıcan közlemesi bazı et yemeklerine lezzet verebilir. Ama İskender de olamaz, özünde yok. Böylesine iddialı bir markanın şubesinde klasik lezzeti değiştirmenin bir anlamı yok. Patlıcanı görünce Ankara'da yediğim İskenderlerin yanında sunulan pirinç ve bulgur pilavı aklıma geldi. 
Maalesef son olarak İskenderlerin üzerine dökülen tereyağı da çok kaliteli değildi. O mis gibi almamız gereken tereyağ kokusunu alamadık. 
Yiyecek olarak tek güzel şey Şıraların sunulduğu cam şişelerdi. Gerçekten iyi düşünülmüş hem nostaljik bir hava katıyor hemde kalite uyandırıyor içecekte. 
Sonuç olarak dükkanın ambiyansı güzel, Şırada güzel sunulmuş. Peki bunlarla karnımız doyar mı???
Üstelik böylesine sıradan bir İskendere porsiyon olarak 28 TL ödedik, tabii çok daha kalitelisini çok daha ucuza yediğimiz için sinirlendik.  Şıra ise daha makul olarak 5 TL idi.
Bu nedenle genel olarak baktığımda İskenderi çok sevmeme rağmen buraya böylesi bir düşük puan vermek zorundayım. 
(aşağıda resimlerden ortadaki verilen broşürlerdeki olması gereken kebap, sağdaki bize sunulan kebap. Siz de aradaki farkı görebilirsiniz)
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım