Yükleniyor...
4.2 Puan
9 Yorum

Piyazcı Sami

Hükümet Konağı Karşısı Antalya
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Türk, Izgara
Ortalama tutar İki kişi için : 0.00 TL
Telefon 0242 2449190
Yorumlar (9)
5
A..... T..........
Lezzeti işletmeciliği harika olan inanılmaz güzel ve yerel bir yer. Antalya’da yediğim en güzel yemek burada oldu. Piyazı anlatılmaz. Her şeyiyle mükemmeldi. İşletmeciler çok kibar ve ilgiliydi.
4
A.. Y..........
eğer antalyalıysan, antalya dışında yediğin piyaz haşlanmış kurufasülyeden ibaret gelir. piyaz dediğin antalya piyazı gibi taratorludur. tabii eğer antalyalıysan. antalya piyazının kaşifi de piyazcı samidir. bu piyaz aslında bir çeşit rum mezesinin evriştirilmiş hali imiş. sami usta bunu bulunca tutmuş tutunca da çoğalmış gitmiş. piyasadaki piyazlardan farklı olarak saminin tarator lezzeti biraz daha ağdalıdır. tek eksiği rakipleri, ramazan, mustafa, ahmet vs kadar iyi şiş becerememesi. tabii eğer şiş piyaz bağımlılığın varsa. yoksa burası da süper kafi. havalimanından çıkıp doğrudan ilk bir piyaz yemeye gidişimiz çok olmuştur.
4
A.. Y..........
eğer antalyalıysan, antalya dışında yediğin piyaz haşlanmış kurufasülyeden ibaret gelir.
piyaz dediğin antalya piyazı gibi taratorludur.
tabii eğer antalyalıysan.
antalya piyazının kaşifi de piyazcı samidir.
bu piyaz aslında bir çeşit rum mezesinin evriştirilmiş hali imiş.
sami usta bunu bulunca tutmuş tutunca da çoğalmış gitmiş.
piyasadaki piyazlardan farklı olarak saminin tarator lezzeti biraz daha ağdalıdır.

tek eksiği rakipleri, ramazan, mustafa, ahmet vs kadar iyi şiş becerememesi.
tabii eğer şiş piyaz bağımlılığın varsa.
yoksa burası da süper kafi.
havalimanından çıkıp doğrudan ilk bir piyaz yemeye gidişimiz çok olmuştur.
4
E.... Ç..........
Sadece tahinli piyaz için bile Antalyaya gidilir! :) adı üstünde piyazı meşhur, köfte de iddialı değiller ama köftesi de lezzetli yalnız ufaklar.
5
İ.... S......
Antalya'da yasamiyorsaniz Antalya piyazini gercekten cok ozluyorsunuz. Istanbul'da piyaz diye yedirilen seylerin ardindan yolu dusenlerin kesinlikle buraya ugrayip bi yemesi gerek. Bir de burdan ye demek degil bu, ikisi zaten cok farkli yapiliyor. Antalya piyazini digerlerinden ayiran en buyul ozelligi tahinidir. Daha sonra da Piyazci Sami'nin kofteleri ile pek yakismasidir.
3
D.... B........
piyazinin lezzetiyle kuskusuz gidilebilecek en iyi yer, salas bir mekan sizi eskilere alip goturuyor fakat temizlik konusunda berbat.... boylesine bilinen ve tarihi bir mekanin temizligi konusunda daha fazla hassasiyet gostermeleri gerekiyor...
3
D.... Y.....
piyazinin lezzetiyle kuskusuz gidilebilecek en iyi yer, salas bir mekan sizi eskilere alip goturuyor fakat temizlik konusunda berbat.... boylesine bilinen ve tarihi bir mekanin temizligi konusunda daha fazla hassasiyet gostermeleri gerekiyor...
5
A. G......
Salas mekanda alisilanin disinda piyaz - Salas mekanda alisilanin disinda piyaz Piyazci Sami'nin kesfedip Antalya'nin bir simgesi olan Tahinli Antalya Piyazi diger piyazlardan farkli olarak tahin ile yapilan ilik, özel bir sos ile servis ediliyor. Sos beyaz tahin, limontuzu, sirke, tuz, maydanoz, sogan, domates, zeytinyagi ve bazi özel malzemeler ile hazirlaniyor. Istege göre haslanmis yumurta da tabaga ekleniyor. . Közlenmis sogan piyazin yanina gerçekten çok yakisiyor. Köfte sokak köftesi görünümü ve tadinda, üstü hafif kimyonlu lezzetli bir köfte. Antalya'ya yolu düsenlere Antalya'ya özgü bu lezzeti denemeleri için mutlaka tavsiye ederim.
5
A. G......
Salas mekanda alisilanin disinda piyaz - Salas mekanda alisilanin disinda piyaz
Piyazci Sami'nin kesfedip Antalya'nin bir simgesi olan Tahinli Antalya Piyazi diger piyazlardan farkli olarak tahin ile yapilan ilik, özel bir sos ile servis ediliyor. Sos beyaz tahin, limontuzu, sirke, tuz, maydanoz, sogan, domates, zeytinyagi ve bazi özel malzemeler ile hazirlaniyor. Istege göre haslanmis yumurta da tabaga ekleniyor. . Közlenmis sogan piyazin yanina gerçekten çok yakisiyor. Köfte sokak köftesi görünümü ve tadinda, üstü hafif kimyonlu lezzetli bir köfte.
Antalya'ya yolu düsenlere Antalya'ya özgü bu lezzeti denemeleri için mutlaka tavsiye ederim.
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım