Yükleniyor...
3.9 Puan
27 Yorum

Federal Coffee Company

Beştepe Mahallesi, Yaşam Sokak, Via Flat, No 7, Yenimahalle, Ankara
Kategoriler Kafeler
Mutfaklar Kafe
Ortalama tutar İki kişi için : 35.00 TL
Telefon 0312 2190109
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Alkol bulunmaz.
  • Kahvaltı
  • Lunch menü var
  • Kapalı alan var.
  • Wi-Fi
  • Dış mekan var.
  • Klimalı
Yorumlar (27)
3
G.... A....
Keşke internet bağlatsalar. İçecekler ne kadar güzelse internet o kadar kötü. 10 dkdan fazla internet kullanamadık, bağlanamadık bile. Çalışmak için uygun değil, buluşmalar in uygun.
5
Z.... Z....
Çalışanları, kahveleri ve mekân tasarımları fazlasıyla iyi. Hafta sonları çok kalabalık olsa da o hâliyle bile insanı kendisine çekmeyi başarıyor.
4
@.......... @..........
Halihazırda bir akademiye de sahip olan İstanbul menşeili bir firma. Çekirdeklerini de dünyanın 14 farklı yerinden single origin olarak yeşilken ithal edip İstanbul'da kavuruyorlar ve diğer illerdeki şubelerinde 1 hafta içinde tüketmeye özen gösteriyorlar. Böylece nitelikli kahveyi sizinle tazeyken buluşturuyorlar.  • @odtugastronomi atölye ekibiyle "Kahve atölyesi" için gittiğimiz bu seferde, HARIO V60'ta Guatemala ve Chemex'te Sidamo demledik. İki kahve de vakumlu poşetlerinden ilk çıktıklarından ve çıktıktan sonra inanılmaz yoğun ve karakteristik kokular yaydılar. Bunun yanında doğru sıcaklık ve hamlelerle demleme sonucunda da içimin başından sonuna kadar bize farklı aromatik tatlar sundular. Kahvede tazeliği ve niteliği hedeflemeleri benim çok takdir ettiğim bir nokta oldu. Her ne kadar bir 3.nesil kahvecinin mutfağı ve barı olmasını hoş karşılamasam da burası, kahveye de gerekli önemi vererek bende iyi bir izlenim bıraktı.☕️  • Ardından yediğimiz brownie ise bence fiyat olarak gereksiz pahalıydı(15₺) ve lezzet olarak bu fiyatı hak etmiyordu. O nedenle brownie'dense incirli cheesecake denemenizi önerebilirim.
4
@.......... @..........
Halihazırda bir akademiye de sahip olan İstanbul menşeili bir firma. Çekirdeklerini de dünyanın 14 farklı yerinden single origin olarak yeşilken ithal edip İstanbul'da kavuruyorlar ve diğer illerdeki şubelerinde 1 hafta içinde tüketmeye özen gösteriyorlar. Böylece nitelikli kahveyi sizinle tazeyken buluşturuyorlar. 
• @odtugastronomi atölye ekibiyle "Kahve atölyesi" için gittiğimiz bu seferde, HARIO V60'ta Guatemala ve Chemex'te Sidamo demledik. İki kahve de vakumlu poşetlerinden ilk çıktıklarından ve çıktıktan sonra inanılmaz yoğun ve karakteristik kokular yaydılar. Bunun yanında doğru sıcaklık ve hamlelerle demleme sonucunda da içimin başından sonuna kadar bize farklı aromatik tatlar sundular. Kahvede tazeliği ve niteliği hedeflemeleri benim çok takdir ettiğim bir nokta oldu. Her ne kadar bir 3.nesil kahvecinin mutfağı ve barı olmasını hoş karşılamasam da burası, kahveye de gerekli önemi vererek bende iyi bir izlenim bıraktı.☕️ 
• Ardından yediğimiz brownie ise bence fiyat olarak gereksiz pahalıydı(15₺) ve lezzet olarak bu fiyatı hak etmiyordu. O nedenle brownie'dense incirli cheesecake denemenizi önerebilirim.
4
E... E...
İç mekanı çok güzel bi üçüncü nesil kahveci. Ben Guatemala çekirdeğinden filtre kahve içtim (15₺) sunumunu beğendim. En çok hoşuma giden nutellalı cookie oldu. Çok çok lezzetli idi (16₺) yolum düşerse tekrar oturup kahvemi yudumlayabilirim.
5
M..... M.....
Crazy mocha ve çalışan arkadaşın önerisiyle v20 içtik. Gerçekten başarılılar. Önüme kocaman bir kahve menüsü gelince değişik birşeyler tadayım diye öneri istedim. Damak zevkimize göre güzel kahveler önerdiler. Öncesinde de latte,türk kahvesi denemiştim başarılılar. Sıcak içmeye alışkın olduğum için gelen kahveler daha ılık oluyor ama ekstra hot istediğinizi belirtebilirsiniz.
2
G.... I......
Mekan güzel fakat garsonlar iki saat sonra menü getirdi. Sipariş için iki saat bekledik. Siparişlerin gelmesi için iki saat bekledik. Aşırı ilgisizler, garsonların birbirinden haberi yok. 10kişiye söylediğimiz için herşeyden ikişer tane geldi. Kahvemin yarışı dökülmüştü vs vs. Churchil diye bişey istedik limonata gibi sandık. Soda Limon yaz yanına insanlar bilsin ne olduğunu. Ben genelde bilmediğim şeyleri soran bir insanım. Bir gafletle istedik. Soda limon geldi
5
B..... B.....
Sanirim gordugum en guzel Federal subesi. Mekana girince rahatligi hemen hissediyordunuz. Kimi laptop undan calisiyor kimi grup halinde gelmis muhabbet ediyor. Kahveler ise cok iyi diyebilirim. Esspresso machiato benim icin karar vermede cok onemli. Benden pekiyi...
4
E... K........
Konsept ve hizmet olarak harika olan mekanın kahve konusunda biraz abartıldığını düşünüyorum. Çok çeşit olduğu iddia edilse de tat olarak birbirinden pek de farkı bulunmayan kahveler sunuyorlar. Söğütözü için fiyatları ortalama ancak aynı kahveleri daha uygun fiyatlar ile baska mekanlarda içebilirsiniz.
4
F.... F....
Sık sık kahve içmek için uğradığım mekan. Dizaynı ortamı diğer mekanlara göre farkl. Sakin, kahve çeşitleri fazla ve Güleryüzlü çalışanlarıyla hoş bir Kahveci.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım