Yükleniyor...
4.0 Puan
14 Yorum

Gurme Mantı

Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi, 2811. Cadde, No 4, Çankaya, Ankara
Kategoriler Restoranlar
Mutfaklar Türk, Ev Yemekleri
Ortalama tutar İki kişi için : 40.00 TL
Telefon 0312 2407700
Neler var?
  • Kredi Kartı
  • Alkol bulunmaz.
  • Akşam yemeği uygun.
  • Paket Servisi
  • Lunch menü var
  • Kapalı alan var.
  • Dış mekan var.
Yorumlar (14)
3
Y.... D.......
Çayyolu'ndaki @gurmemanti 'da birçok mantı çeşidi var. Biz genellikle klasik mantı veya tepsi mantısını tercih ediyoruz. İkisi de oldukça lezzetli ve de porsiyon olarak doyurucu. Cevizli acılı ezme ve özel çubuk turşusu ikramları ve de bunların yanında gelen ekmekleri çok lezzetli.  Yazın arka bahçesinde açık havada oturmak oldukça keyifli  Dipnot: lezzetleri oldukça güzel olan bu mekanda servis yapan kişi biraz daha güler yüzlü olabilir, böylelikle hemen yemekleri yiyip kalkma ihtiyacı hissetmeyiz
3
Y.... D.......
Çayyolu'ndaki @gurmemanti 'da birçok mantı çeşidi var.

Biz genellikle klasik mantı veya tepsi mantısını tercih ediyoruz. İkisi de oldukça lezzetli ve de porsiyon olarak doyurucu. Cevizli acılı ezme ve özel çubuk turşusu ikramları ve de bunların yanında gelen ekmekleri çok lezzetli.  Yazın arka bahçesinde açık havada oturmak oldukça keyifli 

Dipnot: lezzetleri oldukça güzel olan bu mekanda servis yapan kişi biraz daha güler yüzlü olabilir, böylelikle hemen yemekleri yiyip kalkma ihtiyacı hissetmeyiz
5
I... I...
Oldukça sakin bir mekan. Çıtır yağ mantısı ve tepsi mantısını deneme fırsatı buldum ve gerçekten başarılıydı. Özellikle çıtır yağ mantısı çok güzel. Yemekten önce gelen Mısır ekmeği, turşu ve ezme ikramları oldukça güzel. Kesinlikle denenmeli
4
T............ T............
Gurme mantı Çayyolun'da bulunan butik ve şirin bir mekan. Adındanda anlaşışcağı üzerine mantıcı. Ama mantıyla kalmamışlar. Benim kişisel görüşüm yaprak sarmasında çok iyiler, hatta etli sarması mantıdan daha başarılı. Ekim ayında gitmiştim en son fiyat 10 tl idi. Mantıda ise hingel güzel. Her iki ürünüde tavsiye ederiz.
4
Y.... K....
Ne zamandır gelmek istediğim bir mekandı Gurme Mantı, evimize yakın olmasına rağmen kısmet bugüneymiş. Memleket itibariyle mantıyı severim, annemin elinden yediğim mantıları da hiçbir mantıya değişmem. Ama @gurmemanti bu işi çok iyi başarmış. Çıtır yağ mantısı, Kayseri mantısı, tepsi mantısı ve şebit yağlama aldık. Hepsi birbirinden güzel olmuş ama özellikle şebit yağlama ayrı bir güzel olmuştu ve en beğendiğim oydu. Mantıları yerken, gerek hamuru, gerek içi, gerek üstündeki sosları sizi mest ediyor. Mantılardan önce gelen cevizli ezme ve salatalık turşusu da ayrı bir takdiri hakediyor. Yemekten sonra ikram edilen tatlı fena değildi ama herkesin damak tadına hitap eder mi bilmiyorum, yine de ortaya bir tane alıp denemenizi tavsiye ederim. Tüm bunların üstüne gelen çaylara ise doyamıyorsunuz. Buraya kadar herşey çok güzel, yemeklerin ve ikramların tadı herşey şahane ama beklemediğim bir şey beni rahatsız etti. 4 kişilik bir masaya çay tabağından hallice bir tabak içinde gelen cevizli ezmenin tazelenmesini istemiştik. Hesabı istediğimizde ise bunun hesaba yazıldığını görmek beni üzdü, yemeğin üzerine gelen tatlı ikramı durumu dengelese de, çalışanların nezaketinin ve ilginin bu kadar iyi olduğu bir mekanda bunu beklemezdim. Sonuç olarak mantı seviyorsanız kesinlikle gelmeniz gereken bir yer. Umarım siz de seversiniz.
4
Y.... K....
Ne zamandır gelmek istediğim bir mekandı Gurme Mantı, evimize yakın olmasına rağmen kısmet bugüneymiş. Memleket itibariyle mantıyı severim, annemin elinden yediğim mantıları da hiçbir mantıya değişmem. Ama @gurmemanti bu işi çok iyi başarmış. Çıtır yağ mantısı, Kayseri mantısı, tepsi mantısı ve şebit yağlama aldık. Hepsi birbirinden güzel olmuş ama özellikle şebit yağlama ayrı bir güzel olmuştu ve en beğendiğim oydu. Mantıları yerken, gerek hamuru, gerek içi, gerek üstündeki sosları sizi mest ediyor. Mantılardan önce gelen cevizli ezme ve salatalık turşusu da ayrı bir takdiri hakediyor. Yemekten sonra ikram edilen tatlı fena değildi ama herkesin damak tadına hitap eder mi bilmiyorum, yine de ortaya bir tane alıp denemenizi tavsiye ederim. Tüm bunların üstüne gelen çaylara ise doyamıyorsunuz. Buraya kadar herşey çok güzel, yemeklerin ve ikramların tadı herşey şahane ama beklemediğim bir şey beni rahatsız etti. 4 kişilik bir masaya çay tabağından hallice bir tabak içinde gelen cevizli ezmenin tazelenmesini istemiştik. Hesabı istediğimizde ise bunun hesaba yazıldığını görmek beni üzdü, yemeğin üzerine gelen tatlı ikramı durumu dengelese de, çalışanların nezaketinin ve ilginin bu kadar iyi olduğu bir mekanda bunu beklemezdim.


Sonuç olarak mantı seviyorsanız kesinlikle gelmeniz gereken bir yer. Umarım siz de seversiniz.
2
K... T...
Zomatodaki adresten tasinmislar.. Gittik bulduk.. Mekan isinmiyor. Cocuk atki ile oturdu.. Gelen sucuk ici fena degil ama... Kayseri Mantisi buzluk kokusunu icine cekmis.. Tepsi mantisinin hamuru felaket, kalin ve lezzetsiz.. bi benim yedigim kibin fena degildi.. Yok gelinmez bir daha..
2
K... T...
Zomatodaki adresten tasinmislar..

Gittik bulduk..

Mekan isinmiyor. Cocuk atki ile oturdu..

Gelen sucuk ici fena degil ama...

Kayseri Mantisi buzluk kokusunu icine cekmis.. Tepsi mantisinin hamuru felaket, kalin ve lezzetsiz.. bi benim yedigim kibin fena degildi..

Yok gelinmez bir daha..
5
B.... B....
Mekan sıcak, sahipleri ilgili ve güleryüzlü. Mantıcı olmasına rağmen mönü tek tip değil. Tüm çeşitleri lezzetli. Kendi yaptıkları kornişon turşu da ikram ediyorlar. Trileçe de oldukça başarılı. Mantı çeşitlerini yemeyi seviyorsanız kesinlikle gidilmesi gereken bir yer.
4
S..... T......
Tepsi mantısı gayet lezzetliydi tavsiye ediyorum. Fiyata göre porsiyon bana küçük gibi geldi ancak bu kişiden kisiye değişebilir elbette. Normal mantısı da oldukça başarılı. Hamuru lezzetli içi tam kıvamında, ne çok az ne abartılı.
Daha fazla göster
Restorana yorum yapmak ister misiniz ?
Puan :
Sitemizi güncel tutmamız için bize yardımcı olur musun? Bu işletme için hata bildir!
İletişim bilgilerini düzenlemek, menünüzü güncellemek, müşteri yorumlarına yanıt vermek için restoranı sahiplen!
Piasoft® | Web Tasarım